• Letni Obóz Taneczno-Akrobatyczny 2018 – zapraszamy!

  2018-03-21

  Lato pełne radości, wypoczynku i NAPRAWDĘ ciekawych zajęć? Zapraszamy na Letni Obóz Taneczno-Akrobatyczny 2018 organizowany przez Szkołę Baletową Anny Niedźwiedź! Uczestnicy wyjazdu podczas tygodnia spędzonego w malowniczej, nadmorskiej miejscowości Poddębie będą spędzać czas na zajęciach tańca i akrobatyki oraz warsztatach aktorskich i lalkarskich (stworzą własną lalkę sceniczną!), prowadzonych przez charyzmatycznych pedagogów i instruktorów. Będzie także czas na ognisko, rejs statkiem oraz wycieczkę autokarową do Ustki!

  Nie zwlekaj i zapisz się!
  Spędź radosne i inspirujące lato!
  Zapraszamy!
  Więcej informacji: TUTAJ


 • Drzwi otwarte już 21 kwietnia 2018!

  2018-03-12

  Wszystkich zainteresowanych edukacją w naszej szkole zapraszamy na Drzwi otwarte 2018! To jedyna w roku okazja, aby zobaczyć jak na co dzień funkcjonujemy. Przed gośćmi, którzy 21 kwietnia (sobota; godz. 10-12.30) postanowią nas odwiedzić otworzone zostaną wszystkie drzwi do sal ćwiczeń. Można będzie obserwować naszych uczniów podczas zajęć, wziąć udział w spotkaniu z Dyrekcją oraz uczestniczyć w warsztatach makijażu scenicznego. Więcej informacji o Drzwiach otwartych 2018 TUTAJ


 • „Wiwat Szałapuki” – zapraszamy na spektakl

  2018-03-05

  Kup bilet

  Dbamy o to, aby naszych uczniów otwierać na życie kulturalne nie tylko w sposób czynny (tworzenie własnych profesjonalnych spektakli), ale i bierny (oglądanie wartościowych produkcji). Polecamy uwadze naszych podopiecznych pierwszy gościnny spektakl lalkowy, który pojawi się na scenie Teatru Cortiqué już 22 i 23 kwietnia 2018 – “Wiwat Szałaputki” w wykonaniu wyjątkowego TeatRyle. Spektakl skierowany jest do najmłodszych widzów (już od 3-4 roku życia), ale z pewnością także starsze dzieci (I-III klasa szkoły podstawowej) będą nim zauroczone i dostrzegą jego walory artystyczne. Zapraszamy!


 • Ferie, ferie i po feriach!

  2018-02-26Drzwi otwarte - Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź

  Za nami ferie zimowe – czas przerwy od nauki. Mamy nadzieję, że wszyscy nasi uczniowie zdołali w czasie tych dwóch tygodni odpocząć, zregenerować siły i z radością oraz ochotą powrócą na sale baletowe. Czekamy na Was!
  Cieszymy się też, że podczas ferii 2018 gościliśmy dzieci i młodzież, które zdecydowały się spędzić z nami czas wolny – uczestnicy zimowych Ferii z Tańcem i Sztuką z uśmiechem pojawiali się na Mansfelda 4, by ćwiczyć taniec, akrobatykę, stworzyć własną lalkę sceniczną oraz wziąć udział w talent show podsumowującym wspólnie spędzony czas. To były niezwykłe chwile! Dziękujemy i wszystkim życzymy udanego powrotu do szkolnego rytmu – naszym podopiecznym i feryjnym gosciom!


 • Czerwcowy spektakl “Tropem Białej Sowy” – rusza sprzedaż biletów

  2018-02-02

  Nasi uczniowie ponownie pojawią się na scenie Teatru Cortiqué w spektaklu “Tropem Białej Sowy” już 14 (godz. 17.00 oraz 19.00) oraz 15 (godz.9.30) czerwca 2018 roku. Od 3 lutego 2018 (godz. 10.00) można będzie zakupić bilety na nadchodzące spektakle. Jesteśmy pewni, że wielu sympatyków talentu młodych wykonawców ucieszy ta wieść – wszak miejsca na lutowe wystawienia zostały wyprzedane na kilka tygodni przed spektaklem. Zachęcamy więc do wcześniejszej rezerwacji miejsc – w ten sposób zyskują Państwo pewność, że talent i pasję uczniów naszej szkoły będziecie mogli podziwiać z ulubionych miejsc.

  Kup bilet


 • Nasi uczniowie w nowej premierze Teatru Cortiqué!

  2018-01-30

  Już 4 i 5 lutego 2018 nasi uczniowie zaprezentują swoje umiejętności w premierowym spektaklu Teatru Cortiqué Anny Niedźwiedź pt.“Tropem Białej Sowy”. Młodzi artyści zdobędą dzięki temu kolejnne cenne doświadczenia i zyskają unikatową okazję na wspólny występ ze zwycięzcami V edycji programu „Mam talent”, Delfiną&Bartkiem, którzy także wezmą udział w lutowych wystawieniach widowiska.
  W imieniu naszych podopiecznych dziękujemy wszystkim widzom za zainteresowanie premierą – wyprzedane bilety najlepiej świadczą o zapotrzebowaniu na twórcze działania sceny Teatru Cortiqué oraz uznaniu dla pasji, talentu i codziennej pracy naszych uczniów.
  Więcej o spektaklu: TUTAJ


 • Ferie z tańcem i sztuką 2018 coraz bliżej!

  2018-01-24

  Już 12.02 uczniowie wielkopolskich szkół rozpoczną zimowy wypoczynek. Z myślą o nich przygotowaliśmy specjalną artystyczną propozycję – Ferie z tańcem i sztuką 2018 (12.02.2018-16.02.2018). To doskonała okazja, aby bliżej poznać świat sztuki, naszą szkołę oraz współpracujący z nami Teatr Cortiqué Anny Niedźwiedź. W programie ferii zajęcia taneczne, choreograficzne, wspólne wyjścia oraz – uwaga – jedyne w Poznaniu warsztaty lalkowe z Przemysławem Grządzielą, dyrektorem Teatru Pinezka! Zajęcia dydaktyczne trwają przez pięć dni (12.02.2018-16.02.2018) od godz. 9.00 – 15.00, ale dzieci mogą spędzać czas w szkole już od 7.00 do 16.00 (na zajęciach świetlicowych)
  Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do ZAPISÓW!
  Więcej informacji o feriach TUTAJ!


 • Warsztaty akrobatyczne z Delfiną i Bartkiem dla dzieci i młodzieży!

  2018-01-15

  Już 2 i 3 lutego 2018 roku naszą szkołę odwiedzi słynny duet Delfina i Bartek – zwycięzcy piątej edycji programu “Mam talent”, wielokrotni medaliści Mistrzostw Świata i Europy, utalentowani artyści znani na arenie międzynarodowej.
  Delfina i Bartek poprowadzą warsztaty, w których udział wziąć mogą nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także dzieci i młodzież, które na co dzień nie kształcą się na Mansfelda 4. Zapraszamy chętnych od 6 roku życia, także, jeśli nie trenowali wcześniej akrobatyki.
  Cieszymy się, że już po raz kolejny udało się nam nawiązać współpracę z tymi wyjątkowymi trenerami (Delfina i Bartek gościli w naszej szkole już w 2013 roku) i zapewnić naszym uczniom (i nie tylko) szansą na rozwój swoich umiejętności pod okiem wyjątkowych osobowości. Z dumą informujemy także, iż w najnowszym spektaklu wystawianym przez Teatr Cortiqué Anny Niedźwiedź nasi uczniowie wystąpią u boku tego niezwykłego duetu! Delfina i Bartek pojawią się bowiem w premierowych wystawieniach widowiska “Tropem Białej Sowy”.
  Zapisy na warsztaty – TUTAJ
  Więcej informacji o warsztatach – TUTAJ
  Więcej informacji o spektaklu z udziałem Delfiny i Bartka – TUTAJ


 • Gratulujemy naszym uczniom występu w Operze Nova w Bydgoszczy!

  2018-01-09

  To były ogromne emocje! 8.01.2018 uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu, Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej zaprezentowali swoje umiejętności w spektaklu baletowo-operowo-akrobatycznym “Alicja w Krainie Czarów”, który już po raz drugi w swojej historii zagościł na scenie Opery Nova w Bydgoszczy.
  Cieszymy się, że nasza edukacyjna idea opierająca się na kształceniu poprzez praktykę sceniczną po raz kolejny mogła rozkwitnąć na prestiżowej scenie teatralnej.
  Gratulujemy naszym uczniom udanego występu (o czym świadczyły gromkie brawa ze strony wypełnionej po brzegi publiczności), doceniamy współpracę z ich rodzicami (bez ich zaangażowania wyjazd nie byłby możliwy), pracę twórców widowiska oraz artystyczne współdziałanie z zespołem Opery Nova w Bydgoszczy oraz Fundacji Muzycznej APOLLO.
  Razem osiągamy tak wiele!


 • Życzenia na świąteczny czas

  2017-12-19

  Zimowe miesiące to czas pełen ciepła i radości. Święta i Nowy Rok przerywają codzienną pracę i nadają chwilom szczególny blask. Tak samo dzieje się w naszej szkole i Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź, które na najbliższe tygodnie zyskują świąteczną odsłonę – gmach przy Mansfelda 4 pełen jest niezwykłej atmosfery i ozdób, które podkreślają wyjątkowość grudniowych chwil.

  Spieszymy więc do Państwa ze szczególnymi życzeniami. Niech nadchodzący czas będzie pełen bliskości i spokoju, zaś rok 2018 przyniesie spełnienie marzeń i osiągnięcie celów zawodowych. Nasi uczniowie niech przyjmą jeszcze specjalne, edukacyjne życzenia rozwoju talentów i artystycznej pasji oraz wielkiej radości z każdej chwili spędzonej na sali ćwiczeń.

  Wesołych Świąt!


 • Ferie z tańcem i sztuką 2018 – zapraszamy!

  2017-12-12

  Zajęcia tańca klasycznego i akrobatyki (w tym także akrobatyki powietrznej), inspirujące warsztaty kukiełkowe oraz zajęcia plastyczne – to zaledwie początek atrakcji, jakie przygotowujemy z myślą o uczestnikach Ferii z Tańcem i Sztuką 2018. Na dzieci i młodzież, które postanowią spędzić pierwszy tydzień ferii razem z nami (zajęcia trwają od 12 do 16 lutego 2018), czekają także ciekawe wyjścia – m.in. na warsztaty tematyczne “Koziołki poznańskie” do Manufaktury Słodkie Czary Mary!
  Zapraszamy do udziału w zimowych zajęciach nie tylko naszych uczniów, ale także dzieci i młodzież spoza szkoły, które chciałyby przeżyć niezwykłą ruchowo-artystyczną przygodę nie opuszczając Poznania!
  Więcej informacji o Feriach z Tańcem i Sztuką 2018 TUTAJ
  ZapisyTUTAJ


 • “Tropem Białej Sowy” – zapraszamy na spektakl z udziałem naszych uczniów!

  2017-12-08

  Kup bilet

  Już 4 i 5 lutego 2017 roku na scenie Teatru Cortiqué Anny Niedźwiedź odbędzie się premiera widowiska “Tropem Białej Sowy”, w której udział wezmą nasi uczniowie w towarzystwie wychowanków innych poznańskich szkół artystycznych oraz zawodowych wykonawców i gwiazd sceny (w spektaklu pojawi się duet Delfina i Bartek!). Cieszymy się, że już po raz kolejny nasi uczniowie będą mieli okazję do zdobywania doświadczenia scenicznego w profesjonalnych warunkach i rozwijania umiejętności pracy w grupie. Zapraszamy na widownię Teatru Cortiqué Anny Niedźwiedź – razem podziwiajmy rozkwitający talent młodych artystów.

  “Tropem Białej Sowy” to baletowy spektakl dla dzieci (ale także dla całych rodzin), w którym odnajdziemy zachwycające elementy akrobatyczne i wokalne. Opowiadana na scenie historia dotyczy losów tytułowej Białej Sowy, której przeznaczeniem jest posiadanie mądrości, wiedzy i intuicji. Te cechy, wbrew pozorom, nie zjednują temu wyjątkowemu ptakowi samych przyjaciół. Czasami są wręcz powodem do drwin i intryg ze strony innych mieszkańców zimowego świata (np. Kruków, Strachów na Wróble czy Zmarzlaka). Jednak Biała Sowa dzięki niezłomności swojego charakteru oraz opiece ze strony bogini Skandii i jej świty (Dziwne Stwory, Ludzie Lodu) dojrzale radzi sobie z wszystkimi perypetiami, a na końcu dzięki swojej rozwadze doprowadza do harmonii w zimowym świecie.


 • Muzyka ze spektaklu „Królowa Śniegu” nagrodzona!

  2017-12-06

  O tym, że muzka do spektaklu baletowo-operowo-akrobatycznego „Królowa Śniegu” w reżyserii Anny Niedźwiedź skomponowana przez Gabriela Kaczmarka zasługuje na szczególną uwagę, wiedzieliśmy już słysząc gromkie brawa widzów zgromadzonych w Teatrze Wielkim i widząc ich wzruszenie.

  Z tym większą dumą informujemy, iż nie tylko widzowie i miłośnicy klasycznych dźwięków cenią twórczość Gabriela Kaczmarka, ale także prestiżowe jury. Muzyka ze spektaklu “Królowa Śniegu” zdobyła bowiem Silver Medal for Outstanding Achievement (srebrny medal za wybitne osiągnięcia) w konkursie Global Music Awards w dwóch kategoriach: kompozytor/kompozycja i klasyczna muzyka baletowa.

  Polecamy Państwa uwadze tę wyjątkową płytę, która będzie doskonałym podarunkiem dla każdego melomana!

  Zamówienia płyty można dokonać w recepcji naszej szkoły (tel.514 088 580, mail: info@szkolabaletowa.poznan.pl). Cena – 50 zł.


 • „Poznańskie Spotkania Baletowe” zachwyciły!

  2017-12-04

  3 grudnia 2017 roku na scenie Teatru Cortiqué Anny Niedźwiedź odbyła się inauguracja edukacyjno-kulturalnego cyklu pod nazwą “Poznańskie Spotkania Baletowe”, w której udział wzięli wyjątkowi goście oraz uczniowie naszej szkoły.

  Wśród zaproszonych znalazł się Emil Wesołowski – wybitny choreograf, reżyser i tancerz, który podczas rozmowy z prowadzącym spotkanie Oskarem Świtałą, dowiódł swojej niezwykłej artystycznej klasy, a przy tym oczarował publiczność dystansem do własnych osiągnięć i fantastycznymi anegdotami. Gromkie brawa widzów otrzymały także instrumentalistki Eliza Schubert (koncertmistrzyni Teatru Wielkiego w Poznaniu) oraz Paulina Kostrzewska (harfistka tegoż Teatru), które poza występem w duecie, akompaniowały także uczennicom Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu (adeptki sztuki baletu wykonywały fragmenty spektaklu “Dziadek do orzechów” i przyciągały spojrzenia, dzięki swojemu zaangażowaniu, pasji i radości, które można było dostrzec w ich tańcu.

  Finał “Poznańskich Spotkań Baletowych” należał do Maksima Woitiula i Melissy Abel – solistów Polskiego Baletu Narodowego, którzy wykonali pas de deux z „Dziadka do orzechów”, przerywane oklaskami zahipnotyzowanej publiczności. Tancerze zaprezentowali umiejętności taneczne najwyższej klasy. Jak na jednych z najlepszych tancerzy w naszym kraju przystało, z ogromną gracją wykonali wymagającą niebywałej sprawności i umiejętności technicznych choreografię. Zainspirowali tym samym naszych uczniów zgromadzonych na widowni i dostarczyli poznańskiej publiczności niezapomnianych odczuć. Dzięki ich obecności przez moment to właśnie Poznań stał się światową stolicą baletu.

  Chcielibyśmy podziękować raz jeszcze wszystkim, którzy pojawili się na premierowych “Poznańskich Spotkaniach Baletowych” – zaproszonym gościom, naszym uczniom, zgromadzonej publiczności. Po tak udanej, pełnej scenicznej klasy, ale i ogromnego ciepła inauguracji, na pewno przyjdzie czas na kolejne odsłony wydarzenia i porcje scenicznych inspiracji. Do zobaczenia na kolejnych “Poznańskich Spotkaniach Baletowych”.


