Edukacja Baletowa

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Umów się na spotkanie rekrutacyjne! Kliknij TUTAJ

 

Dzieciom proponujemy zajęcia dostosowane do ich wieku, predyspozycji, preferencji i zdolności. Ich umiejętności weryfikujemy podczas indywidualnych spotkań rekrutacyjnych oraz rozmów z rodzicami. Aby poznać indywidualną propozycję dla Państwa dziecka, zapraszamy do lektury zakładki REKRUTACJAi wypełnienie formularza.

Poniżej zamieszczamy szczegółowy wykaz technik, które realizujemy dla poszczególnych grup wiekowych.

 

Zajęcia dla dzieci od 3 do 5 lat

TANIEC KLASYCZNY (BALET) – dla najmłodszych

Taniec klasyczny uznawany jest za najlepszy sposób kształtowania pięknego sposobu poruszania się, idealnej sylwetki i rozwoju świadomości własnego ciała. Najmłodsze dzieci mają okazję do zapoznania się z elementami tańca klasycznego z dostosowanym odpowiednio do ich wieku programem nauczania wdrożonego wg autorskiej metody Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź . Lekcje wzbogacone są o elementy rytmiki i choreografii.

BARRE AU SOL – technika dodatkowa

Barre au sol jest metodą nauki podstawowych elementów tańca klasycznego. Ćwiczenia wykonywane są na leżąco lub siedząco, dzięki czemu nie są obciążane stawy kolanowe, skokowe oraz kręgosłup. Technika doskonale przygotowuje do ćwiczeń baletowych, zwiększając elastyczność całego ciała i siłę mięśni.

 

Zajęcia dla dzieci od 6 do 10 lat

TANIEC KLASYCZNY (BALET)

Dla dzieci w pierwszych latach szkolnego procesu edukacyjnego taniec klasyczny stanowi doskonałą formę rozwoju ruchowego oraz kształtowania nawyku utrzymywania pięknej sylwetki. Jest również istotną drogą rozwijania umiejętności społecznych takich jak praca w grupie, samodyscyplina, umiejętność współpracy z rówieśnikami. Lekcja baletu obejmuje ćwiczenia przy drążku, na środku sali oraz podstawowe skoki. Zdobywane podczas zajęć baletowych umiejętności stanowią podstawę wszystkich technik tanecznych oraz niezbędne przygotowanie do występów scenicznych. Program nauczania jest oparty na autorskiej metodzie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, doskonale dopasowany do grupy wiekowej i predyspozycji uczniów. Lekcje wzbogacone są o elementy tańca nowoczesnego oraz o układy choreograficzne dostosowane do repertuaru spektakli wystawianych na scenie Teatru Cortiqué.

AKROBATYKA

Ćwiczenia gimnastyczne praktykowane podczas lekcji akrobatyki mają służyć przede wszystkim dopełnieniu rozwoju fizycznego dziecka. Wyposażone w profesjonalny sprzęt sale zapewniają dzieciom optymalne warunki do kształtowania umiejętność równowagi, zręczności i koordynacji ruchowej. Równoczesna nauka baletu i akrobatyki stanowi nowatorskie połączenie, którego rezultaty zyskują powszechne uznanie.

STRETCHING Technika rozciągania, z wykorzystaniem elementów gimnastyki artystycznej, jogi i contortion. Program ćwiczeń dostosowany do predyspozycji uczniów.

TECHNIKI WSPOMAGAJĄCE – stosowane podczas lekcji tańca klasycznego

Barre au sol z elementami akrobatyki łączy elementy tańca klasycznego (baletu), pilatesu oraz elementy techniki tańca współczesnego. Ćwiczenia wykonywane są na leżąco lub siedząco, a zatem odciążają kręgosłup. Doskonale przygotowują ciało do nauki właściwych technik tanecznych. Wzmacniają wybrane grupy mięśni, bezpiecznie rozciągają, wyrabiają umiejętności izolowania ruchów.

 

Zajęcia dla dzieci od 10 do 14 lat

TANIEC KLASYCZNY (BALET)

Taniec klasyczny jest najbardziej kanoniczną formą artystycznego ruchu. Stanowi podstawę większości nowoczesnych stylów tanecznych, dominuje na światowych scenach operowych i teatralnych. Lekcja tańca klasycznego ma bardzo sprecyzowaną strukturę, składają się na nią m.in. ćwiczenia przy drążku i na środku sali, skoki oraz pointy. Wieloletnia nauka tańca klasycznego pozwala na osiągnięcie niebywałych umiejętności ruchowych: niezwykłej pracy rąk i korpusu, wyjątkowej gibkości i skoczności.  Bardzo istotnym elementem dla rowzoju osobowości dziecka jest możliwość współpracy w grupie rówieśniczej wspólnie dążącej do wyznaczonych celów. Program nauczania oparty na autorskiej metodzie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź ma na celu rozwijanie pasji, doskonalenie umiejętności tanecznych oraz kształcenie poprzez praktykę sceniczną. Lekcje wzbogacone są o elementy tańca nowoczesnego oraz o układy choreograficzne dostosowane do repertuaru spektakli wystawianych na scenie Teatru Cortiqué.

AKROBATYKA

Służy doskonaleniu sprawności ruchowej poprzez odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń. Trening akrobatyczny wspaniale uzupełnia potrzebne w balecie umiejętności równowagi, oraz koordynacji ruchowej, równocześnie podnosząc poziom zręczności dziecka. Stanowi element występujący w wielu sztukach widowiskowych, spektaklach teatralnych oraz przedstawieniach cyrkowych. Prowadzona jest wg autorskiej metody Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, która rozwija umiejętności akrobatyczne włączając je w choreografie prezentowane w spektaklach Teatru Cortiqué.

STRETCHING

Technika rozciągania, z wykorzystaniem elementów gimnastyki artystycznej, jogi i contortion. Program ćwiczeń dostosowany do predyspozycji uczniów.

 

Zajęcia dla młodzieży od 14 lat

TANIEC KLASYCZNY (BALET)

Jest najszlachetniejszą formą ekspresji ruchowej, dzięki której możliwe jest wyrażanie swojej osobowości poprzez taniec. Jest podstawą większości nowoczesnych stylów tanecznych, a umiejętności zdobyte podczas jego nauki sprawdzają się na każdej scenie. Podczas lekcji baletu praktykowane są ćwiczenia przy drążku i na środku sali, skoki oraz pointy ale również interpretacja ruchowa. Wieloletnia nauka tańca klasycznego to sposób na zrealizowanie swojej pasji tanecznej, ukształtowanie i utrzymanie doskonałej sylwetki, rozwinięcie sprawności procentujące latami, a doświadczenie występu na renomowanej scenie korzystnie wpływa na samoocenę i poczucie pewności siebie. Lekcje wzbogacone są o elementy tańca współczesnego, jazzowego i charakterystycznego oraz o układy choreograficzne dostosowane do repertuaru spektakli wystawianych na scenie Teatru Cortiqué, Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz Opery Nova w Bydgoszczy.

PILATES

Szczególnie polecany dla tancerzy. To połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Wzmacnia mięśnie bez ich nadmiernego rozbudowywania, odciąża kręgosłup, poprawia postawę, uelastycznia ciało. Stanowi optymalny zestaw ćwiczeń, polecany dla wszystkich niezależnie od płci i wieku. Pomaga utrzymać sprawność ciała, zdrowie fizyczne i psychiczne.

STRETCHING

Technika rozciągania, z wykorzystaniem elementów gimnastyki artystycznej, jogi i contortion. Program ćwiczeń dostosowany do predyspozycji uczniów.