Edukować wielowymiarowo.
Otwierać uczniów na świat sztuki.
Uwrażliwiać i pokazywać piękno intelektu.

Tak widzimy rolę Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź. Chcemy, aby jej oferta nie ograniczała się tylko to zajęć tańca, ale umożliwiała uczniom rozwijanie także innych artystycznych pasji.

Z dumą więc patronujemy działaniom Pracowni Literackiej i Sztuki Poznania. Są to dwie godne uwagi inicjatywy edukacyjne, które podobnie jak my doskładają starań, aby uczyć kreatywnie i inspirować swoich podopiecznych.

Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami zajęć literackich i warsztatów sztuki prowadzonych w naszej Szkole. Artystyczny świat czeka!

Tekstowe inspiracje widać w naszych najbardziej popularnych spektaklach. “Alicja w Krainie Czarów” i “Królowa Śniegu” to przecież baletowe reinterpretacje szeroko znanych historii literackich. Z radością wspieramy zatem działalność Pracowni Literackiej i umożliwiamy uczniom naszej szkoły uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez Panią Ritę Larek.

Idea

Literatura

Jak często kojarzona bywa z nudną polonistyczną edukacją?
Ile razy przywodzi na myśl trudne i niezrozumiałe książki?
Pracownia Literacka powstała, aby zmieniać ten sposób myślenia. Za pomocą nowoczesnej i kreatywnej edukacji chce pokazywać fascynujące oblicze świata tekstów. Pragnie zarażać pasją i jednocześnie skutecznie uczyć. Udowodnić, że to możliwe!

Cel

Celem Pracowni Literackiej jest przekazywanie podopiecznym umiejętności niezbędnych zarówno w codziennej edukacji, jak i w przypadku ścieżki artystycznego rozwoju. Na zajęciach będziemy bowiem czytać, pisać, ćwiczyć publiczne wystąpienia, a także interpretować i analizować teksty. Występ sceniczny a może szkolny test? Nasi uczniowie poradzą sobie z nimi świetnie.

Dla kogo?

Pracownia Literacka jest otwarta na dzieci i młodzież, którzy potrzebują przewodników na literackiej ścieżce. Pomoc w nauce? A może pisarskie plany?
Do zobaczenia w Pracowni!

Zajęcia

W ramach działalności Pracowni Literackiej można skorzystać z:

 • zajęć literackich dla uczniów SBAN, NSST, SAA, które odbywają się m.in. w piątki od 19.00 do 20.00 (start zajęć – 7 października; grupa jest otwarta na uczniów od IV dla VI klasy szkoły podstawowej)
 • zajęć wspomagających w realizowaniu materiału z języka polskiego (każdy poziom edukacyjny)
 • kursów przygotowujących do matury i testu gimnazjalnego
 • zajęć języka polskiego w ramach edukacji domowej
 • warsztatów kreatywnego pisania dla dzieci i młodzieży pt.”zaPisani”
 • Więcej informacji na temat zajęć znajdą Państwo TUTAJ

  Zapisy i cennik

  Aby zapisać się na zajęcia należy skorzystać z formularza kontaktowego znajdującego się TUTAJ lub zadzwonić pod numer telefonu 785 177 966

  Zajęcia literackie dla SBAN, SAA, NSST – 80 zł za miesiąc zajęć (godzinne zajęcia raz w tygodniu)
  Ceny innych zajęć dostępne są TUTAJ

  Aby zapewnić naszym uczniom jak najszerszy horyzont edukacyjny, do współpracy zaprosiliśmy SZTUKĘ POZNANIA – Program Edukacyjny Kształtujący Osobowość i Kreatywność Dzieci przez Sztukę. Zachęcamy do zapoznania się z projektem i jego ofertą!

  Idea

  SZTUKA POZNANIA to innowacyjny program edukacyjny kształtujący kreatywność dzieci przez sztukę.

  Dzięki wykorzystaniu tej niecodziennej strategii kształcenia, uczestnicy zajęć mają szansę na wyjątkowy rozwój intelektu i wrażliwości. Dzieci dzięki zajęciom uczą się jak być sprawnym odbiorcą sztuki, ale również stają się twórcą, podejmując własne działania artystyczne. Sztuka staje się zatem narzędziem do wyzwolenia twórczej radości, a także przygotowuje dzieci do aktywnego i kreatywnego radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami.

  Partnerem programu jest Muzeum Narodowe w Poznaniu.

  Zajęcia

  W ramach zajęć SZTUKA POZNANIA realizowane są dwa innowacyjne cykle edukacyjne:

  • „Sztuka puka” dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat

  (1. Artysta – kto to taki?, 2. W Muzeum, 3. Dawno, dawno temu… – czyli jak kiedyś żyli ludzie, 4. Dzieci na obrazach, 5. W królewskim świecie, 6. Zabawy z obrazów, 7. Obrazowe legendy, 8. Pory roku, 9. Warzywa i owoce w sztuce, 10. Świat zwierząt.)

  • „Wokół obrazu” dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 13 lat

  (1. Martwa natura, 2. Portret cz. I, 3. Portret cz. II, 4. Krajobraz – pejzaż, 5. Abstrakcja: Jackson Pollock – czy artysta dał plamę?, 6. Abstrakcja geometryczna, 7. Abstrakcja organiczna, 8. Malarstwo historyczne, 9. Mitologia, 10. Scena rodzajowa.)
  Od 8 marca 2016 roku będą odbywały się spotkania ze sztuką w ramach cyklu „Wokół obrazu”. (10 spotkań co tydzień we wtorek od 18.00 – 19.30) Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 7-13 lat.

  Pełen opis zajęć jest dostępny na www.sztuka-poznania.pl Zachęcamy do zapoznania się z nim, ponieważ doskonale pokazuje innowacyjność i oryginalność projektu.

  Zapisy i cennik

  Katarzyna Tobias – Maksymiuk
  + 48 695 041 073
  info@sztuka-poznania.pl
  www.sztuka-poznania.pl

  Na zajęcia zapraszamy zwłaszcza uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej oraz Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca. Dla podopiecznych Szkół przewidzieliśmy preferencyjne warunki finansowe. Otwarci jesteśmy także na wszystkie inne dzieci i młodzież, które są zainteresowane zajęciami.

  Cena:
  -uczniowie Szkół – 300 złotych za cały cykl zajęć (10 spotkań)
  -dzieci i młodzież spoza Szkół – 350 złotych za cały cykl zajęć (10 spotkań)

  Istnieje możliwość udziału w pierwszych zajęciach tzw. próbnych. Ich koszt to 30 zł (35 zł dla dzieci spoza Szkół)

  W cenie kursu ujęty jest koszt materiałów plastycznych (m.in. profesjonalnych pędzli i farb), z których będą korzystać dzieci.