 • Poznańskie Spotkania Baletowe już 3 grudnia 2017!

  2017-11-27

  Z ogromną radością informujemy o kolejnej inicjatywie edukacyjnej, którą podejmujemy we współpracy z Teatrem Cortiqué w Poznaniu w trosce o inspirowanie naszych uczniów oraz ożywanie kulturalnej sceny Poznania.

  “Poznańskie Spotkania Baletowe” to wyjątkowa szansa, aby poznać i z bliska zobaczyć największe sławy tańca klasycznego. Każda z edycji tej cyklicznej imprezy będzie składać się z rozmowy z wybitnym gościem o światowej sławie oraz fragmentów baletów wykonanych przez znakomitych tancerzy – solistów prestiżowych zagranicznych i polskich teatrów oraz uczniów poznańskich szkół artystycznych (m.in. Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu). 3 grudnia 2017 o godz. 16.00 odbędzie się inauguracja cyklu, której gośćmi będzie Emil Wesołowski (tancerz, choreograf, reżyser, pedagog, wieloletni dyrektor baletowych sekcji wielu polskich teatrów, współpracownik Conrada Drzewieckiego) oraz Maksim Woitiul i Melissa Abel – soliści Polskiego Baletu Narodowego w Warszawie, a także Eliza Schubert (koncertmistrz orkiestry Teatru Wielkiego w Poznaniu), Paulina Kostrzewska (pierwsza harfa orkiestry Teatru Wielkiego w Poznaniu). Spotkanie poprowadzi Oskar Świtała.

  Więcej informacji o wydarzeniu (m.in. szczegółowy program, bilety): TUTAJ


 • Spektakl „Cylia” z naszymi uczniami w roli wykonawców coraz bliżej!

  2017-11-13

  Już 26 i 27 listopada w poznańskim Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź wystawiony zostanie spektakl baletowy dla dzieci pt. “Cylia”. W roli wykonawców u boku zawodowych artystów zobaczymy uczniów naszej szkoły! Zapraszamy na widownię spektaklu, aby z jednej strony podziwiać efekty kształcenia dzieci i młodzieży w myśl idei “edukacja poprzez praktykę sceniczną”, a z drugiej zafascynować się scenicznym światem.

  “Cylia” – spektakl baletowy dla dzieci – to opowieść o relacji zakochanej w pięknie przyrody Cylii ze swoją matką Amirrą – kochającą świat materialny czarodziejką. Widowisko cechuje barokowa estetyka (niezwykłe kostiumy wykonane ręcznie!), przejmująca muzyka (autorskie kompozycje Gabriela Kaczmarka) oraz rzadkie połączenie tańca klasycznego z elementami wokalnymi i akrobatycznymi. Warto wiedzieć, że scena Teatru Cortiqué Anny Niedźwiedź pozwala na niezwykłą bliskość z wykonawcami (tancerz na wyciągnięcie ręki!) i obserwowanie ich aż z trzech stron.!

  Przyjdź, zobacz, zachwyć się!

   


 • Warsztaty akrobatyczne nadchodzą!

  2017-11-07

  Zapisy

  Zwycięzcy programu “Mam talent!” w naszej szkole? To możliwe! Zapraszamy na dwa warsztaty akrobatyczne, które odbędą się w grudniu 2017 oraz w lutym 2018. Oba z nich poprowadzą gwiazdy akrobatyki!

  Podczas pierwszych z nich (9,11,13 grudnia 2017 roku) uczestnicy (zapraszamy także dzieci i młodzież spoza naszej szkoły!) poznają tajniki ewolucji na chuście wertykalnej. Maciej Astramowicz, półfinalista “II” i “V” edycji programu “Mam talent” podzieli się z nimi swoim doświadczeniem i pasją.

  Podczas drugiego cyklu (2,3 lutego 2018 roku) warsztatów dzieci i młodzież spotkają się z duetem Delfina&Bartek – zwycięzcami V edycji programu “Mam talent”. Ci znani akrobaci poćwiczą z uczestnikami ewolucje akrobatyczne i udzielą wielu inspirujących rad.

  Więcej o warsztatach – TUTAJ


 • Czego uczy kostium?

  2017-10-23

  200 kostiumów
  5000 metrów wstążki
  700 ręcznie wykonanych kokardek dla grupy “Amorków” (42 stroje)

  Kostiumy przygotowywane przez współpracujące z naszą Szkołą Pracownię Krawiecką i Modystyczną do spektaklu “Cylia” zachwycają publiczność i… edukują naszych uczniów. Pokazują młodym wykonawcom jak wiele wysiłku i precyzji potrzeba przy artystycznej pracy. Udowadniają także, że konsekwencja, wytrwałość i inspirujący pomysł to gwarancja scenicznego zwycięstwa. Uczą doceniania pracy innych, szacunku do wysiłku.

  Zalet edukacji poprzez występy w profesjonalnych spektaklach baletowych jest wiele, o czym przekonałam się pracując dydaktycznie. Fakt, że dzieci otoczone są ręcznie wykonanymi kostiumami uwrażliwia je na jakość i wyrabia smak. To kolejne z kompetencji, w których kształtowaniu pomaga nasza szkoła. – komentuje Anna Niedźwiedź, dyrektor Szkoły.

  Zapraszamy do wspólnego podziwiania piękna kreacji scenicznych, w których wystąpią nasi uczniowie. Już 26 i 27 listopada pojawią się na scenie Teatru Cortiqué​ w Poznaniu.
  Kup bilet


 • Projekt “Odkryj świat sceny!” powraca

  2017-10-16

  Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź to miejsce, które na edukację patrzy w wyjątkowy sposób – przez pryzmat sceny. Stąd autorska metoda dydaktyczna Anny Niedźwiedź polegająca na kształceniu poprzez praktykę sceniczną i działania około edukacyjne szkoły, które podkreślają kontakt ze sztuką. Jednym z nich jest funkcjonujący od kilku sezonów projekt “Odkryj świat sceny!”, w którym udział wzięło już ponad 400 uczniów! Wraz z listopadowymi spektaklami “Cylia” odbędzie się kolejna edycja programu.
  Ta ciekawa inicjatywa opiera się na dialogu ze szkołami i zapraszaniu ich uczniów na spektakle z udziałem naszych młodych artystów (podopiecznych Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź). Placówki, które zobaczą spektakl mogą później liczyć na bezpłatne zajęcia omawiające widowisko oraz wziąć udział w konkursie artystycznym, którego zwycięzców zapraszamy do poznania naszej Szkoły.

  Więcej informacji o projekcie – TUTAJ
  Bilety na spektakl “Cylia”TUTAJ


 • Nasi uczniowie na scenie. Podziwiaj spektakl “Cylia” w Teatrze Cortiqué w Poznaniu!

  2017-10-10

  Nasza szkoła uczy tańca klasycznego nie tylko dzięki ćwiczeniom na profesjonalnych salach baletowych pod okiem doskonałych pedagogów. Wyróżnia nas niespotykana nigdzie indziej oferta edukacyjna – uczymy poprzez występy na profesjonalnych scenach. Wieloletnie doświadczenie Pani Dyrektor Anny Niedźwiedź, twórczyni tej koncepcji edukacyjnej, pokazuje, iż to doskonały sposób nie tylko na motywowanie dzieci do postępów w pracy nad techniką tańca, ale i niezastąpiona droga na wspieranie rozwoju ich charakteru (nauka pracy w grupie, odpowiedzialności, samoświadomości).

  Cieszymy się więc, iż możemy zaprosić Państwa w imieniu Teatru Cortiqué w Poznaniu na spektakl “Cylia”, w którym udział wezmą nasi uczniowie w towarzystwie zawodowych wykonawców. Wierzymy, że będzie to dla Państwa niezwykłe artystyczno-edukacyjne przeżycie. Z jednej strony zapraszamy na baletowo-operowo-akrobatyczną ucztę. Z drugiej oferujemy szansę podziwiania rozwoju naszych uczniów i doceniania niezwykłej koncepcji edukacyjnej autorstwa Anny Niedźwiedź.

  Bilety na spektakl dostępne TUTAJ


 • Praca wre!

  2017-10-03

  Październik to w naszej szkole czas radosnej pracy na salach baletowych i akrobatycznych. Po wrześniowych emocjach (wystawienie spektaklu “Alicja w Krainie Czarów” na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu) i przed listopadowymi inspiracjami (zapraszamy na spektakl “Cylia” do Teatru Cortiqué) możemy skupić się na doskonaleniu techniki, pracy nad perfekcją ruchu. To dla nas czas równie cenny, jak sceniczne chwile. Nasi uczniowie mogą dzięki niemu skoncentrować się na rozwijaniu swoich umiejętności tanecznych oraz pięknych cech charakteru. Nie bez przyczyny taniec klasyczny uważa się nie tylko za technikę uczącą doskonałego ruchu, ale także sposób na rozwijanie cierpliwości, konsekwencji i naukę skutecznego dążenia do celu. Jeśli dodać do tego uśmiechy naszych uczniów, zrozumiemy, że balet daje także ogromną radość i satysfakcję. A zatem – pełnego radości października!


 • Listopadowy spektakl „Cylia” – sprzedaż biletów już trwa!

  2017-09-22Cylia- spektakl dla dzieci - Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź

  Kup bilet

  Kto słyszał gromkie oklaski wieńczące każdy z majowych i czerwcowych spektakli „Cylia”, ten mógł przewidzieć, że to wyjątkowe widowisko jeszcze nie raz zagości na scenie Teatru Cortiqué. Zapraszamy więc wszystkich Państwa na spektakle, które odbędą się 26 (10.30, 13.00, 16.30) oraz 27 (9.00, 11.30, 18.00) listopada 2017 roku. Sprzedaż biletów już trwa! Zachęcamy do rezerwacji miejsc za pośrednictwem portalu Bilety 24.pl. Dzięki temu będą Państwo mogli wybrać pożądane miejsca już dziś, a w listopadzie delektować się niezapomnianymi wrażeniami. Do zobaczenia na widowni!


 • „Alicja w Krainie Czarów” za nami!

  2017-09-21

  Gromkie oklaski, okrzyki, zachwycone głosy widów. Takie dźwięki podsumowywały każdy z czterech spektakli “Alicja w Krainie Czarów”, który zaprezentowaliśmy 19 i 20.09.2017 na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu.

  Gratulujemy twórcom widowiska – reżyser spektaklu Annie Niedźwiedź oraz kompozytorowi muzyki Gabrielowi Kaczmarkowi – bez ich pełnej pasji pracy powstanie tak monumentalnego widowiska, jak “Alicja w Krainie Czarów” nie byłoby możliwe. Podziwiamy pracę choreografów, projektantów kostiumów, scenografii i charakteryzacji oraz wykonawców ich wizji – panie krawcowe, modystki, wizażystów. Wyrazy uznania kierujemy w stronę artystów, zwłaszcza naszych uczniów, których profesjonalizm i radość zachwyciły widownię i pokazały unikatowość naszej idei edukacyjnej (edukacja poprzez praktykę sceniczną).

  Wszystkim widzom, którzy przeżyli z nami te ogromne emocje serdecznie dziękujemy za wspólną artystyczną podróż i zapraszamy na kolejne nasze spektakle – “Cylię” (26 i 27.11.2017 w Teatrze Cortiqué w Poznaniu) oraz “Królową Śniegu” (27 i 28.03.2018 w Teatrze Wielkim w Poznaniu).

  Bilety „Cylia”TUTAJ
  Bilety „Królowa Śniegu”TUTAJ


 • Czas spektakli!

  2017-09-18

  Tydzień 18.09 – 22.09.2017 to w naszej Szkole wyjątkowy czas. Rozpoczynamy go próbą widowiska Alicja w Krainie Czarów w Teatrze Wielkim w Poznaniu, by następnie (wtorek i środa) wystawić ten niezwykły spektakl. W roli wykonawców obok zawodowych artystów wystąpią oczywiście nasi uczniowie.
  Obserwując ogromne postępy i prawdziwą radość naszych podopiecznych, które płyną z doświadczeń scenicznych, jesteśmy niezwykle dumni, iż jako jedyna szkoła w Polsce umożliwiamy edukację poprzez udział w profesjonalnych spektaklach. Edukacyjna wizja Anny Niedźwiedź okazała się doskonałym sposobem na rozwój dziecięcych talentów i osobowości.

  Naszym wykonawcom życzymy prawdziwej scenicznej satysfakcji, a publiczności zgromadzonej na widowni Teatru Wielkiego w Poznaniu wielu niezapomnianych wrażeń. Pora rozpocząć czas spektakli!

  Bilety: http://www.bilety.opera.poznan.pl/


 • „Alicja w Krainie Czarów” nadchodzi!

  2017-09-13Alicja w krainie czarów - spektakl baletowy

  Już po raz piąty spektakl „Alicja w Krainie Czarów”, w którym w roli wykonawców zobaczymy naszych uczniów, otwiera sezon artystyczny Teatru Wielkiego w Poznaniu. Reżyser Anna Niedźwiedź postanowiła do znanej widzom formuły, dodać nowe elementy. We wrześniowych widowiskach zobaczymy innych wykonawców (m.in. w tytułowej roli Alicji oraz Królowej Kier), a także zmienione choreografie (tu warto wspomnieć gorąco oklaskiwaną Gąsienicę, której pojawienie się na scenie zawsze wywołuje poruszenie wśród widzów). Twórczyni spektaklu wraz z choreografami poszła jeszcze dalej i postanowiła do baletowej opowieści dodać kolejne postaci (jedną z nich będzie Mrówka).
  Tegoroczne wystawienia spektaklu to zatem z jednej strony piękna już tradycja Teatru Wielkiego w Poznaniu, z drugiej zaś okazja do wciąż nowych artystycznych przeżyć. Niezależnie więc od tego, czy spektakl był już przez widzów widziany, czy też zobaczą go po raz pierwszy, wezmą udział w zupełnie nowym doświadczeniu scenicznym.

  Bilety: TUTAJ
  Konkurs: TUTAJ


 • Zaczynamy!

  2017-09-01

  To już dziś! 1 września! Zaczynamy kolejny rok szkolny. Jakie są nasze plany? O czym marzymy? Chcemy tak samo jak w czasie ubiegłych lat, ale z drugiej strony ciągle na nowo inspirować i motywować uczniów. Sezon edukacyjny 2017/2018 jest dla nas wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy w historii nasi podopieczni rozpoczynają naukę w szkole, która ma dostęp do własnej sceny teatralnej. Dzięki współpracy z Teatrem Cortiqué możemy realizować ideę nauki poprzez praktykę sceniczną i realizować edukacyjną wizję założycielki Szkół, Anny Niedźwiedź. Planujemy wytrwałą, ale pełną pasji i radości pracę na salach baletowych oraz aktywną działalność spektaklową, także poza naszą sceną, m.in. w Teatrze Wielkim w Poznaniu. A zatem – pora rozpocząć edukacyjną przygodę!


 • Czas rekrutacji

  2017-08-25

  Nowy sezon edukacyjny 2017/2018 rozpoczynamy w wyjątkowy sposób. 1.09.2017 w naszych murach na Mansfelda witamy nie tylko uczniów po wakacyjnej przerwie, ale także kandydatów, którzy chcieliby dołączyć do naszej edukacyjnej rodziny. Między godziną 16.00 a 18.30 komisja złożona z Pani Dyrektor Anny Niedźwiedź oraz towarzyszących jej pedagogów będzie spotykać się z najmłodszymi i zapraszać ich do świata tańca.

  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych edukacją artystyczną! Pozwólcie odkryć swój talent!

  Edukacyjna idea: TUTAJ
  Więcej o rekrutacji: TUTAJ
  Zapisy na rekrutację: TUTAJ


 • „Alicja w Krainie Czarów” i „Królowa Śniegu” – bilety JUŻ dostępne

  2017-07-10

  Kup bilet
  Niezwykła wakacyjna nowina!

  Zgodnie z nową polityką sprzedażową Teatru Wielkiego w Poznaniu od 10.07.2017 można nabyć bilety na nasze spektakle – magiczną “Alicję w Krainie Czarów” (19 i 20 września 2017; godz.11.00 i 18.00 każdego dnia) oraz elektryzującą “Królową Śniegu” (27 i 28 marca 2018; godz. 11.00 i 18.00 każdego dnia). Bilety na te wyjątkowe widowiska dostępne online. Zapraszamy do rezerwacji miejsc już dziś i życzymy zachwycających artystycznych wrażeń we wrześniu (“Alicja w Krainie Czarów”) oraz w marcu 2018 (“Królowa Śniegu!”).


