Edukacja Baletowa

Umów się na spotkanie rekrutacyjne!

Kliknij TUTAJ

Dzieciom proponujemy zajęcia dostosowane do ich wieku, predyspozycji, preferencji i zdolności. Ich umiejętności weryfikujemy podczas indywidualnych spotkań rekrutacyjnych oraz rozmów z rodzicami. Aby poznać indywidualną propozycję dla Państwa dziecka, zapraszamy do lektury zakładki REKRUTACJA i wypełnienie formularza.

Poniżej zamieszczamy szczegółowy wykaz technik, które realizujemy dla poszczególnych grup wiekowych.

Zajęcia dla dzieci od 3 do 5 lat

TANIEC KLASYCZNY (BALET) – dla najmłodszych (nauka przez zabawę)

Zajęcia dla najmłodszych dzieci prowadzone są poprzez zabawę. Zapisując dziecko na balet, nie musi ono posiadać jakichkolwiek umiejętności tanecznych. Nauka podstawowych ćwiczeń z techniki tańca klasycznego oparta jest o elementy akrobatyczne i improwizacje taneczne.

Podczas zajęć wykorzystywane są pomoce typu:

• obręcze,
  • maty,
  • zabawki
  • szarfy.

Lekcje prowadzone są wg autorskiej metody Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź.

Zajęcia dla dzieci od 6 do 10 lat

TANIEC KLASYCZNY (BALET)

Lekcja tańca klasycznego (baletu) obejmuje ćwiczenia przy drążku i na środku sali. Zdobywane podczas zajęć baletowych umiejętności stanowią podstawę wszystkich technik tanecznych oraz niezbędne przygotowanie do praktyki scenicznej na scenie Teatru Cortiqué. Program nauczania jest oparty na autorskiej metodzie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, doskonale dopasowany do grupy wiekowej i predyspozycji uczniów. Lekcje wzbogacone są o elementy akrobatyki*, stretchingu**, barre au sol***, tańca współczesnego, nowoczesnego oraz o układy choreograficzne dostosowane do repertuaru spektakli wystawianych na scenie Teatru Cortiqué.

AKROBATYKA*

Ćwiczenia gimnastyczne praktykowane podczas lekcji akrobatyki mają służyć przede wszystkim dopełnieniu rozwoju fizycznego dziecka. Wyposażone w profesjonalny sprzęt sale zapewniają dzieciom optymalne warunki do kształtowania umiejętność równowagi, zręczności i koordynacji ruchowej. Równoczesna nauka baletu i akrobatyki stanowi nowatorskie połączenie, którego rezultaty zyskują powszechne uznanie.

STRETCHING** Technika rozciągania, z wykorzystaniem elementów gimnastyki artystycznej, jogi i contortion. Program ćwiczeń dostosowany do predyspozycji uczniów.

BARRE AU SOL*** – technika dodatkowa

Barre au sol jest metodą nauki podstawowych elementów tańca klasycznego. Ćwiczenia wykonywane są na leżąco lub siedząco, dzięki czemu nie są obciążane stawy kolanowe, skokowe oraz kręgosłup. Technika doskonale przygotowuje do ćwiczeń baletowych, zwiększając elastyczność całego ciała i siłę mięśni.
 .

Zajęcia dla dzieci od 10 do 14 lat

TANIEC KLASYCZNY (BALET)

Lekcja tańca klasycznego ma bardzo sprecyzowaną strukturę, składają się na nią m.in. ćwiczenia przy drążku, na środku sali, skoki oraz pointy. Wieloletnia nauka tańca klasycznego pozwala na osiągnięcie sprawności całego ciała i skoczności. Bardzo istotnym elementem dla rozwoju osobowości dziecka jest możliwość m.in. współpracy w grupie rówieśniczej oraz nauka obowiązkowości. Program nauczania oparty na autorskiej metodzie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź ma na celu rozwijanie pasji, doskonalenie umiejętności tanecznych oraz kształcenie poprzez praktykę sceniczną. Lekcje wzbogacone są o elementy tańca współczesnego, jazzowego, nowoczesnego, ludowego, etnicznego oraz o układy choreograficzne dostosowane do repertuaru spektakli wystawianych na scenie Teatru Cortiqué.

AKROBATYKA

Służy doskonaleniu sprawności ruchowej poprzez odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń. Trening akrobatyczny wspaniale uzupełnia potrzebne w balecie umiejętności równowagi, oraz koordynacji ruchowej, równocześnie podnosząc poziom zręczności dziecka. Stanowi element występujący w wielu sztukach widowiskowych, spektaklach teatralnych oraz przedstawieniach cyrkowych. Prowadzona jest wg autorskiej metody Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, która rozwija umiejętności akrobatyczne włączając je w choreografie prezentowane w spektaklach Teatru Cortiqué.

STRETCHING

Zajęcia dla młodzieży od 14 lat

TANIEC KLASYCZNY (BALET)

Lekcja tańca klasycznego ma bardzo określoną strukturę. Składają się na nią m.in.  ćwiczenia przy drążku, na środku sali, skoki, pointy również elementy techniki scenicznej i interpretacji ruchowej. Wieloletnia nauka tańca klasycznego to sposób na zrealizowanie swojej pasji tanecznej, ukształtowanie i utrzymanie doskonałej sylwetki, rozwinięcie sprawności całego ciała, pracy w grupie oraz tańca solowego. Występy na renomowanej scenie korzystnie wpływają na samoocenę i poczucie pewności siebie. Lekcje wzbogacone są o elementy tańca współczesnego, nowoczesnego, jazzowego, etnicznego, charakterystycznego oraz o układy choreograficzne dostosowane do repertuaru spektakli wystawianych na scenie Teatru Cortiqué, Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz Opery Nova w Bydgoszczy.

STRETCHING

TECHNIKI TANECZNE

Taniec współczesny, charakterystyczny i jazzowy.

• szarfy