AKROBATYKA ARTYSTYCZNA

Przepiękny, pełen gracji ruch polegający na wykonywaniu układów akrobatyczno-taneczno-gimnastycznych bez lub z przyrządami (piłka, wstążka, skakanka, maczugi, obręcz). Akrobaci artystyczni oprócz ćwiczeń rozciągających i gibkościowych dla poprawy gracji i równowagi oraz koordynacji ruchowej i rytmicznej, ćwiczą taniec klasyczny. Akrobatyka artystyczna jest bowiem coraz częściej wykorzystywana nie tylko w spektaklach cyrkowych, ale także teatralnych. Akrobata musi więc umieć kunsztownie poruszać się po scenie, trafnie oceniać swoje położenie względem widowni i innych wykonawców. Lekcje tańca klasycznego są więc nieodzownym elementem edukacji akrobatycznej. Gwarantują doskonałą oprawę dla niebywałych akrobatycznych umiejętności.

AKROBATYKA AERIAL

Akrobatyka powietrzna to unikatowe połączenie sztuki tańca, gibkości, niezwykłej siły i artyzmu. Uprawianie tej dyscypliny gwarantuje znakomity rozwój fizyczny poprzez wzmacnianie mięśni szkieletowych. Ze względu na stopień trudności i predyspozycje uprawiającego, do treningów wykorzystywane są rozmaite rekwizyty – od chusty wertykalnej po koło trapez, sześcian, pasy. W trakcie pokazu, artysta na dużej wysokości wchodzi na specjalnie przygotowaną konstrukcję, gdzie prezentuje szereg dynamicznych i widowiskowych ewolucji. Wszystkie figury wykonywane są bez żadnych zabezpieczeń. Warto zaznaczyć, że doskonale w tej dziedzinie radzą sobie osoby zaznajomione z techniką tańca klasycznego, która uczy świadomości ciała, koordynacji ruchowej oraz odpowiedniej prezencji na scenie.

GIMNASTYKA CONTORTION

Rozpoznawalna dla szerszej publiki pod potocznym określeniem „kobieta (dziewczynka)-guma”, głównie kojarzona jest ze sztuką cyrkową. Prawdą jest jednak, że już w czasach Czyngis-chana była ona ważnym elementem tradycyjnej kultury ludów środkowej Azji i cieszyła się dużym społecznym poważaniem. Widoczną uwagę zaczyna zdobywać również w Polsce, o czym świadczy chociażby popularność contortion w programach talent show. Przygotowaliśmy zatem zajęcia dla dzieci, na których mogą rozwijać się w tej spektakularnej, łatwo przykuwającej uwagę widzów, sztuce. Kto wie, może w murach naszej szkoły wykształcony zostanie kolejny znany szerokiej publice talent?

Dodatkowo

SZCZUDŁA, KOŁO CYRKOWE, ŻONGLERKA, MONOCYKL, CHUSTA WERTYKALNA, KLOWNADA, PANTOMIMA