 • „Alicja w Krainie Czarów” nadchodzi!

  2017-06-03Alicja w krainie czarów - spektakl baletowy

  Uwaga!
  Niezwykła informacja!
  Spektakl „Alicja w Krainie Czarów” po raz kolejny zagości na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu. Widowiska odbędzie się 19 (godz. 11.00 i 18.00) oraz 20 (godz. 11.00 i 18.00) września 2017 roku. O dostępności biletów będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej, profilu Facebook oraz szkolnym biuletynie. Zapraszamy do śledzenia informacji o spektaklu.


 • Egzamin do Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu

  2017-05-31

  Talent taneczny to jedno z najrzadszych i najbardziej szlachetnych uzdolnień. Jeśli więc dziecko lub młody człowiek go przejawia, warto pomyśleć o zawodowej edukacji tanecznej. Jak rozpoznać baletowy potencjał? O pomoc warto poprosić profesjonalistów, np. pedagogów pracujących w Niepublicznej Szkole Sztuki Tańca w Poznaniu, którzy przeprowadzą stosowny test predyspozycji. Jeśli młody miłośnik tańca ma poczucie rytmu, odpowiednią budowę ciała, a także gibkość i skoczność, może go czekać nie tylko niezwykła edukacyjna przygoda, ale także kariera na największych scenach teatralnych.
  Wszystkich, którzy chcieliby przyjrzeć się tanecznemu potencjałowi swoich dzieci oraz dać im szansę na profesjonalny rozwój talentu, zapraszamy na egzamin do NSST w Poznaniu, który odbędzie się już 3.06.2017 w godzinch 15.30-17.00. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo TUTAJ.


 • W stronę marzeń… nadchodzi”Cylia”!

  2017-04-28Cylia- spektakl dla dzieci - Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź

  Kup bilet

  To dla naszej Szkoły wyjątkowo intensywny czas! Za nami wystawienia spektaklu “Naturalion ku Słońcu” w Auli im. B. Czajkowskiego, które ponownie zachwyciły widownię. Publiczność z fascynacją w oczach mówiła o pięknie spektakli – zwracała uwagę na zachwycającą choreografię, charakteryzacje i kostiumy oraz muzykę. Nie na długo odpoczniemy od scenicznych emocji.

  Przed nami długo wyczekiwana premiera – spektakl „Cylia”, który wystawiony zostanie w nowo powstałym Teatrze Cortiqué! To będzie niezwykłe, historyczne wydarzenie. A zatem najbliższe tygodnie poświęcimy przygotowaniom do spektakli. Do zobaczenia na widowni!


 • Zdobądź płytę z muzyką ze spektaklu „Królowa Śniegu”

  2017-04-10Królowa Śniegu

  https://wspieram.to/krolowa-sniegu

  Pod powyższym linkiem możliwe jest zdobycie w przedsprzedaży płyty z muzyką „Królowej Śniegu”, jak również wsparcie jej nagrania na inne sposoby. Nagranie jest ważne, gdyż bez niego przy tak monumentalnej obsadzie wyjazdy do innych miast w kraju i za granicą są niemożliwe. A płyta sama w sobie będzie uwiecznieniem pracy niezwykłych młodych oraz doświadczonych artystów m.in. 12 letniego Józka Biegańskiego, Renaty Dobkowskiej, Elizy Kierepki, Magdaleny Stefaniak, Izabeli Tarasiuk, Jessici Musielskiej, Tomka Raczkiewicza, Marcina Hermana orkiesty Sinfonietta Polonia, chóru Cantanti oraz dziecięcego chóru z PSCh Jerzego Kurczewskiego. Razem 75 muzyków. Pragniemy pokazać, że w rodzimej kulturze powstają dzieła wyjątkowe, łączące talenty niezwykłych wykonawców, tak silnie oddziałujące na publiczność, że każdy spektakl kończy się owacją na stojąco. Chcemy podzielić się pięknym doświadczeniem i opowieścią, która twórców i wykonawców napawa dumą, za każdym razem do głębi poruszając widownię Teatru Wielkiego w Poznaniu.

  Wspierasz za 50 zł: Otrzymasz płytę CD z muzyką ze spektaklu „Królowa Śniegu” z wysyłką oraz dodatkowo:
  -elektroniczny certyfikat Srebrnego Mecenasa Polskiej Kultury

  Wspierasz za 100 zł: Otrzymasz: płytę CD z muzyką ze spektaklu „Królowa Śniegu” z wysyłką oraz dodatkowo:
  -elektroniczny certyfikat Srebrnego Mecenasa Polskiej Kultury
  -do wskazanej organizacji wyślemy płytę w Twoim imieniu

  Wspierasz za 165 zł: Otrzymasz płytę CD z muzyką ze spektaklu „Królowa Śniegu” oraz dodatkowo:
  -wydrukowany certyfikat Złotego Mecenasa Polskiej Kultury,
  -BONUS: płytę CD z muzyką ze spektaklu”Alicji w Krainie Czarów,
  -wstęp na specjalne spotkanie z twórcami i artystami „Królowej Śniegu”,
  -dodatkowe spersonalizowane gadżety związane ze spektaklami.

  Wspierasz za 500 zł: Otrzymasz płytę CD x2 z muzyką ze spektaklu „Królowa Śniegu” oraz dodatkowo:
  -TWOJE NAZWISKO NA LIŚCIE MECENASÓW W KSIĄŻECZCE DO PŁYTY CD,
  -wydrukowany certyfikat Platynowego Mecenasa Polskiej Kultury,
  -wstęp na specjalne spotkanie z twórcami i artystami „Królowej Śniegu”,
  -dodatkowe spersonalizowane gadżety związane ze spektaklami.

  Wpłat można dokonywać również bezpośrednio na konto Fundacji Artystyczno-Edukacyjnej Anny Niedźwiedź:
  28 1140 2004 0000 3102 7569 3986


 • Drzwi otwarte już 6 maja!

  2017-04-09

  To będzie niezwykła wiosenna sobota. 6 maja 2017 r. (godz. 11.00-13.30) w naszych szkołach – Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkole Sztuki Tańca oraz Szkole Artystyczno-Akrobatycznej – odbędą się Drzwi otwarte. Tego dnia goście, którzy odwiedzą naszą siedzibę na Mansfelda 4 będą mogli przyjrzeć się kulisom edukacji artystycznej, podziwiać talent naszych uczniów oraz porozmawiać z Panią Dyrektor Anną Niedźwiedź oraz pracownikami Szkół. Co ważne, tegoroczne Drzwi otwarte będą także czasem rekrutacji uczniów na nadchodzący rok szkolny 2017/2018. Zapraszamy do zapisów na spotkanie z komisją badającą predyspozycje kandydatów.

  Warto wspomnieć, że w tym roku można będzie poznać nie tylko nasze Szkoły, ale także na własne oczy zobaczyć, jak powstaje Teatr Cortiqué – nowa poznańska scena, na której nasi uczniowie będą w przyszłości rozwijać swoje artystyczne talenty.

  Więcej informacji o Drzwiach otwartych – kliknij TUTAJ
  Zapisy na rekrutację – kliknij TUTAJ
  Teatr Cortiqué – kliknij TUTAJ


 • Idzie wiosna, a wraz z nią szkolny biuletyn!

  2017-03-29Biuletyn Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź

  Teatralna wiosna – oto motto kwietniowego numeru szkolnego biuletynu. Nie może być przecież inaczej, skoro wraz z naturą w tym sezonie rozkwita także nasza aktywność sceniczna. W marcu występowaliśmy na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu w widowisku “Królowa Śniegu”, w kwietniu planujemy spektaklem “Naturalion ku Słońcu” zamknąć historię Auli im. B.Czajkowskiego, by w maju powitać widzów w wyjątkowym Teatrze Cortiqué premierowym widowiskiem “Cylia”.

  W najnowszym numerze biuletynu piszemy o artystycznych planach, odkrywamy tajniki przygotowań, informujemy o ważnych dla nas inicjatywach – np. możliwości wspracia nagrania płyty z muzyką do spektaklu „Królowa Śniegu”.Rozmawiamy także z Panią Magdaleną Kossakowską, charyzmatyczną osobowością pedagogiczną, która od wielu lat rozkochuje swoich podopiecznych w tańcu klasycznym.

  Życzymy udanej lektury i zapraszamy do prenumeraty!


 • Warsztaty makijażu scenicznego dla dzieci i rodziców – zapraszamy!

  2017-03-21

  Już 8 kwietnia 2017 roku o godzinie 10 oraz 12 (dwie grupy) odbędzie się V edycja warsztatów makijażu scenicznego dla dzieci i rodziców. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, bo w tym roku tematem przewodnim są nowiem charakteryzacje do niezwykłego spektaklu “Cylia”. Jest to nie tylko widowisko premierowe, ale również inaugurujące pracę artystyczną nowo powstałego “Teatru Cortiqué”, dlatego z tym większą radością się do niego przygotowujemy (Bilety – tutaj)

  Na warsztaty zapraszamy zarówno uczniów naszej Szkoły, zwłaszcza wykonawców występujących w spektaklu “Cylia” oraz ich rodziców, ale także wszystkich zainteresowanych piękną sztuką charakteryzacji teatralnej. To niepowtarzalna okazja do zgłębienia jej tajników pod okiem Anny Hampelskiej, charakteryzatorki Teatru Wielkiego w Poznaniu.

  Zapraszamy!
  Zapisy!


 • „Cylia” – rusza sprzedaż biletów!

  2017-03-06Cylia- spektakl dla dzieci - Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź

  To będzie niezwykły Dzień Kobiet! Dlaczego? To bowiem właśnie 8 marca (o godz. 14.00) za pośrednictwem portalu Bilety24.pl rusza sprzedaż biletów na nasz najnowszy spektakl „Cylia”. Powodów, dla których warto go zobaczyć jest wiele. Wymieńmy chociaż te trzy najważniejsze!

  1. Otwarcie Teatru Cortiqué!

  “Cylia” będzie pierwszym spektaklem, który zostanie zaprezentowany w nowej artystycznej przestrzeni – Teatrze Cortiqué! Widzowie, którzy pojawią się na spektaklu będą mogli nie tylko podziwiać widowisko, ale także poznać wyjątkową scenę nowo powstałego Teatru. Chodzą słuchy, że dzięki niej można oglądać tancerzy aż z trzech stron!

  2. Barokowa tradycja

  Twórcy spektaklu – Anna Niedźwiedź i Gabriel Kaczmarek – zadbali o to, aby poza zachwycającą warstwą wizualną i artystyczną, spektaklowi towarzyszyły także wartościowe konteksty edukacyjne. I tak widowisko oparto na kanwie klasycznej, barokowej opowieści baletowej, ale zadbano także o współczesne elementy. Taniec kalsyczny w nowoczesnej odsłonie? Właśnie taka jest Cylia!

  3. Zachwycające kostiumy

  To nie będą stroje sceniczne. To prawdziwe dzieła sztuki. Wiemy to już dziś, obserwując wysublimowaną pracę twórczyń ze szkolnej Pracowni Kostiumów. Prawdziwie bajkowe kolory, liczne drapowania i wyszukane konstrukcje pokazują, że plastyczna warstwa spektaklu będzie onieśmielać.

  A zatem – do zobaczenia na widowni!


 • „Naturalion ku Słońcu” – trwa sprzedaż biletów!

  2017-02-22Naturalion ku Słońcu

  Kup bilet

  „Naturalion ku Słońcu” – nasza zeszłoroczna premiera wraca na scenę 23 i 24 kwietnia 2017 roku! Nie mogło być przecież inaczej – zainteresowanie widzów pierwszymi spektaklami pokazało, jak wiele osób chce odbyć z nami artystyczną podróż do świata dżungli, fascynującej muzyki, tańca i akrobacji. Bilety na grudniowe spektakle zniknęły już na kilka tygodni przed datą wystawień! Jeśli więc nie udało się państwu wówczas zdobyć wejściówek, mamy nadzieję, że tym razem będzie inaczej.

  Z radością informujemy, iż sprzedaż biletów już trwa! Można je nabyć TUTAJ można nabyć nasze bilety!. Zachęcamy do szybkiej rezerwacji i zakupu miejsca – jak pokazało tempo sprzedaży w poprzednim sezonie – to gwarancja wstępu na widownię i niezpomnianych artystycznych wrażeń. Wszak zanim wyruszymy do świata dżungli, musimy najpierw upolować bilety!

  Serdecznie zapraszamy!


 • V Ferie z tańcem i sztuką już za nami!

  2017-02-07taneczne ferie

  To był czas pełen radości, zabawy i inspirującej edukacji. Każdy, kto przekroczył próg naszej Szkoły w czasie V Ferii z tańcem i sztuką z pewnością potwierdzi tę opinię. Działo się wiele! Od zajęć tańca klasycznego, ludowego i współczesnego przez zajęcia cyrkowe aż po warsztaty literackie i zajęcia charakteryzacji scenicznej.

  Nie jednak ilość, ale jakość naszych edukacyjnych propozycji szczególnie zwracała uwagę warsztatowiczów. Wśród prowadzących zajęcia znaleźli się bowiem zaproszeni specjalnie na ferie niezwykli pedagodzy i artyści. Warsztaty zaskakiwały zaś pomysłowością i ciepłą atmosferą, o czym wielokrotnie wspominali sami uczestnicy zajęć, bądź ich rodzice.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim z Państwa, którzy zdecydowali się odwiedzić naszą Szkołę w ten zimowy czas. Fakt, iż możemy wciąż poznawać nowe osoby zainteresowane światem tańca i otwierać je na artystyczne przygody, to dla nas największa radość, satysfakcja i misja.


 • Styczniowy biuletyn, a w nim film…

  2017-01-25Biuletyn Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź

  O czym mowa? Otóż w najnowszym numerze szkolnego biuletynu pojawił się link kierujący do filmu “Wiara Wiery”. Jest to dyplomowa produkcja autorstwa Pani Izabeli Kolki, która w dziesięciominutowym filmie opowiedziała o życiu, karierze i co najważniejsze, pięknej osobowości naszego szkolnego pedagoga, Pani Wiery Szymańskiej. W biuletynie nie zabrakło więc rozmowy z tym wybitnym pedagogiem. Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy współpracować z tak utalentowaną postacią.

  W styczniowym newsletterze pojawiły się także teksty związane z codziennym życiem Szkoły. I tak donosimy o współpracy z Kinem Rialto, która umożliwia naszym uczniom skorzystanie z promocyjnej ceny biletów na seans filmu “Ballerina”, sukcesie sprzedaży biletów na spektakl “Królowa Śniegu” oraz możliwości przekazania na rozwój naszej Szkoły 1% podatku. Informujemy także o kolejnych premierach spektakli i artystycznych planach.

  Zapraszamy do lektury i prenumeraty!


 • 1% podatku dla rozwoju naszej Szkoły

  2017-01-11

  Gdyby chcieć zamknąć charakter działania naszej Szkoły w jednym słowie, byłby to z pewnością wyraz ROZWÓJ. Wzrastamy bowiem nieustannie, zarówno na polu edukacyjnym, jak i artystycznym. Wciąż ulepszamy szkolne zaplecze techniczne, rozszerzamy ofertę zajęć dodatkowych, obejmujemy patronat nad ciekawymi inicjatywami edukacyjnymi (m.in. nad Pracownią Literacką). Cały czas tworzymy także nowe spektakle, których sukcesy frekwencyjne wprawiają w osłupienie środowisko artystyczne. (Bilety na marcowy spektakl “Królowa Śniegu” wystawiany w Teatrze Wielkim w Poznaniu zostały wyprzedane w zaledwie kilkanaście godzin!)

  Jeśli więc przy okazji corocznych rozliczeń podatkowych będą szukać Państwo instytucji, której rozwój warto wesprzeć, mamy nadzieję, że wybiorą Państwo Szkołę Baletową Anny Niedźwiedź. Będzie to dla nas niezwykle cenny gest. Pokaże, że podzielają Państwo naszą pasję do sztuki i podobnie jak my chcą dbać o rozwój młodych artystów. Potwierdzi, że z takimi samymi emocjami i nadziejami, czekają Państwo na nasze kolejne premiery i kibicują uczniom w scenicznych poczynaniach.

