Wczoraj

Miłość do tańca i ludzi – oto powód powstania Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, która rozpoczęła swoją działalność w roku szkolnym 1994/1995. Była to wówczas pierwsza w Poznaniu prywatna szkoła tańca klasycznego, która szybko stała się rozpoznawalna i zaczęła intensywnie rozwijać. Wyjątkowa wrażliwość artystyczna Anny Niedźwiedź, jej doświadczenie pedagogiczne i pasja do tańca, gromadziły coraz liczniejsze grono uczniów. I tak po kilku latach, szkoła zmieniła swoją siedzibę na gmach o wieloletnich edukacyjnych tradycjach przy ul. Petera Mansfelda, aby móc lepiej służyć młodym artystom i przeprowadzać zajęcia dla dzieci w bardziej komfortowych warunkach. Taniec zaczął rozkwitać na Jeżycach!

Dziś

Dziś Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź jest jedną z najbardziej prestiżowych szkół artystycznych w kraju. Placówka umożliwia nie tylko edukację baletową dla pasji, ale także kształci dzieci i młodzież w trybie zawodowym oraz w profilu artystyczno-akrobatycznym. Uczniowie szkół Anny Niedźwiedź mają więc możliwość rozwijania swoich predyspozycji w najróżniejszych kierunkach i niezależnie od wieku – placówka prowadzi także zajęcia dla dorosłych.

Szkoła jako jedyna w Polsce dysponuje własną sceną teatralną – Teatr Cortiqué Anny Niedźwiedź. Podopieczni Anny Niedźwiedź mają więc unikatową szansę na artystyczny rozwój i niepowtarzalną możliwość zdobywania profesjonalnego doświadczenia scenicznego w młodym wieku.

Najbardziej spektakularny element działalności szkoły stanowią spektakle, wystawiane na scenach teatrów z całej Polski.„Alicja w Krainie Czarów”, „Cylia” i „Królowa Śniegu” to widowiska przygotowywane z ogromnym rozmachem i w profesjonalny sposób. Wystarczy raz zobaczyć wychowanków szkół Anny Niedźwiedź na scenie, aby stać się wielbicielem tańca klasycznego.

Szkoła działa zgodnie z ideą Szkoły Sztuk. Oznacza to, że poza profesjonalną edukacją baletową zapewnia liczne zajęcia związane z rozmaitymi dziedzinami artystycznymi. W Szkole można uczyć się śpiewu, gry na instrumentach czy literatury. Wszystko po to, aby wielowymiarowo rozwijać uczniowskie talenty.

Jutro

Jedną z podstawowych zasad działania szkół jest ciągły rozwój. Każdy rok przynosi ze sobą nowe widowiska artystyczne. Oferta zajęć sukcesywnie się rozszerza, a zaplecze techniczne jest bezustannie modernizowane, aby móc pochwalić się najwyższymi standardami kształcenia. Czekamy więc niecierpliwie na to, co przyniosą kolejne miesiące i lata działalności Szkoły!

“Nic na tym świecie nie jest tak piękne jak idea, której czas nadszedł”
Victor Hugo