Pedagodzy

szkoła baletowa poznań

Anna Niedźwiedź

prezes zarządu, dyrektor kreatywna

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, ukończyła studia wyższe na Wydziale Pedagogiki Baletu na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Tancerka Teatru Wielkiego i Muzycznego w Poznaniu. Od 1994 roku pedagog tańca klasycznego, choreograf. Przez 15 lat w założonej przez siebie Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź uczyła tańca klasycznego również dzieci niesłyszące. Założycielka pierwszej prywatnej szkoły baletowej w Poznaniu, która również jako pierwsza w regionie otworzyłą profil niepubliczny realizujący podstawę ministerialną. Fundatorka i przewodnicząca rady nadzorczej Fundacji Artystyczno-Edukacyjnej oraz Teatru Cortiqué. Twórczyni ponad 30 spektakli baletowych. Jej poszukiwania unikatowych i nowatorskich środków wyrazu scenicznego zaowocowały zamiłowaniem do łączenia akrobatyki artystycznej i tańca klasycznego wraz z wieloma niszowymi dziedzinami sztuki. Inicjatorka “Festiwalu Bajek” w Poznaniu oraz współtwórczyni Poznańskich Spotkań Baletowych. Jej działalność na polu kultury została doceniona poprzez przyznanie nagrody Osobowość Roku 2017 za zajęcie pierwszego miejsca kategorii kultura w Województwie Wielkopolskim.

szkoła baletowa poznan

Anna Süli

koordynator ds. edukacji akrobatycznej; pedagog akrobatyki i akrobatyki aerial

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, staż w Studium Cyrkowym w Julinku. Ukończone  dwa kierunki: Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, Zarządzanie oświatą w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji. Pracowała m.in w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Circus Krone w Niemczech, Circuz Renz w Holandii. Laureatka Wielokrotnie nagradzana. Do najważniejszych osiągnięć należy chociażby  Nagroda Prezydenta Miasta Poznania za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i organizacyjnej; Nagroda Prezesa Pro Sinfoniki Alojzego Łuczaka; Nagroda i Wyróżnienie w 42. Turnieju Pro Sinfoniki pt.:”Ach, jak ten duch pięknie gra”. Choreograf i pedagog tańca klasycznego, akrobatyki, akrobatyki aerial, specjalistka w technice aerobiku.

szkoła baletowa poznan

Wiera Szymańska

pedagog contortion

Ukończyła Szkołę Estradową w Moskwie. Przez wiele lat występowała jako artystka cyrkowa w Rosji. Pracowała m.in. w Filharmonii w Permie występując jako tzw. “kobieta-guma”, a także w numerach akrobatycznych i iluzjonistycznych. W Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź uczy jogi dla dorosłych. Potrafi nauczyć każdego, jak dbać o siebie, jak w pełni i świadomie kontrolować własne ciało, jak nie bać się ruchu i wysiłku.

nauczyciel akrobatyki poznan

Jagoda Buczkowska

pedagog akrobatyki i acrodance

Instruktor gimnastyki artystycznej oraz pilatesu na matach. Ukończyła licencjat na kierunku pedagogika wczesnoszkolna
i przedszkolna na uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Brała udział w certyfikowanych przez Polski Związek Gimnastyczny szkoleniach tj.: stretching, rozgrzewka, trening motoryczny i siłowy w sportach gimnastycznych, trening motoryczny tancerzy level 1. oraz 2. Posiada klasę mistrzowską w gimnastyce artystycznej. Mistrzyni Polski w układzie z maczugami, wicemistrzyni Polski w układzie z obręczą, zdobywczyni trzeciego miejsca na mistrzostwach Polski w układzie z piłką. W latach 2011-2015 była członkinią kadry narodowej. Wielokrotna medalistka na arenie międzynarodowej. Obecnie artystyczne umiejętności prezentuje na scenie teatru Cortiqué

szkoła baletowa poznan

Łukasz Banach

pedagog akrobatyki/artysta cyrkowy

Akrobata, żongler, od siedemnastu lat trenuje gimnastykę sportową, wielokrotny finalista mistrzostw Polski w tej dziedzinie. Aktor Teatru Ludowego w Krakowie, współpracuje z Operą Krakowską. Jeździ na monocyklu, chodzi po linie, spaceruje na szczudłach, żongluje piłkami, obręczami, maczugami, kręci diabolo i flowerstickami, tańczy z ogniem. Wielokrotnie prowadził warsztaty teatralne, kuglarskie i akrobatyczne na terenie całej Polski oraz za granicą – dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. Przekonany do idei kultury otwartej, wychodzącej do ludzi, anektującej przestrzeń publiczną.

Akrobatyka dla dzieci poznan

Tomasz Krawczyk

pedagog akrobatyki/artysta cyrkowy

Tomasz Krawczyk – cyrkowiec, aktor, akrobata. Swoją przygodę z cyrkiem rozpoczął już jako dwunastolatek. Ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Sztuki Cyrkowej w Julinku, specjalizacja: gimnastyka – chiński maszt. Od 2015 roku zawodowo zajmuje się prowadzeniem zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Doświadczenie pedagogiczne oraz sceniczne zdobywał, pracując na terenie całej Polski, jak również w Czechach, Słowacji, Niemczech, Francji, Rumunii, Portugalii, Szwecji, Dubaju, Bahrajnie, Katarze, a nawet w Arabii Saudyjskiej. Współzałożyciel grupy AbstrAct Show oraz artysta Teatru Cortiqué Anny Niedźwiedź.

akrobatyka dla dzieci poznan

Filip Bogusławski

pedagog akrobatyki aerial

Filip Bogusławski – absolwent Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu (profil zawodowy Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź), którą ukończył w 2017 roku z tytułem zawodowego tancerza. Jako uczeń brał udział w spektaklach Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź wystawianych w Teatrze Wielkim w Poznaniu, takich jak “Alicja w Krainie Czarów” czy “Królowa Śniegu”. Na deskach Teatru Cortiqué Anny Niedźwiedź wcielił się w rolę Demona w przedstawieniu „Cylia”. Uczestniczył również w spektaklach Teatru Wielkiego wraz z jego zespołem baletowym, m. in. w “Romeo i Julia”. Od lat związany z teatrem akrobatycznym “Z głową w chmurach”, z którym miał okazję brać udział w niezliczonych spektaklach, galach czy imprezach firmowych – od przedstawień ulicznych do występów na konferencji ONZ. Współpracuje także z grupą cyrkową „Abstract”. Jego domeną jest akrobatyka powietrzna – głównie pasy i szarfa – zarówno solo, jak i w duecie. W 2022 roku udało mu się wystąpić w finale jednego z największych europejskich festiwali cyrkowych Cyrkulacje. W swojej krótkiej karierze zawodniczej udało mu się zdobyć tytuł Mistrza Polski organizacji PFAPA w 2020 roku w kategorii solo oraz duo.