  Dane, które należy wpisać w formularzu rozliczeniowym to:
  Fundacja Muzyczna Apollo, KRS 0000217999
  z dopiskiem: Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź

  Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy zdecydują się wesprzeć edukację artystyczną!


 • Rusza klasa przygotowawcza!

  2017-01-04

  Jak mierzyć sukces szkoły? Odpowiedzi jest zapewne wiele. Dla jednych będą to osiągnięcia jej uczniów, dla drugich ogólny rozwój szkolnych podopiecznych, a dla innych fantastyczna atmosfera, która zamienia pedagogów i uczniów w rodzinę. My dołożymy do tych formuł jeszcze zainteresowanie placówką. I możemy śmiało powiedzieć, że naszej szkole go nie brakuje.

  Początek roku szkolnego daleko za nami, a my wciąż otrzymujemy pytania o możliwość rozpoczęcia nauki tańca klasycznego. Szczególnie wiele zapytań pojawiło się po premierze spektaklu „Naturalion ku Słońcu” i tym samym potwierdziło sukces widowiska. Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów i pozostając w zgodzie ze szkolnymi zasadami (w trakcie roku szkolnego nie zapraszamy nowych dzieci do istniejących już klas) powołujemy więc do życia klasę przygotowawczą. Będzie to grupa, która pozwoli uczniom na postawienie pierwszych kroków w tanecznym świecie i rozwój kiełkującej tanecznej pasji. Przygotuje dzieci do przyszłego, pełnego roku edukacji w naszej szkole.

  Wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniu z komisją, które odbędzie się 16 stycznia (godz. 16.00) zachęcamy do wypełniania formularza i kontaktu z sekretariatem. Kandydatów zapraszamy na egzamin w odpowiednich strojach i fryzurze (gładkie uczesanie, koszulka przylegająca do ciała, legginsy i skarpetki lub baletki) – nic przecież nie powinno przyćmiewać fizycznych predyspozycji dzieci i młodzieży.

  Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ


 • „Królowa Śniegu” – rozpoczynamy sprzedaż biletów!

  2017-01-01Królowa Śniegu

  Nowy, 2017 rok, rozpoczynamy pełni emocji. Już od jutra (2.01) w kasach Teatru Wielkiego w Poznaniu można nabyć bilety na spektakl „Królowa Śniegu”, który 15 i 16 marca ponownie pojawi się na operowej scenie. Wejściówki dostępne będą także online od 3.01. Zachęcamy wszystkich do szybkiej rezerwacji miejsc – nasze zeszłoroczne doświadczenia pokazują, że refleks to niezwykle cenna cecha w walce o bilety na spektakle w reżyserii Anny Niedźwiedź.

  Na spektakl zapraszamy widzów w każdym wieku. Wszystkich, którzy chcieliby wyruszyć wraz z Gerdą w pełną przygód podróż w poszukiwaniu Kaja. Pozwólmy się wspólnie zaczarować muzyce skomponowanej przez Gabriela Kaczmarka, pełnym wdzięku choreografiom i niezwykłej plastycznej oprawie widowiska. Zatraćmy się pięknie kostiumów, charakteryzacji, scenografii, rekwizytów. Spotkajmy się ze sztuką!


 • Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

  2016-12-22

  Nasza Szkoła to nie budynek. Nasza Szkoła to nie miejsce, w której pedagodzy uczą swoich podopiecznych. Nasza Szkoła to rodzina.

  Wspólnota złożona z niezwykłych osobowości. Grupa, w której wszyscy doskonale się znamy, lubimy i cenimy, a co najważniejsze – troszczymy się o siebie wzajemnie. Poczynając od Pani Dyrektor Anny Niedźwiedź przez pedagogów i trenerów, a na administracji i uczniach wraz z rodzicami kończąc – zawsze możemy na siebie liczyć.

  W tym świątecznym czasie składamy całej naszej wspólnocie, wszystkim naszym współpracownikom i widzom szkolnych spektakli najszczersze życzenia. Niech najbliższe dni będą pełne rodzinnego ciepła i radości, a nadchodzący rok 2017 spełni wszystkie marzenia – zwłaszcza te, które dotyczą sceny. Rozwijajmy się i wspierajmy jeszcze piękniej.

  Wszystkiego, co najlepsze!

  Zespół
  Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź
  Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej
  Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu

  sban-kartka_swiateczna2016-01


 • „Naturalion ku Słońcu”- premiera za nami!

  2016-12-20Naturalion ku Słońcu

  18 i 19 grudnia w Auli im. Czajkowskiego zaprezentowaliśmy widzom nasze najnowsze widowisko „Naturalion ku Słońcu”. Cóż to były za spektakle! Pełne magnetyzującego tańca, akrobatycznych ewolucji i cyrkowego uroku.

  Twórczyni spektaklu, Annie Niedźwiedź, udało się stworzyć całość przemawiającą zarówno do dziecięcej wrażliwości, jak i atrakcyjną dla dojrzałych odbiorców. Na widowni gościliśmy bowiem przedszkolaków, gimnazjalistów oraz widzów doświadczonych, bywalców oper i teatrów. Wszyscy opuszczali nasz gmach z uśmiechami na twarzy, a oklaski dla wykonawców nie miały końca.

  A cóż słyszeliśmy po spektaklu? “Było pięknie!”, “Zapiera dech w piersiach”, “Cudny taniec i akrobatyka”, „Profesjonalizm w każdym calu!”.(Więcej opinii o spektaklu znajdą Państwo w Szkolnym Biuletynie – kliknij TUTAJ, aby zostać odbiorcą biuletynu)

  Dziękujemy więc naszym artystom, choreografom i pedagogom, Pracowni Kostiumów, kompozytorowi, charakteryzatorce oraz przede wszystkim naszym młodym wykonawcom i ich rodzicom za wspólną pracę nad spektaklem. Po raz kolejny razem doświadczyliśmy piękna sztuki!


 • Czas edukacji

  2016-11-21

  Tegoroczny rok szkolny to dla nas czas pełnej pasji, ale i wytężonej pracy edukacyjnej. Nasi uczniowie pod okiem doświadczonych pedagogów każdego dnia doskonalą swoje umiejętności taneczne. Jak podczas wywiadu udzielonemu szkolnemu biuletynowi zapowiadała Pani Liliana Kowalska, mentor Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu, jesteśmy skoncentrowani na “baletowym alfabecie”. Nasi podopieczni uczą się więc najważniejszych elementów tańca klasycznego, doskonalą wyrafinowane podstawy sztuki baletowej. Wszystko po to, aby móc jeszcze piękniej prezentować swoje umiejętności na scenie i doskonalej przygotować się do czekającej ich kariery zawodowej.

  Spieszymy jednak ze słowami otuchy dla wszystkich tych, którzy nie wyobrażają sobie sezonu artystycznego bez obecności na szkolnym spektaklu. Ich także będzie wiele – wszak jednym z elementów pełnej edukacji tanecznej jest praktyka sceniczna. W grudniu pojawi się “Naturalion ku Słońcu” a w marcu nadejdzie “Królowa Śniegu”. Co przyniosą kolejne miesiące? Na razie nic nie możemy zdradzić… Zapraszamy za to do śledzenia szkolnego biuletynu, który zawiera zapowiedzi najważniejszych szkolnych wydarzeń.


 • „Naturalion ku Słońcu” – bilety wyprzedane!

  2016-11-14Naturalion ku Słońcu

  Choć od spektaklu „Naturalion ku Słońcu” dzieli nas jeszcze ponad miesiąc, już mówić o można o sukcesie tego widowiska. Jak to możliwe?
  Bilety na naszą najnowszą premierę już bowiem… zniknęły. Podczas pierwszego dnia sprzedaży zarezerwowano blisko połowę miejsc, by podczas kolejnych tygodni nabyć wszystkie bilety!

  Jest nam niezwykle przyjemnie informować o artystycznym zaufaniu, jakim obdarzyli nas widzowie. To dla naszej Szkoły, twórców oraz spektaklowych wykonawców wielkie wyróżnienie i powód do dumy. Wszak tajemnicą nie jest, iż niekiedy nawet klasyczne widowiska wystawiane na prestiżowych scenach muszą aktywnie walczyć o atencję widzów. To niezwykłe, iż w przypadku spektaklu „Naturalion ku Słońcu” to publiczność z animuszem dopytuje o miejsca i rezerwacje – do szkolnego sekretariatu wciąż napływają zapytania o dostępność miejsc.

  Pełni emocji czekamy więc na grudniowe inspiracje. Widownia z pewnością dopisze!


 • Ferie z tańcem i sztuką 2017

  2016-11-07Ferie Poznań

  Zainspirujmy się! Poznajmy piękno sztuki! Zachwyćmy się fascynującym, artystycznym światem! Spotkajmy się między 30.01 a 3.02. 2017 podczas V edycji Ferii z tańcem i sztuką organizowanych w naszej szkole!

  Choć astronomiczna zima jeszcze przed nami, w naszej szkole już mówi się o nadchodzących feriach. W tym roku ciekawych zajęć proponowanych przez pełnych pasji pedagogów jest jeszcze więcej. Chcemy pokazać, że tancerz to postać wielowymiarowa i samowystarczalna. Humanista i erudyta, któremu jednak nie strasze samodzielne wykonanie charakteryzacji czy poprawki krawieckie. Przygotowaliśmy zajęcia, które dostarczą uczestnikom zajęć umiejętności potrzebnych do zrealizowania tej idei, ale przede wszystkim zainspirują ich i pokażą radosny wymiar sztuki. Zapraszamy na zajęcia tańca klasycznego i ludowego, warsztaty literackie, krawieckie i charakteryzatorskie oraz zajęcia cyrkowe. Oferujemy grupy edukacyjne stworzone z myślą o potrzebach i umiejętnościach uczestników w każdym wieku. Zachęcamy do rezerwacji miejsc jak najszybciej – dzięki temu zyskają Państwo gwarancję udziału w naszych zajęciach.

  Zapraszamy do świata sztuki!
  Więcej informacji o feriach znajdą Państwo TUTAJ
  Zapisy – TUTAJ


 • Szukamy talentów!

  2016-11-03

  Artysta. Nietuzinkowa osobowość, zachwycające umiejętności, ogromna wrażliwość. Cieszymy się, że przy realizacji szkolnych spektakli spotykamy wiele postaci, które można w ten sposób opisać. Jesteśmy dumni, że uzdolnieni wykonawcy postanowili połączyć swoją artystyczną ścieżkę z naszymi inicjatywami. Dzięki ich obecności odnajdujemy nowe inspiracje i pomysły artystyczne. Widzimy, jak rozwijają się nasi uczniowie i jak wzrastają szkolne spektakle – piękno “Alicji w Krainie Czarów” czy “Królowej Śniegu” jest na to najlepszym dowodem.

  Co jednak najcenniejsze, obserwujemy także korzyści, które nasi współpracownicy wynoszą z udziału w szkolnych spektaklach. Widzimy radość i satysfakcję z występów, ciepłe relacje z naszymi uczniami, możliwość artystycznych podróży po całym kraju. Dostrzegamy rozwój młodych artystów i kunszt doświadczonych wykonawców. Podziwiamy piękno artystycznej współpracy.

  Wszystkich artystów, którzy chcieliby wziąć udział w naszych scenicznych inicjatywach serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Przygotowaliśmy specjalny formularz, którego wypełnienie pozwoli nam na zapoznanie się z Państwa talentem. Czekamy na zgłoszenia nie tylko od tancerzy, scenografów czy akrobatów, ale od wszystkich, którzy posiadają umiejętności potrzebne do tworzenia dzieł scenicznych. Razem pracujmy i rozwijajmy się!


 • Rozwijamy projekt „Odkryj świat sceny!”

  2016-10-24"Odkryj świat sceny!"

  Tegoroczna jesień to w naszej Szkole nie tylko czas przygotowań do premiery spektaklu “Naturalion ku Słońcu”, ale także okres realizowania projektu edukacyjnego “Odkryj świat sceny!”. Zgodnie z jego założeniami odwiedzamy wielkopolskie szkoły i przedszkola, aby opowiedzieć ich uczniom, który wcześniej oglądali nasz spektakl, o kulisach pracy artystów i powstawiania widowisk.

  Podczas bezpłatnych zajęć uczniowie oglądają zdjęcia i krótkie klipy ze spektaklu, poznają sceniczne tajniki i zadają pytania związanie z przygotowywaniem widowisk. Niekiedy przygotowują prace plastyczne, innym razem wymyślają pomysły na spektakl. Na koniec zajęć otrzymują zaś drobne upominki – pamiątki inspirujących chwil.

  Jesteśmy dumni z zaufania, jakim obdarzają nas inne placówki edukacyjne i ze współpracy, którą z nimi podejmujemy. Cieszymy się, że nasze edukacyjne idee są bliskie coraz szerszemu gronu szkół i że udaje się nam wspólnie wcielać w życie założenia edukacji artystycznej. W tym miesiącu szczególnie dziękujemy: Przedszkolu Niepublicznemu “Gumisie”, Przedszkolu “W Kasztanowym Parku”, Przedszkolu “Bajkowa Polanka” oraz Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Napachaniu za współpracę przy realizowaniu projektu.

  Wszystkie szkoły i przedszkola zainteresowane udziałem w programie edukacyjnym “Odkryj świat sceny!” zapraszamy do kontaktu z Panią Ritą Larek – rita.larek@szkolabaletowa.poznan.pl; 785 177 966)


 • Znajdź nas na Instagramie!

  2016-10-18

  W naszej szkole liczy się rozwój. I nie mówimy tu tylko o rozkwicie dziecięcych talentów czy coraz to nowych propozycjach scenicznych. Chodzi także o otwartość na nowe technologie i dbałość o kontakt z miłośnikami tańca. Szkolny profil na portalu Instagram jest na to najlepszym dowodem. Postanowiliśmy rozpocząć jego prowadzenie, aby móc jeszcze pełniej pokazywać piękno tańca klasycznego i ofertę edukacyjną naszej szkoły. Chcemy, aby zapierające dech w piersiach kadry ze spektakli w reżyserii Anny Niedźwiedź, mogły inspirować jeszcze szersze grono zainteresowanych sztuką. Portal oparty na sile fotografii wydaje się do tego celu stworzony – pozwala na przedstawienie piękna naszych scenicznych kreacji, charakteryzacji, najpiękniejszych układów choreograficznych. Umożliwia także dzielenie się kulisami naszej pracy. Na naszym profilu w przyszłości pojawią się zapewne zdjęcia z sal baletowych, prób czy Pracowni Kostiumów. Pokażą jak wiele pasji i wysiłku wkładamy w dążenie do tanecznej doskonałości.

  Zapraszamy więc wszystkich Państwa do śledzenia naszego profilu i oznaczania zdjęć tematycznie związanych z naszą Szkołą hasztagiem #szkolabaletowaannyniedzwiedz. Razem twórzmy inspirującą przestrzeń, która pokaże jak piękna jest interpretacja scenicznego ruchu w wykonaniu Anny Niedźwiedź.


 • „Naturalion ku Słońcu” – sprzedaż biletów

  2016-10-11Naturalion ku Słońcu

  Kup bilet

  Kto w środku zimy nie chciałby poczuć słonecznego ciepła na twarzy? Kto z ochotą nie wybrałby się w pełną magii podróż? Kto pozostałby obojętny na artystyczne wrażenia? Zdaje się, że trudno o taką postać. Wyprawa do świata sztuki to bowiem propozycja niezwykle kusząca zwłaszcza wtedy, gdy aura nie sprzyja rzeczywistym wędrówkom. Zanim jednak się w nią udamy, powinniśmy jak przed każdą inną podróżą, zatroszczyć się o bilet. Tym razem mowa jednak nie o wejściówkach na pokład samolotu czy pociągu, ale o biletach teatralnych.

  Już od 12 października 2016 roku (od godziny 14.00) za pośrednictwem serwisu Bilety24.pl można będzie nabyć bilety na nasze premierowe spektakle „Naturalion ku Słońcu”, które odbędą się 18 i 19 grudnia w Auli im. B.Czajkowskiego. Podczas wystawień na scenie podziwiać będziemy zapierające dech w piersiach ewolucje akrobatyczne w towarzystwie pomysłowej choreografii opartej na tańcu klasycznym. Moc wrażeń zarówno dla młodych widzów, jak i starszych odbiorców gwarantowana!

  Zachęcamy Państwa do szybkiej rezerwacji i wykupu miejscówek. Aby dokonać rezerwacji dla grupy należy skontaktować się mailowo z adresem partner@bilety24.pl lub zadzwonić pod numer 61 642 90 30 (linia telefoniczna pracuje od pon.- pt. od 8.00-16.00) Nasze doświadczenie pokazuje, iż bilety na szkolne widowiska potrafią znikać w zaskakującym tempie. To dla nas powód do ogromnej radości i dumy. Pokazuje bowiem, że tworzone przez Panią Dyrektor Annę Niedźwiedź artystyczne propozycje magnetyzują publiczność i skutecznie zapraszają do świata sztuki


 • Balet dla dzieci to dopiero początek!

  2016-10-06

  Zaledwie krótka przechadzka korytarzami naszej szkoły wystarczy, aby przekonać się, że nie ograniczamy się wyłącznie do edukacji ruchowej. W naszym budynku można usłyszeć nie tylko dźwięki muzyki klasycznej, która akompaniuje lekcjom tańca klasycznego, ale także odgłosy śpiewu, gry na instrumencie czy nawet…szmer wierszy. Balet dla dzieci to zaledwie początek zajęć, które proponujemy.

  Oprócz nich w naszej szkole można uczyć się śpiewu operowego czy gry na instrumencie. Od zeszłego sezonu edukacyjnego nasi podopieczni mają także dostęp do kreatywnych zajęć literackich prowadzonych przez Pracownię Literacką i innowacyjnych warsztatów dotyczących sztuki prowadzonych przez Sztukę Poznania.

  To dwie niezwykle ciekawe propozycje edukacyjne, które wytyczają nowe ścieżki rozwoju dla naszych podopiecznych. Pokazują wagę korespondencji sztuk, uczą wrażliwości, uelastyczniają wyobraźnię. Efekty zeszłorocznych zajęć – np. napisana przez naszych uczniów własna bajka baletowa (!)– pokazują, że wielowymiarowe kształcenie daje najpiękniejsze owoce. Umacniają nas w przekonaniu, że idea Szkoły Sztuk, do której dążymy, jest niezwykle cenna i warta rozwijania.


 • „Naturalion ku Słońcu” – zapowiedź

  2016-10-04Naturalion ku Słońcu

  18 i 19 grudnia 2016 roku na pewno będzie świeciło słońce. Pogoda wypełni się światłem i ciepłem, a krajobrazy nasycą żywymi barwami. Niemożliwe? A jednak! Tego dnia na pewno aura będzie magiczna, a widzowie zgromadzeni w Auli im. B.Czajkowskiego poczują się jak w sercu rozgrzanej dżungli. To wówczas mają bowiem miejsce premierowe wystawienia naszego najnowszego spektaklu, „Naturalion ku Słońcu”.

  Niezwykle entuzjastyczne przyjęcie pierwszej części artystycznych przygód w świecie natury – spektaklu “Naturalion” – pokazało, że ta piękna historia musi zyskać kontynuację. Kiedy po występie podczas XVIII Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Lądku-Zdroju słuchaliśmy zachwyconych głosów widzów, czuliśmy, że radość wykonawców, pasja choreografów i twórców zaowocuje raz jeszcze. Podejrzewaliśmy, że ta opowieść zyska nowe oblicze. I ku ogromnej radości naszej szkoły tak się właśnie stanie!

  Zapraszamy więc Państwa na kolejną, ale zupełnie inną wyprawę po świecie natury. W naszym najnowszym spektaklu pojawi się więcej zachwycających elementów akrobatycznych. Zobaczymy w nim także nowych wykonawców. Podziwiać będziemy uczniów nieco starszych, dzięki którym spektakl zyska dojrzalsze oblicze i atmosferę.

  O dostępności biletów będziemy informować na naszej stronie internetowej, w szkolnym biuletynie oraz na naszym profilu Facebook. Razem podążajmy w stronę słońca!


 • „Alicja w Krainie Czarów” – wielkie emocje za nami!

  2016-09-30"Alicja w Krainie Czarów" na scenie Opery Nova

  Kilkanaście dni temu nasza Szkoła po raz kolejny (czwarty sezon artystyczny z rzędu) wystawiła jeden ze swoich najbardziej popularnych spektakli – widowisko pt. „Alicja w Krainie Czarów” w Teatrze Wielkim w Poznaniu. To były niezwykłe chwile i ogromne emocje, które… jeszcze nie opadły!

  Nie zapomina się przecież dźwięku braw, spojrzeń widzów skupionych na scenie i ich pospektaklowych uśmiechów. Trudno odgrodzić się od scenicznej pasji naszych uczniów, którzy wiedzeni przez twórców spektaklu – Annę Niedźwiedź i Gabriela Kaczmarka – z gracją zapraszają do świata tańca. Nie sposób także zapomnieć piękna strojów, obrazowych muzycznych dźwięków, magicznej scenografii i szybko powrócić do codzienności. Ten spektakl fascynuje!

  Dziękujemy Wszystkim Państwu za pełne ciepła i zachwytu opinie. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za całą pozytywną energię, która do nas dociera za pośrednictwem mediów społecznościowych, poczty elektronicznej, telefonów. Wiemy, że to właśnie dzięki sile współpracy, udało się nam stworzyć i z sukcesem wystawiać tę niezwykłą sceniczną opowieść. Wszak to wspólne działanie twórców, uczniów i ich rodziców oraz Teatru Wielkiego w Poznaniu pozwoliło po raz kolejny zachwycić pięknem baletowego świata.


 • Taniec klasyczny i akrobatyka – duet idealny

  2016-09-09Biuletyn - styczeń

  Początek roku w naszej Szkole to doskonały czas wspomnienie korzyści płynących z artystycznej edukacji. Jej zalety doskonale widać w rozwoju naszych uczniów. Są dojrzalsi, spokojniejsi i często bardziej skoncentrowani od swoich rówieśników. Na zajęciach tańca klasycznego uczą się bowiem nie tylko reguł pięknej dziedziny ruchu, ale i pracy w zespole, wytrwałości, skupienia. Zajęcia akrobatyczne to zaś poza energetycznym treningiem przede wszystkim okazja do ćwiczeń równowagi i pokonywania własnych ograniczeń.

  Te dwa rodzaje aktywności pięknie się uzupełniają. I jak widać w sylwetkach naszych najzdolniejszych podopiecznych – są nierozłączne. Często zachwycające akrobatyczne ewolucje podczas naszych spektakli wykonuje utalentowana baletnica! Najlepsze edukacyjne rezultaty daje bowiem połączenie tych dwóch aktywności. Dzięki temu młody artysta potrafi nie tylko wykonać niezwykłą akrobatyczną figurę, ale także wie jak z gracją poruszać się po scenie, aby móc ją zaprezentować – tę umiejętność zapewnia taniec klasyczny.

  Przed rozpoczęciem edukacji artystycznej, warto pamiętać o tej wyjątkowej synergii, jaką daje połączenie akrobatycznych i baletowych umiejętności. Scena potrzebuje przecież artystycznej pełni!


 • 1 września – zaczynamy!

  2016-09-01

  Dziś nasza szkoła na nowo wypełni się dziesiątkami uśmiechów i roziskrzonych oczu. Wakacyjna cisza zamieni się w radosny szkolny gwar. Uczniowie i pedagodzy spotkają się ponownie i rozpoczną kolejną już podróż ku tanecznej perfekcji. Drogę pełną inspiracji, wyzwań, pasji i radości. Początek roku w naszej szkole to powód do ekscytacji i pozytywnych emocji. W gmachu na Mansfelda rządzi przecież sztuka i miłość do piękna.

  Naturalne więc, że niezwykła atmosfera naszej szkoły przyciąga adeptów sztuki tańca. Wszystkich tych, którzy chcieliby sami przekonać się o magii artystycznego świata. Już 3 września w naszej siedzibie odbędzie się spotkanie rekrutacyjne. Zapraszamy na nie wszystkich zainteresowanych pięknem edukacji ruchowej. Aby wziąć udział w rekrutacji należy skontaktować się z sekretariatem i wypełnić formularz.

  Rozpoczynamy przygodę!


 • Nadchodzi nowy rok szkolny…

  2016-08-23Drzwu otwarte

  Powoli w naszej szkole cisza ustępuje miejsca szmerom i stukom. Co się dzieje? Skąd te dźwięki? Tradycyjnie już przygotowujemy budynek na przyjęcie uczniów i nowy rok szkolny. Odświeżamy sale, porządkujemy przestrzeń, myślimy nad nowymi rozwiązaniami, które pozwolą im rozwijać się jeszcze piękniej. Planujemy także nadchodzące miesiące i dzięki temu wiemy, jakie wyzwania będą czekać na naszą szkołę. A dziać będzie się wiele. I choć nie wszystkie inicjatywy możemy zdradzić, to o tych wrześniowych można mówić już dziś!

  Rok szkolny rozpoczniemy od spotkania rekrutacyjnego ze wszystkimi, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tańcu. 3 września (13.00-15.00) odbędzie się egzamin wstępny do naszych szkół. Czekamy z niecierpliwością na nieodkryte talenty i kibicujemy wszystkim uczestnikom. Wszak taniec to dziedzina pełna pasji i radości – warto próbować znaleźć się w jego świecie!

  Kto jednak sądzi, że najbardziej emocjonujący czas we wrześniu to jego początek, tego zaskoczy informacja o spektaklu “Alicja w Krainie Czarów”, który zaprezentujemy publiczności aż czterokrotnie. 22 i 23 września ponownie odwiedzimy bowiem scenę Teatru Wielkiego i przeniesiemy widownię w bajkową przestrzeń opowieści Lewisa Carolla. (BILETY na spektakl)

  A później nadejdzie październik i z pewnością kolejne emocje…


 • Rusza sprzedaż biletów na spektakl „Alicja w Krainie Czarów”!

  2016-08-08"Alicja w Krainie Czarów" na scenie Opery Nova

  „Alicja w Krainie Czarów” to jeden z naszych najbardziej spektakularnych spektakli wyreżyserowanych przez Annę Niedźwiedź do muzyki skomponowanej przez Gabriela Kaczmarka. Bajkowy, energetyczny, pełen niezwykłej energii, przeznaczony jest zarówno dla widzów starszych, jak i dla młodszych, którzy dopiero rozpoczynają swoja przygodę z operowym repertuarem.
  Nie dziwi zatem, że ta sceniczna propozycja doczekała się już wystawień wyjazdowych (Filharmonia Świętokrzyska, Opera Nova), wsparcia ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz licznych patronatów medialnych. Co jednak najważniejsze dla twórców tej tanecznej opowieści, spektakl cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności i już czwarty sezon z rzędu gości na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu.

  Najbliższe spektakle odbędą się 22 i 23 września (godz. 11.00 i 18.00). Bilety na to niezwykłe artystyczne wydarzenie dostępne ONLINE od 9 sierpnia 2016 roku. Od tego terminu można także dokonywać rezerwacji grupowych w Biurze Obsługi Widza (tel. 61 65-90-280, 61 852-08-25, e-mail: bow@opera.poznan.pl). Sprzedaż biletów w kasach od Teatru Wielkiego od 29 sierpnia 2016 roku. Zapraszamy wszystkich miłośników magicznych opowieści – wspólnie wyruszmy tropem Białego Królika!


 • Nastały wakacje!

  2016-07-15Dzien Babci i Dzień Dziadka

  Zawsze z radością informujemy o najważniejszych wydarzeniach, które odbywają się w naszej szkole. Na bieżąco przekazujemy wieści o nadchodzących premierach, szkolnych sukcesach i wyróżnieniach, które nas spotykają. Przez ostatnie miesiące było ich szczególnie dużo, bo i w naszej szkole działo się wiele. Wciąż jeszcze pamiętamy emocje gościnnych wystawień naszych spektakli w Bydgoszczy, Kielcach i Lądku-Zdroju. Teraz nadszedł jednak czas letniego odpoczynku – zasłużone wakacje.

  W czasie najbliższych tygodni, nie będziemy więc zamieszczać informacji w takiej częstotliwości, jak działo się to w roku szkolnym. Mogą być jednak Państwo pewni, że ważnej informacje (m.in. informacja o dacie sprzedaży biletów na wrześniowe spektakle “Alicji w Krainie Czarów”22 i 23 września) zostaną zamieszczone na naszej stronie.

  Życzmy udanych wakacji, pełnych słońca, radości i wielu artystycznych inspiracji!


 • To był wyjątkowy rok szkolny!

  2016-07-11

  Nareszcie możemy podsumować rok szkolny 2015/2016. W naszej szkole wiele działo się bowiem już po zakończeniu zajęć dydaktycznych. IV Obóz taneczno-akrobatyczny i gościnny występ w Lądku-Zdroju w czasie którego nasz spektakl “Naturalion” otworzył XVIII Międzynarodowy Festiwal Tańca to powody naszej wakacyjnej aktywności. Zreszą cały miniony rok szkolny to czas przepełniony pasją i radosną pracą.

  Działo się wiele! We wrześniu pojawiliśmy się wraz z “Alicją w Krainie Czarów” na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu. W grudniu roztańczyliśmy za to Aulę im. B. Czajkowskiego, w której wystawiliśmy spektakl “Impresje zimowe”. Przerwa od scenicznych występów nie trwała długo, bo już w marcu odbyła się premiera widowiska “Królowa Śniegu”, która została objęta patronatem Prezydenta Miasta Poznania i Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Na scenę zawitaliśmy ponownie w maju, aby zaprosić widzów na kolejną premierę! Tym razem światło dziennej ujrzał spektakl “Naturalion”, który zyskał sympatię poznańskiej publiczności. Spektakl ten wystawiliśmy ponownie w maju i czerwcu – tu spotkał nas zaszczyy otwarcia prestiżowego XVIII Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Lądku-Zdroju. Jeśli o spektaklach wyjazdowych mowa, to nie sposób pominąć naszego minitournée, podczas którego wystawiliśmy spektakl “Alicja w Krainie Czarów” na deskach Opery Nova w Bydgoszczy i Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, wykorzystując w ten sposób dofinansowanie, które przyznało nam Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Tak pełen wyzwań rok stworzył niezwykłe możliwości rozwoju dla naszych uczniów, których nigdy nie dałaby sama obecność na sali baletowej. Ich artystyczne dossier uzupełniały nowe pozycje, a oni sami otwierali się na nowe doświadczenia i inspiracje. Udało się wspierać nie tylko ich zawodowe kompetencje, ale także uwrażliwiać na piękno sztuki, uczyć współpracy w grupie i samodzielności. Rozniecać pasję i obserwować miłość do tańca, która stała się ich udziałem.

  Mamy świadomość, że nie udałoby się nam zrealizować tych wszystkich planów, gdyby nie doskonała współpraca Pani Dyrektor Anny Niedźwiedź, pedagogów, rodziców i samych uczniów. Jesteśmy dumni, że nasza Szkoła stała się miejscem, gdzie rozwijają się więzi i szczere relacje, bo przecież tylko w takim otoczeniu może wzrastać sztuka. Wierzymy, że w kolejnym roku będziemy jeszcze intensywniej rozwijać się i cieszyć tańcem. Do zobaczenia we wrześniu!


 • Sukces spektaklu “Naturalion” w Lądku-Zdroju!

  2016-07-06Naturalion

  Za nami gościnny występ podczas XVIII Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Lądku-Zdroju. Nasz spektakl “Naturalion” spotkał zaszczyt otwarcia tej prestiżowej imprezy. Z radością możemy donieść, iż wywiązaliśmy się z tego zadania, zdobywając wiele braw w czasie spektaklu i stojące owacje na jego zakończenie. Udało się nam oczarować festiwalową publiczność. Skąd ta pewność?

  Już podczas próby w lądeckim amfiteatrze nasi artyści zdobywali brawa przechodniów i przyciągali widzów. Jeszcze intensywniejsze owacje wzbudził sam spektakl, który dzięki kostiumom, charakteryzacji i scenografii silniej oddziaływał na wyobraźnię publiczności. Zachwyconych spektaklem widzów spotykaliśmy zarówno bezpośrednio po występie, jak i następnego dnia, kiedy to dzięki uprzejmości Urzędu Miasta na czele z Panem Burmistrzem Romanem Kaczmarczykiem, mogliśmy odbyć wycieczkę z przewodnikiem po Lądku-Zdroju. Mówiono o sile scenicznej opowieści, gratulowano naszym młodym artystom i kadrze, zapraszano na kolejne występy. Kto wie, może i za rok odwiedzimy roztańczony Lądek- Zdrój?

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wyjątkowego wydarzenia.


 • Szkolny biuletyn nadchodzi!

  2016-06-27Biuletyn Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź

  Właśnie mija najgorętszy miesiąc dla naszych Szkół. I chodzi tu nie tylko o aurę, ale przede wszystkim o moc artystycznych wyzwań, które podjęliśmy w czerwcowych tygodniach. Wizyta ze spektaklem “Alicja w Krainie Czarów” na scenie Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz występ w Operze Nova w Bydgoszczy to zaledwie niektóre z nich. Poza spektaklami wyjazdowymi, zobaczyć można nas było na poznańskiej scenie Teatru Muzycznego, gdzie zaprezentowaliśmy spektakl “Naturalion”. Działo się wiele!

  O tych właśnie wydarzeniach opowie szkolny biuletyn. Oprócz nich, przygotowaliśmy także wywiad z najważniejszą osobą w naszych Szkołach – Panią Dyrektor Anną Niedźwiedź. W rozmowie Pani Dyrektor dzieli się spostrzeżeniami na temat roku szkolnego 2015/2016 oraz zdradza planu na kolejny sezon edukacyjny. Jeśli o planach mowa – zapraszamy także do zapoznania się z nadchodzącymi wydarzeniami, które zebraliśmy dla Państwa w rubryce “Zapowiedzi”. Okazuje się bowiem, że mimo wakacji można nas będzie zobaczyć na scenie.

  Zapraszamy do prenumeraty biuletynu i życzymy miłej lektury!


 • „Alicja w Krainie Czarów” na prestiżowych scenach!

  2016-06-22"Alicja w Krainie Czarów" na scenie Opery Nova

  Ostatni tydzień roku szkolnego to dla naszych Szkół czas wyjątkowy. Właśnie teraz nasz spektakl “Alicja w Krainie Czarów” odwiedza Filharmonię Świętokrzyską w Kielcach i Operę Nova w Bydgoszczy. Czyż można wymarzyć sobie piękniejszy sposób na podsumowanie całorocznej pracy i rozwoju naszych uczniów?

  Spektakle wyjazdowe to niepowtarzalna okazja do rozkwitu młodego talentu. A to on jest przecież w naszych szkołach najważniejszy. Uczniowie mają możliwość poznania nowego otoczenia, poszerzenia swojej wiedzy o artystycznym świecie i zaprezentowania umiejętności przed zupełnie nową publicznością. Równie istotne są także rozmowy za kulisami, zacieśnianie koleżeńskich więzi i nauka pracy w grupie. Artystyczna wyprawa w Polskę kształci więc wszechstronnie i wielowymiarowo. Dostarcza niezapomnianych wspomnień i inspiracji. Po prostu uszczęśliwia.

  Jesteśmy niezwykle dumni, że gościnne wystawienia naszego spektaklu zostały dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – to dla nas ogromny komplement i wyraz uznania. Wsparcie tak prestiżowej instytucji zaświadcza bowiem o poziomie i rozmachu naszego spektaklu, który zachwycił już ponad 15 tysięcy widzów i wciąż zdobywa kolejnych odbiorców.

  Życzymy naszym artystom powodzenia podczas gościnnych występów, a wszystkich Państwa zapraszamy na nasz profil na portalu Facebook – nie zabraknie tam relacji ze scenicznych podbojów.


 • Rozwijamy nasz program edukacyjny “Odkryj świat sceny!”

  2016-06-14Współpraca - edukacja

  Kiedy rok temu pracowaliśmy nad autorskim programem edukacyjnym pt.”Odkryj świat sceny”, nie sądziliśmy, że jego efekty będą tak wyjątkowe. Dziś podsumowujemy pierwsze miesiące działań ze szkołami z całej Wielkopolski i jesteśmy niezwykle dumni. Wszak do świata sztuki udaje się nam zapraszać coraz szersze grono uczniów!

  Celem projektu „Odkryj świat sceny!” jest inspirowanie i rozbudzanie wrażliwości artystycznej wśród uczniów, którzy na co dzień z różnych powodów nie mają kontaktu z twórczością sceniczną. Nasz program edukacyjny składa się z kilku etapów i jest dostosowywany do potrzeb danej placówki. Jego stałe elementy to wizyta dzieci ze współpracujących szkół na naszym spektaklu i następujące po niej gościnne zajęcia prowadzone przez edukatorkę, Ritę Larek, w klasach, które były obecne na spektaklu. Ukoronowaniem lekcji jest najczęściej zapowiedź konkursu związanego ze spektaklem, losowanie upominków i wiele radości.

  Dziękujemy wszystkim szkołom, pedagogom i uczniom za niezwykle inspirującą współpracę. To dzięki Waszej ciekawości i otwartości możemy pokazywać naszą artystyczną pasję i dzielić się scenicznymi doświadczeniami. A przecież tak pojęta edukacja to nasza misja, duma i cel.

  Wszystkie szkoły zainteresowane udziałem w projekcie, zapraszamy do kontaktu. Wspólnie zainspirujmy uczniów!


 • Profesjonalna edukacja baletowa – dlaczego warto?

  2016-06-09Drzwi otwarte - Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź

  Umiejętność koncentracji, harmonijny rozwój osobowości, wrażliwość na sztukę, erudycja – to tylko nieliczne z dobrodziejstw nauki tańca klasycznego. Edukacja baletowa łączy bowiem w sobie nie tylko wzrost fizyczny, ale i intelektualny. Wielowymiarowo uwrażliwia i rozwija.

  Jak łatwo zgadnąć, im młody człowiek intensywniej uczy się tańca i w bardziej konsekwentny sposób planuje swoją naukę, tym więcej wymiernych korzyści zauważy. Warto więc już na samym początku edukacji baletowej, rozważyć zawodowy tryb nauki.

  Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca to placówka, która zapewnia adeptom tańca klasycznego doskonałe warunki nauki i gwarantuje konsekwentny rozwój. Wszystko to dzięki wybitnej, międzynarodowej kadrze, która edukuje młodych artystów; licznym występom scenicznym, które gwarantują obycie i zapewniają doświadczenie oraz przede wszystkim za sprawą ambitnych programów nauczania i ich szczegółowej realizacji. Szkoła działa w trybie popołudniowym, co pozwala uczniom na łączenie edukacji w wybranej szkole ogólnokształcącej z rozwojem artystycznym. Jej ukończenie wiąże się z otrzymaniem dyplomu zawodowego tancerza, który stanowi przepustkę do profesjonalnego wykonywania tej niezwykłej profesji.

  Decydując się na edukację w Niepublicznej Szkole Sztuki Tańca zyskujemy pewność, że każda sekunda spędzona w jej murach to inwestycja w osobowość i intelekt młodego artysty.

  Zapisy do Niepublicznej Szkoły Sztuki TańcaTUTAJ


 • „Naturalion” po raz pierwszy!

  2016-06-03Naturalion

  Stało się! 29 maja po raz pierwszy zaprezentowaliśmy publiczności nasz najnowszy spektakl – “Naturalion”. Z wielu powodów był to moment wyjątkowy.

  W widowisku udział wzięli nasi uczniowie, których zaskakująca dojrzałość sceniczna i lekkość ruchu zauroczyła publiczność. Oprócz młodych adeptów sztuki tańca i akrobatyki, na scenie pojawili się także zawodowi wykonawcy. Ich umiejętności i doświadczenie doskonale uzupełniały spektakl i dostarczały widzom niezapomnianych wrażeń. W pamięć zapadły także długo oklaskiwane stroje sceniczne. Mówiono o ich kunsztownym wykonaniu, pomysłowości i bajecznych barwach. Wspominano energetyczną muzykę i hipnotyzujący śpiew.

  Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko cieszyć się z udanej premiery i już przygotowywać do kolejnych wystawień. “Naturalion” zawita do Teatru Muzycznego już 19 i 20 czerwca! Bilety na spektakl można nabyć TUTAJ.


 • Szkolny biuletyn nadchodzi – majowy numer już niebawem!

  2016-05-28Biuletyn Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź

  Kolejny miesiąc za nami, a wraz z nim wiele wyjątkowych wydarzeń i ogrom planów. W majowym numerze szkolnego biuletynu przeczytają Państwo o każdym z nich. Wiele uwagi poświęciliśmy premierze spektaklu “Naturalion” – wszak pierwsze wystawienie scenicznej opowieści to zawsze niezwykłe emocje. Mamy nadzieję, że odnajdą je Państwo w naszych tekstach i skuszeni tymi wyjątkowymi metaforami, zdecydują się raz jeszcze (lub po raz pierwszy) zobaczyć nasz spektakl podczas kolejnych wystawień.

  Postanowiliśmy także przybliżyć wszystkim adeptom sztuki tańca ideę czerwcowego egzaminu wstępnego oraz w jednym z artykułów opowiedzieć o wakacyjnych planach. Po raz czwarty organizujemy bowiem Letni obóz w Lądku-Zdroju, który jak co roku przyciąga rzesze uczniów zainteresowanych artystycznym sposobem na wakacyjny wypoczynek. W jednym z tekstów wspomnieliśmy także o naszych spektaklach wyjazdowych, które dają wspólnie taneczne tournée po całej Polsce.

  Szkolny biuletyn kończy w tym miesiącu NIEZWYKŁA niespodzianka. W miejscu tradycyjnego wywiadu odnajdą Państwo bowiem… klip video! A w nim Rita Larek, kierownik literacki naszej Szkoły, przepytuje Szymona Kaczmarka – artystę malarza, grafika, właściciela Agencji Kreatywnej Pictura.tv. Mamy nadzieję, że w tej niecodziennej rozmowie o pasji i sztuce odnajdą Państwo wiele inspiracji.

  Zapraszamy do prenumeraty i życzymy udanej lektury!


 • „Naturalion” tuż tuż!

  2016-05-16

  Na szkolnych korytarzach słychać już z szum traw, ciche stąpanie Czapli i pomrukiwanie Tygrysów. W przerwach między zajęciami zauważamy pełne energii Świetliki i urocze Tukany. Czyżbyśmy chcieli konkurować z poznańskim ZOO?

  Nic podobnego! Zostajemy oczywiście przy tańcu, który stanowi największą pasję wszystkich członków naszej szkoły. Premiera naszego najnowszego spektaklu “Naturalion” jest już jednak tak blisko, że trudno oprzeć się wrażeniu, iż magiczny świat przyrody naprawdę zawładnął szkolnym życiem! Na drugim piętrze wciąż przecież znajduje się “Zielony kącik”, czyli rozłożysty plakat promujący spektakl w towarzystwie palm i rajskich ptaków. Odgłosy spektaklowej muzyki sączące się z sal ćwiczebnych także kierują naszą wyobraźnię do tego magicznego świata, który wypełnią dziecięce talenty.

  Zapraszamy do wizyty w Teatrze Muzycznym!

  Maj:
  29.05.2016 (niedziela) – godz. 11.00, 16.00 i 18.00
  30.05.2016 (poniedziałek) – godz. 10.00, 12.00 i 18.00

  Czerwiec:
  19.06.2016 (niedziela) – godz. 11.00, 16.00 i 18.00
  20.06.2016 (poniedziałek) – godz. 10.00, 12.00 i 18.00


 • Kreatywna edukacja!

  2016-05-09Zamek - "Dziadek do orzechów"- NS4

  W naszej Szkole najważniejszy jest rozwój dziecięcych talentów. Pracujemy wraz z uczniami wytrwale przez długie godziny, ucząc ich konsekwencji i determinacji. Wspólnie dążymy do perfekcji ruchu, ale przede wszystkim chcemy wciąż rozwijać pasję do sztuki baletu. Nasze zajęcia muszą być zatem ciekawe i nowoczesne!

  Lekcje prowadzone przez panią Renatę Dobkowską z pewnością zasługują na taką definicję. Podczas wiedzy o tańcu – jednego z teoretycznych przedmiotów, które przygotowuje ta nauczycielka – nasi uczniowie bezustannie się rozwijają. W niebanalny sposób poznają historię tańca i jego konteksty kulturowe. Dowód? Chociażby ostatnia inicjatywa, którą zrealizowała klasa NS4. Zadaniem uczniów było bowiem przygotowanie gry planszowej utrwalającej znajomość spektaklu “Dziadek do orzechów”! Brzmi ciekawie, prawda?

  Efekty działań młodych tancerzy zaskoczyły wszystkich. W szkole pojawiły się dopracowane w każdym calu miniatury i niekończące pytania o powód powstania tak pomysłowych projektów. Mogliśmy wówczas z dumą odpowiedzieć, że tak rozumiemy edukację – jako fascynującą i pełną przygód opowieść o świecie tańca.


 • „Królowa Śniegu” wciąż zachwyca!

  2016-05-04Królowa Śniegu

  Marcowe spektakle “Królowej Śniegu” zaczarowały publiczność. Skąd to wiemy? Źródeł jest wiele. Na początek – nadsłuchiwanie. Już podczas występu docierały do nas pochodzące z widowni dźwięki gromkich braw i stłumione echa śmiechu. Nie mogliśmy mieć zatem wątpliwości – publiczność jest zachwycona. W czasie przerwy między aktami, redaktorka szkolnego biuletynu pytała widzów o pierwsze wrażenia. Słyszane odpowiedzi były pełne pochwał. Jaka doskonała symetria! Cóż za rozmach! Wzruszające widowisko!
  To jednak nie koniec recenzji, które do nas docierały. Po premierze na portalach społecznościowych i stronach internetowych znajdowaliśmy kolejne pozytywne głosy. Zachęcamy Państwa zwłaszcza do zapoznania się m.in z opiniami zamieszczonymi przez Zespół Szkół Muzycznych im. Apolinarego Szeluty oraz Szkołę Podstawową nr 58 im. Jerzego Kukuczki. Te krótkie wpisy pokazują inspirującą moc sztuki i pozwalają raz jeszcze poczuć podniosłą, premierową atmosferę. „Królowa Śniegu” wciąż nadal magnetyzuje!


 • 1% podatku dla sztuki

  2016-04-181% podatku dla dzieci

  Na czym polega piękno baletowych spektakli? To harmonia talentu, wieloletniej pracy, zespołowego kunsztu. Czar artystycznego ruchu najpiękniej rozkwita w blasku świateł, towarzystwie doskonałej scenografii i wyszukanych kostiumów. Pięknieje, gdy towarzyszą mu spektakularne rekwizyty.

  Stworzenie takiego zaplecza wymaga więc nie tylko pomysłowości, ale i pracy wielu osób oraz olbrzymich nakładów finansowych. Przekonujemy się o tym przy okazji tworzenia każdego z naszych spektakli (np. „Alicja w Krainie Czarów”, „Królowa Śniegu”, „Naturalion”) Tysiące metrów kwadratowych materiałów wykorzystanych na kostiumy, kilometry nici potrzebnych do wykonania haftów i zdobień, miliony błyszczących kamieni, które rozbłyskują na scenie.

  Jeśli więc mieliby Państwo życzenie wspomóc nas w tym artystycznym trudzie i skorzystać z możliwości przekazania 1% podatku na potrzeby naszej szkoły, będziemy bardzo wdzięczni. Bo przecież nic nie cieszy bardziej, niż wspólna taneczna pasja i miłość do sztuki!

  Nasze dane: Fundacja Muzyczna Apollo, KRS 0000217999 z dopiskiem: Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź


 • „Alicja w Krainie Czarów” na scenie Opery Nova w Bydgoszczy!

  2016-04-15"Alicja w Krainie Czarów" na scenie Opery Nova

  Kiedy kilka lat temu w wyobraźni Pani Dyrektor Anny Niedźwiedź rodził się pomysł na nowy spektakl, nikt nie przypuszczał, że jego sukces będzie tak ogromny. Historia dziewczynki zagubionej w magicznym świecie miała być przede wszystkim okazją do rozwoju młodych tancerzy. Kolejnym scenicznym doświadczeniem, okazją do nauki konsekwencji i wytrwałości, ogromną inspiracją. To przecież idee najważniejsze dla naszej szkoły i towarzyszące jej założycielce od lat.

  Dziś wiemy, że reinterpretacja opowieści Lewisa Carolla nie ograniczyła się tylko do inspirowania uczniów naszych Szkół, ale także zachwyciła Poznań i zaciekawiła Polskę. Doczekała się udanej premiery i kilkunastu spektakli na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu. W sumie zgromadziła na widowni ponad 13 tysięcy osób. Wokół spektaklu powstało wiele akcji edukacyjnych – m.in. “Alicjomania” i projekt “Odkryj świat sceny”. O widowisku pisano także w ogólnopolskiej prasie kulturalnej (m.in kwartalnik “Opcje”), a nawet ujmowano jej fenomen w referatach konferencyjnych.

  “Alicja w Krainie Czarów” ani myśli zwalniać tempa. 25 czerwca 2016 roku zobaczymy ją bowiem w kolejnej, tym razem bydgoskiej, odsłonie. Nasi artyści wystąpią bowiem na deskach Opery Nova – jednej z najznamienitszych scen teatralnych w Polsce. Ogromnie cieszymy się z tego zaproszenia i już czekamy na reakcję nowej widowni!

  Wszystkich Państwa, którzy chcieliby towarzyszyć nam w artystycznej podróży, zapraszamy do zakupu biletów na spektakl. Są one dostępne w kasach Opery Nova, a także ONLINE


 • Taniec to dopiero początek

  2016-04-11bab

  W naszej Szkole najważniejsza jest miłość do sztuki. Kto jednak sądzi, że koncentrujemy się wyłącznie na pięknie tańca klasycznego, tego zaskoczy nasza otwartość. W gmachu na Mansfelda króluje co prawda baletowa aura, ale dbamy o to, aby nasi uczniowie mieli dostęp do rozmaitych wymiarów edukacji artystycznej. Troszczy się o to przede wszystkim założycielka naszej szkoły, Pani Anna Niedźwiedź, która zawsze chętnie otwiera się na cenne inicjatywy.

  I tak w naszej szkole można uczyć się nie tylko tańca, akrobatyki czy contortion, ale także gry na fortepianie, śpiewu czy literatury! Od niedawna gościmy u nas także edukatorów Sztuki Poznania i ich kreatywne zajęcia, które zyskały patronat samego Muzeum Narodowego. Te niezwykłe warsztaty otwierają dzieci na plastyczny wymiar dziedzictwa kulturowego i pokazują nieznane obszary sztuki.

  Wszystkich, którzy chcieliby sami przekonać się o wyjątkowej atmosferze naszej Szkoły, zapraszamy na Drzwi Otwarte, które odbędą się 23 kwietnia. Udowodnimy, że na Mansfelda taniec to dopiero początek artystycznej przygody!


 • Ruszajmy w ślad za “Alicją w Krainie Czarów”!

  2016-03-28"Alicja w Krainie Czarów" na scenie Opery Nova

  Kiedy kilka tygodni temu otrzymaliśmy informację o dotacji ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, byliśmy pełni radości. Wiedzieliśmy, że wsparcie ze strony tej szacownej instytucji umożliwi nam zrealizowanie artystycznego marzenia. Zyskaliśmy bowiem środki, aby odwiedzić Kielce i wystąpić na prestiżowej scenie Filharmonii Świętokrzyskiej. Cieszyliśmy się z szansy na zdobycie kolejnego scenicznego doświadczenia przez naszych uczniów- to przecież jeden z najważniejszych elementów edukacji artystycznej.

  Dziś jesteśmy już w trakcie organizowania tego wyjątkowego wydarzenia. Będziemy zaszczyceni, jeśli zdecydują się Państwo towarzyszyć nam podczas naszego występu, który odbędzie się 22.06.2016 roku o godzinie 11 i 18.00. Bilety na spektakl można nabyć online.

  Razem wyruszmy w tę niecodzienną podróż!


 • Już za chwilę

  2016-03-21Królowa Śniegu

  Po długich miesiącach przygotowań, czasie pełnym pasji i wyzwań, nadchodzi pora na triumf sztuki. Premiera spektaklu “Królowa Śniegu” zbliża się wielkimi krokami! Zanim jednak nasz najnowszy spektakl zadebiutuje na prestiżowej scenie Teatru Wielkiego, dokładamy wszelkich starań, aby widowisko zostało dopracowane w każdym calu. Organizujemy m.in. liczne spotkania ćwiczebne. Najważniejszym z nich jest bez wątpienia próba generalna, która odbyła się 21 marca.

  Była to wyjątkowa okazja do podziwiania magicznego świata “Królowej Śniegu”. Po raz pierwszy na deskach Opery zaprezentowane zostały kostiumy sceniczne, których bajeczna kolorystyka i dokładne wykonane zachwyciło naszych wykonawców. Scena zapełniła się baśniowymi postaciami i zaczęła uwodzić oglądających. Zapraszać ich do dalekiego świata.

  Wyjątkowa widownia nie dała się jednak bezwiednie pochłonąć pięknu scenicznej opowieści. Reżyser spektaklu, Pani Anna Niedźwiedź, kompozytor muzyki – Gabriel Kaczmarek oraz pedagodzy i choreografowie cały czas spędzili na udzielaniu młodym artystom cennych uwag. Sami uczniowie także wspierali się radami i intensywnie myśleli nad swoją sceniczną obecnością. Wszak premiera musi być wyjątkowa, a próba inspirująca i efektywna.

  Królowa Śniegu
  Królowa Śniegu – Teatr Wielki w Poznaniu

  Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko oczekiwanie na wyjątkowy wieczór 22 marca. Zostało już zaledwie kilka chwil!


 • Wiosną nasze DRZWI będą OTWARTE

  2016-03-20Drzwi otwarte - Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź

  Jak co roku i tej wiosny otworzymy nasze progi na wszystkich zainteresowanych edukacją artystyczną. 23 kwietnia od 10.30 – 14.00 można będzie poznać świat sztuki! I zgodnie z rytem budzącej się do życia przyrody, otworzyć się na artystyczne piękno!

  Na wszystkich gości czeka przede wszystkim możliwość przyjrzenia się naszym zajęciom. Tego dnia przeprowadzone zostaną lekcje pokazowe z przedmiotów takich jak np. taniec klasyczny, akrobatyka, akrobatyka aerial (szarfy, koło), contortion, streching, taniec ludowy, śpiew, literatura. W programie oprócz szansy na obserwowanie stylu pracy pedagogów i uczniów, przewidzieliśmy m.in. akrobatyczne warsztaty dla gości, które z pewnością będą doskonałą okazją do zabawy i stawiania pierwszych kroków w fascynującej sztuce akrobatycznych ewolucji. Podsumowaniem wizyty w naszej szkole będzie spotkanie z dyrekcją i pedagogami, podczas którego nasi nauczyciele odpowiedzą na wszelkie pytania i wyjaśnią założenia edukacji artystycznej. W paru słowach przybliżą też spektaklową działalność naszej Szkoły

  Jesteśmy przekonani, że ten kwietniowy dzień, stanowi niepowtarzalną okazję do poznania naszej siedziby i poczucia artystycznej atmosfery. Świat sztuki magnetyzuje – sprawdźcie, czy zaczaruje i Was!

  Więcej informacji – tutaj.


 • Kto zagra Gerdę? Czyli odkrywamy sekrety spektaklu “Królowa Śniegu”!

  2016-03-18lalki

  Kto zagra Gerdę? A kto zamieni się w Kaja? Swojego czasu to były najczęściej zadawane pytania w gmachu na Mansfelda. Osaczano nimi reżysera spektaklu “Królowa Śniegu”:, Panią Annę Niedźwiedź, której odpowiedzi ograniczały się wyłącznie do tajemniczego uśmiechu. Napięcie rosło. Uczniowie naszych Szkół zachodzili w głowę. Komuż to zostaną powierzone te jedne z najważniejszych ról?! Rodzicie z coraz większym zainteresowaniem zaczynali śledzić dziecięce dyskusje i nawet pedagodzy czasami zastanawiali się nad tą kwestią. Odpowiedź pozostała nieznana.

  Gdy więc nadszedł dzień, kiedy Pani Dyrektor odsłoniła długo skrywany sekret, wszyscy byli zaskoczeni i zauroczeni. To będą lalki! Komu jednak przychodzą na myśl małe zabawki, ten będzie zahipnotyzowany ich spektaklową wersją. Gerda jest bowiem znacznie większa od dorosłego człowieka. Jak utrzymuje się zatem na scenie? Pomaga jej wyjątkowa aktorka i osobowość, Aleksandra Ryl-Krystianowska. To dzięki jej obecności Gerda porusza się po bajko

  Lalki w spektaklu Królowa Śniegu
  Lalki w spektaklu Królowa Śniegu

  wym świecie i przeżywa wzruszenia, które oddaje płynnymi gestami.

  Na najbliższe tygodnie nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko wyobrażanie sobie scenicznych wędrówek tej wyjątkowej postaci. Na szczęście już 22 marca będziemy mogli sprawdzić, na ile nasza wyobraźnia odgadła wizję twórców spektaklu. Do zobaczenia na widowni Teatru Wielkiego!


 • Droga na scenę

  2016-03-15droga-na-scene

  Jaki ten Wasz świat jest piękny! To jeden z najwspanialszych komentarzy, jakim opatrzone zostało najnowsze wideo zrealizowane przez naszą Szkołę. W tych słowach wzrusza nas nie tylko nieskrywany zachwyt szkolną codziennością, ale przede wszystkim dostrzeżenie wyjątkowej atmosfery, która panuje w naszym budynku.

  Spektakle tworzymy bezustannie. Przyświeca nam wyrazista idea – chcemy przede wszystkim wspierać naszych uczniów, dając im szansę na zebranie prawdziwego, artystycznego doświadczenia. Twórcy spektakli pamiętają jednak także o widowni, którą chcą raz po raz zabierać do magicznych krain. Nic dziwnego, że bajkowe tony lubią przenikać ściany i ukazywać swoją fascynującą siłę na co dzień.

  I tak gmach na Mansfelda wypełnia czar sztuki. Pomieszczenia bywają po sufity wypełnione bajkowymi strojami, z sal baletowych dobiegają odgłosy intensywnych prób, a z gabinetu Pani Dyrektor Anny Niedźwiedź wymykają się echa kreatywnych spotkań w gronie twórców. Każda nasza premiera to wiele wysiłku, ale przede wszystkim ogrom satysfakcji. Taka jest nasza droga na scenę!


 • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydent Miasta Poznania i Marszałek Województwa Wielkopolskiego doceniają nasze spektakle!

  2016-03-11ministerstwo-kultury

  Mamy wiele artystycznych marzeń. Chcemy każdego dnia czuwać nad rozwojem naszych uczniów i zdobywać wraz z nimi nowe sceny. Marzymy o tworzeniu jeszcze doskonalszych spektakli. Wśród naszych pragnień da się jednak odnaleźć nieco inne potrzeby. Zależy nam także na współpracy z profesjonalistami i uznaniu instytucji kulturalnych. Zawsze, gdy jedno z tych marzeń się spełnia, jesteśmy pełni wdzięczności.

  Przez kilka ostatnich tygodni do naszej Szkoły napływały wyjątkowe wieści. Najpierw otrzymaliśmy informację, że spektakl “Królowa Śniegu” został objęty patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Potem dowiedzieliśmy się, że nasze najnowsze widowisko zdobyło także uznanie Marszałka Województwa Wielkopolskiego. A gdy sądziliśmy, że to już wszystkie dobre wieści, poinformowano nas, że otrzymaliśmy dofinansowanie od samego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na gościnny występ ze spektaklem “Alicja w Krainie Czarów” w Filharmonii Świętokrzyskiej.

  To niezwykłe, że naszej Szkole udało się zwrócić uwagę tak zacnych instytucji. Wierzymy, że to dopiero początek naszej współpracy i piękny przykład dla wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć nas na drodze spełniania artystycznych marzeń. Mamy bowiem wiele pomysłów i planów, które mogłyby zostać zrealizowane dzięki uwadze sponsorów i miłośników sztuki. Jesteśmy przekonani, że uda się je spełnić!

  Dziękujemy także wszystkim tym, którzy przez lata istnienia naszej Szkoły wierzyli w jej potencjał. Gratulujemy naszym uczniom i ich rodzicom – razem tworzymy doskonały zespół. Przed nami wiele wspólnych wyzwań!


 • Naturalion – ruszyła sprzedaż biletów

  2016-03-08Naturalion

  Bajeczna scenografia i kostiumy, żywiołowy taniec, fascynująca sceniczna historia. To cechy charakteryzujące naszą kolejną premierę – spektakl “Naturalion”. Po zimowych toposach, które poruszaliśmy w ostatnich widowiskach, baletowego oblicza doczekał się tym razem świat dżungli. Z radością informujemy, że można już nabywać bilety na to wyjątkowe wydarzenie – warto mieć pewność, że zostaniemy zabrani w podróż po pełnej przygód krainie.

  Bilety można zdobyć online lub w kasach Teatru Muzycznego. Dla grup szkolnych, które są zainteresowane spektaklem, przygotowaliśmy specjalny projekt edukacyjny, który pozwoli uczniom pełniej przeżyć kontakt ze sztuką.

  Przypominamy, że terminy spektakli to:

  29.05.2016 – godz. 11.00, 16.00 i 18.00 Teatr Muzyczny w Poznaniu
  30.05.2016 – godz. 10.00, 12.00 i 18.00 Teatr Muzyczny w Poznaniu
  19.06.2016 – godz. 11.00, 16.00 i 18.00 Teatr Muzyczny w Poznaniu
  20.06.2016 – godz. 10.00, 12.00 i 18.00 Teatr Muzyczny w Poznaniu

  Wszystkich zainteresowanych tajnikami powstawania “Naturalion” i innych naszych spektakli, zapraszamy do prenumeraty szkolnego biuletynu. Zawiera on nie tylko ciekawe wieści z prób i np. pracowni kostiumograficznych, ale także zapowiedzi najważniejszych nadchodzących wydarzeń.


 • Warsztaty makijażu scenicznego – już wkrótce!

  2016-02-28warsztaty makijażu scenicznego

  Makijaż sceniczny to sztuka wyjątkowo efektowna, która stanowi nieodłączny element każdego widowiska teatralnego.Umiejętnie wykonany dodaje spektaklowej postaci wyrazistego charakteru i doskonale uzupełnia sceniczny kostium. Podkreśla charakter przedstawienia, współgra ze scenografią i reaguje na grę świateł. Potrafi zachwycić publiczność.

  Praca nad jego stworzeniem nie należy jednak do łatwych. Po raz kolejny zdecydowaliśmy się więc zaprosić do naszej Szkoły specjalistkę, charakteryzatorkę i wizażystkę, panią Annę Hampelską, aby podzieliła się z nami swoim talentem i udzieliła praktycznych rad.

  Głównym celem warsztatów makijażu scenicznego, które poprowadzi, będzie wsparcie rodziców naszych uczniów, którzy będą przygotowywać makijaże sceniczne dla swoich dzieci biorących udział w spektaklu “Naturalion”. Podczas warsztatów szczegółowo omówione zostaną wizaże dla poszczególnych postaci, a rodzice zyskają wiedzę potrzebną do szybkiego i efektywnego wykonania makijażu.

  Na zajęcia zapraszamy jednak także wszystkie osoby, które makijaż sceniczny po prostu fascynuje. Jesteśmy pewni, że będzie to czas wielu cennych inspiracji.

  Warsztaty odbędą się 9 kwietnia (sobota) między 12.00 a 14.00.

  Więcej informacji.


 • Inspirujący wypoczynek? Zapraszamy na IV obóz taneczno-akrobatyczny w Lądku-Zdroju!

  2016-02-25Obóz letni

  Choć jeszcze bardzo wyraźnie pamiętamy emocje związane z feryjnym wypoczynkiem organizowanym w naszej szkole, dziś informujemy już o szkolnej propozycji na lato 2016. Wszystkich naszych uczniów, a także osoby spoza szkoły, które są zainteresowane światem tańca, serdecznie zapraszamy na IV obóz baletowo-akrobatyczny do Lądka- Zdroju.

  To będzie niezwykły czas!

  Od 3 do 10 lipca pozwolimy zainspirować się wakacyjnej odsłonie tańca – obóz połączony zostanie bowiem z udziałem w jednym z najsłynniejszych tanecznych wydarzeń – XVIII Międzynarodowym Festiwalem Tańca im. Olgi Sawickiej. Uczestnicy naszej lipcowej wyprawy będą więc mieli okazję do podziwiania spektakli z udziałem światowej sławy tancerzy oraz udziału w warsztatach organizowanych w ramach festiwalu.

  Ponadto w programie obozu znajdą się zajęcia tańca klasycznego i współczesnego, relaksujące spotkania z jogą i strechingiem, treningi akrobatyczne oraz ciekawy program dydaktyczno-rekreacyjny. Obozowicze będą także spędzać czas na zwiedzaniu malowniczego Lądka-Zdroju. A wszystko to pod opieką szkolnych pedagogów.

  Więcej informacji o planowanym wyjeździe znajdą Państwo tutaj.


 • Czas próby

  2016-02-21

  Przygotowania do marcowej premiery spektaklu “Królowa Śniegu” trwają bezustannie. Powstają kostiumy, scenografia, materiały prasowe. Do ustalonych partii choreograficznych i muzycznych wprowadza się konieczne zmiany. Wszystko po to, aby końcowy efekt zachwycił publiczność i podkreślił talent występujących.

  Nieodłącznym elementem przygotowań są także próby, które pozwalają podziwiać pełnię widowiska. To niezwykły czas zarówno dla twórców spektaklu, artystów biorących w nich udział, jak i dla wszystkich, którzy dbają o jego zaplecze organizacyjne. Wymaga on wiele wytrwałości i konsekwencji, ale wiąże się też z ogromną artystyczną satysfakcją. Jest on jeszcze większa, gdy próba odbywa się w miejscu tak ważnym dla poznańskiej i polskiej kultury, jak Teatr Wielki.

  Właśnie takie wydarzenie miało miejsce 5 lutego. Emocje, ciekawość, wysiłek artystyczny – oto składniki tego piątkowego popołudnia. Na deskach teatru po raz pierwszy pojawiły się spektaklowe dekoracje i widowiskowe kostiumy, które często zaskakiwały naszych artystów. Ogromne zainteresowanie wzbudził jeden ze scenicznych rekwizytów, pająk Stefan, który swoimi rozmiarami i konstrukcją przyprawił występujących o zawrót głowy. O tego gigantycznego stwora pytano tak często, iż postanowiliśmy poświęcić mu jeden z artykułów w lutowym numerze szkolnego biuletynu. Wszystkich zainteresowanych naszym newsletterem zapraszamy do prenumeraty!

  Z zapartym tchem oczekujemy na efekty pracy naszych tancerzy, akrobatów i śpiewaków. Życzymy im wiele siły na czas przygotowań, a wszystkim Państwu, którzy w marcu zasiądą na teatralnej widowni, niezapomnianych wrażeń.

  Królowa Śniegu - Teatr Wielki w Poznaniu - próba
  Królowa Śniegu – próba – Teatr Wielki w Poznaniu.


 • Retransmisja baletu “Giselle” w Kinie Rialto

  2016-02-16

  Miłość do tańca klasycznego zaczyna opanowywać Jeżyce. Balet rozwija się bowiem nie tylko w naszym gmachu na Mansfelda 4, ale zaczyna fascynować także sąsiedzkie instytucje. Jedno z najsławniejszych miejsc na poznańskiej mapie kulturalnej, Kino Rialto, coraz częściej w swoim repertuarze otwiera się na piękno tańca klasycznego.

  20.02 o godz. 17.00 odbędzie się w nim retransmisja baletu “Giselle” w wykonaniu moskiewskiego Teatru Balszoj. W rolach głównych wystąpią gwiazdy światowej sceny baletowej – Swietłana Zacharowa i Sergiej Połunin. To jedyna okazja do obejrzenia tego wyjątkowego widowiska bez konieczności podróży do stolicy Rosji – wystarczy zaledwie krótki spacer z naszej szkoły!

  Jesteśmy przekonani, iż tego typu inicjatywy zasługują na uwagę naszej szkoły. Dostarczają młodym artystom wzorców i inspiracji, świetnie wspomagają ich rozwój. Piękno tańca, to bowiem nie tylko opanowana do perfekcji sekwencja kroków, ale przede wszystkim intelektualna gotowość do reinterpretowania scenicznej roli. Dzięki kontaktowi z klasycznymi dziełami baletowymi w wykonaniu największych sław, nasi uczniowie mają okazję to zrozumieć.

  Bardzo dziękujemy zespołowi Kina Rialto za zaproszenie naszej społeczności na to wyjątkowe wydarzenie i serdecznie zachęcamy wszystkich miłośników tańca klasycznego do wybrania się na sobotnią retransmisję. To z pewnością bardzo inspirujący sposób na spędzenie weekendowego popołudnia.

  Tylko dla uczniów naszej szkoły specjalna zniżka – szczegóły można uzyskać w recepcji lub sekretariacie. Więcej inforamcji o projekcji – tutaj.


 • Wspomnienia z ferii

  2016-02-06Ferie z tańcem i sztuką

  Choć zimowy odpoczynek dla uczniów Wielkopolski dobiegł już końca, w naszej szkole wciąż mówi się o feriach! Tegoroczny czas spędzony z tańcem i sztuką, należał bowiem do szczególnie udanych. Potwierdza to nie tylko pełna inspiracji atmosfera zajęć, ale także pozytywne opinie zewnętrznych obserwatorów i zainteresowanie mediów!.

  W naszych progach gościliśmy miłośników artystycznego ruchu w każdym wieku. Małe dzieci, które nigdy wcześniej nie miały styczności z baletem. Starszych uczniów, którzy niejednokrotnie sądzili, że na pierwszy kontakt z akrobatyką i tańcem klasycznym jest już za późno – odwiedzili nas jednak i ci, którzy na co dzień tańczą zawodowo. Miejsce znalazło się także dla dorosłych, którzy feriowe spotkania niejednokrotnie traktowali jako okazję do zrealizowania pragnień z dzieciństwa.

  Uczestnicy mogli poznać tajniki tańca klasycznego, akrobatyki, tańca nowoczesnego czy charakterystycznego. Miejsce znalazło się także na warsztaty scenograficzne i literackie, które cieszyły się dużą popularnością. Odsłaniały kulisy powstawania naszych spektakli i pokazywały magiczne oblicze teatralnej machiny.

  Zaplanowana przez nas zimowa podróż wgłąb sztuki zakończyła się zatem dużym sukcesem – bo jak inaczej określić kilkudziesięciu zainspirowanych uczestników?
  Obyśmy za rok mogli pracować z jeszcze szerszym gronem!

  Ferie z tańcem i sztuką
  Ferie z tańcem i sztuką – 2016r.


 • Radość współpracy

  2016-01-23Współpraca - edukacja

  Od ponad dwudziestu lat troszczymy się o edukację artystyczną dzieci i młodzieży. Przygotowujemy naszych podopiecznych do wielu ról – tancerza klasycznego, akrobaty, muzyka. Staramy się otwierać naszych uczniów na piękno sztuki i rozwijać ich talenty.

  Naszym pragnieniem jest jednak także współpraca z uczniami, którzy na co dzień z różnych powodów nie mogą rozwijać swojej artystycznej wrażliwości. Chcielibyśmy zapraszać ich do magicznego świata tańca i zainspirować do poszukiwania pasji. Nasz autorski program edukacyjny “Odkryj świat sceny!” ma to umożliwić.

  Inicjatywa ta składa się z trzech etapów. Najpierw uczniowie pojawiają się na naszym spektaklu baletowym i poznają piękno artystycznego ruchu. Następnie dzieci biorą udział w zajęciach prowadzonych przez naszą edukatorkę, Ritę Larek, na terenie ich szkoły. Zadaniem lekcji jest omówienie podziwianego widowiska, zapoznanie uczniów ze scenicznymi tajnikami oraz zapowiedź konkursu. Uwieńczenie spotkań stanowi bowiem wizyta jego zwycięzców w naszych szkołach – dzieci mogą wówczas poznać zaplecze naszych spektakli i porozmawiać z ich twórcami – Panią Dyrektor Anną Niedźwiedź i kompozytorem Gabrielem Kaczmarkiem.

  Do tej pory udało się nam nawiązać współpracę z kilkoma wielkopolskimi placówkami. Zapraszamy do zapoznania się z wrażeniami szkół – tak pisze o nas Szkoła Podstawowa w Drzewcach, a tak edukacyjną przygodę wspomina Szkoła Podstawowa w Budkach Nowych.

  Wszystkie szkoły, które chciałby dołączyć do naszego projektu zapraszamy do kontaktu. Jest jeszcze tyle do odkrycia!


 • Wszystkiego najlepszego dla Babci i Dziadka!

  2016-01-20Dzien Babci i Dzień Dziadka

  Zawsze troskliwi, cierpliwie czekający na małych artystów kończących zajęcia, najradośniejsi widzowie szkolnych spektakli. O kim mowa? Oczywiście o Babciach i Dziadkach naszych uczniów! Te niezwykłe osoby towarzyszą przecież młodym artystom często równie intensywnie, co inni członkowie rodziny. Wytrwale wspierają rozwój dziecięcych talentów, kibicując początkującym tancerzom.

  W czasie Dnia Babci i Dnia Dziadka, chcielibyśmy więc docenić ich codzienną obecność i wsparcie, jakie dają swoim wnuczętom i całej naszej baletowej wspólnocie. Wszystkim Babciom i Dziadkom, których mijamy na szkolnych korytarzach życzymy wiele radości i dumy ze zdolnych wnucząt. Pogody ducha i poczucia spełnienia. Cudownych chwil spędzonych w gronie rodziny i wielu artystycznych wzruszeń!


 • Sztuka wspierania, czyli 1% podatku

  2016-01-081-procent-na sztukę

  Początek roku to tradycyjna pora planów i postanowień. To również czas podsumowań zeszłych miesięcy i porządkowania formalnej strony rzeczywistości. Kto jednak twierdzi, że w tych prozaicznych czynnościach nie można zaleźć miejsca na myślenie o sztuce i jej wspieranie, głęboko się myli. Wystarczy bowiem przekazać 1% podatku na potrzeby miejsca propagującego kulturę i wesprzeć rozwój sztuki.

  Mamy ogromną nadzieję, że wybierając instytucję godną wsparcia, pomyślą Państwo o Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź. Będzie to dla nas niezwykle cenny gest. Pokaże, że podzielają Państwo naszą pasję do sztuki i podobnie jak my chcą dbać o rozwój młodych artystów. Potwierdzi, że z takimi samymi emocjami i nadziejami, czekają Państwo na nasze kolejne premiery i kibicują uczniom w pierwszych scenicznych krokach. Będzie prawdziwą nagrodą za codzienną pracę i wysiłek. Nic przecież nie uskrzydla tak mocno, jak poczucie jedności i artystycznej wspólnoty. Więcej informacji na temat możliwości wsparcia.


  Fundacja Muzyczna Apollo, KRS 0000217999
  z dopiskiem: Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź


 • Ruch nie pyta o wiek

  2015-12-28

  Wokół tańca klasycznego narosło wiele mitów. Jeden z najbardziej krzywdzących głosi, że ćwiczyć go mogą jedynie dzieci, ponieważ ciało dorosłych nie jest w stanie przystosować się do jego reguł. Nic bardziej mylnego! Dorosły organizm może wiele zyskać, dzięki regularnym ćwiczeniom klasycznych figur. Sylwetka staje się bardziej wyprostowana, mięśnie wydłużają się i wzmacniają, znika stres i napięcie. Brzmi niewiarygodnie? Wystarczy spróbować i samemu ocenić efekty!

  Tym, którzy potrzebują większej różnorodności, polecamy pilates. Zajęcia łączą w sobie elementy rozmaitych typów ruchu, więc nie ma mowy o jednostajności Znajdziemy w nim elementy jogi, tańca klasycznego, a także ćwiczenia izomeryczne. Efekty? Wzmocniony brzuch i plecy, a także mocny kręgosłup.

  Zapraszamy do wyboru własnej dyscypliny. Poznaj naszą ofertę zajęć dla dorosłych. Do zobaczenia na sali ćwiczeń!

  Poznaj 10 powodów dla których warto tańczyć tutaj.


 • Magia życzeń

  2015-12-18Boże Narodzenie 2015

  Składanie życzeń mamy możliwość ćwiczyć kilkanaście razy w roku. Słowa, które chcemy kierować do najbliższych nam osób przy okazji najważniejszych świąt, mimo praktyki często jednak grzęzną nam w gardle. Tak jest i teraz, kiedy spieszymy do naszych uczniów i ich rodziców z najserdeczniejszymi zdaniami, które przyszło nam składać w całym roku.

  Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, życzymy Państwu spełnienia najskrytszych marzeń – zwłaszcza tych, które dotyczą tańca, wiele spokoju i inspiracji każdego dnia. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony 2015 rok będzie dla Państwa pełen rzewnych wspomnień i radości z rozwoju młodych artystów. Wierzymy, że i kolejne 365 dni, które wspólnie planujemy przyniesie wiele piękna i spełnienia.

  Wszystkiego co najlepsze,

  Zespół Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź,
  Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej
  Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca


 • Impresji nadszedł czas!

  2015-12-11impresje zimowe

  Zaledwie kilka tygodni temu informowaliśmy Państwa, że ruszyła sprzedaż biletów na spektakl “Impresje zimowe”. Dziś spieszymy z jeszcze bardziej emocjonującą wieścią – spektakl już niebawem!

  17 (godz. 10.00 i 12.00), 18 (godz. 10.00 i 12.00) i 19 grudnia (godzina 12.00 i 16.00) nasza szkoła zaroi się od mroźnych postaci i gorąco nastawionej publiczności. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wydarzeniem, choć w sprzedaży pozostały jedynie ostatnie bilety na poranne spektakle – kup bilet )

  Jesteśmy przekonani, że wizyta w Auli im. Czajkowskiego, na naszym widowisku to wspaniały prezent dla najbliższych lub… siebie samego! Podróż przez krainę zimowych wyobrażeń, to przecież doskonała propozycja na przedświąteczny czas, który potrafi biec w szalonym tempie. Namawiamy na oddech, który pozwoli cieszyć się nadchodzącym Bożym Narodzeniem. Z piękną muzyką i fascynującym tańcem klasycznym w tle.


 • Czas na ferie! Czas na rozwój!

  2015-11-07Ferie z tańcem i sztuką

  Co zrobić, aby dni styczniowego odpoczynku zapamiętać na długo?
  Jak spędzić czas? Co nowego poznać? Czym się zainteresować?

  Odpowiedź jest prosta – wystarczy odwiedzić gmach na Mansfelda i wkroczyć do świata sztuki!

  Nasze Szkoły przygotowały interesujące zajęcia dla wszystkich tych, którzy chcą spędzić styczniowy tydzień w inspirującej atmosferze. Proponujemy specjalnie utworzone bloki zajęć, które pozwolą na wielowymiarowe obcowanie ze sztuką. Rozwój ruchowy, intelektualny i artystyczny. A przede wszystkim – świetną zabawę!

  W skład sekcji zajęciowych wchodzą rozmaite typy warsztatów, których program dostosowany jest do wieku uczestników. Proponujemy zajęcia tańca klasycznego – tym razem w nowoczesnej odsłonie, która na co dzień nie pojawia się w salach baletowych. Zapraszamy także na treningi z akrobatami i naukę zapierających dech w piersiach ewolucji. Dla miłośników folkloru przygotowaliśmy lekcje tańca ludowego, a dla lubiących rozciąganie – stretching. Fascynaci interesujących opowieści, także znajdą coś dla siebie. W naszych planach są zajęcia literackie. Pomyśleliśmy także o zakochanych w sztukach wizualnych – warsztaty plastyczne i scenograficzne zostały przygotowane z myślą o nich.

  W naszych Szkołach czas ferii, to czas rozwoju!

  W zajęciach wziąć mogą zainteresowani w każdym wieku (również osoby dorosłe), także spoza szkoły. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą zajęć. Do zobaczenia w styczniu!

  Więcej informacji


 • Pierwsza akcja naszej Fundacji!

  2015-10-31kalendarz cegiełka

  Kiedy kilka miesięcy temu powołano do życia Fundację Artystyczno-Edukacyjną Anny Niedźwiedź, przyświecał jej jeden cel – rozwój dziecięcego talentu. Mamy bowiem świadomość, że aby artystyczne umiejętności naszych uczniów mogły wzrastać, potrzebna jest nie tylko systematyczna praca i wytrwałość, ale także m.in. odpowiednie zaplecze techniczne, które należy regularnie unowocześniać. Jednym spośród wielu zadań Fundacji miała być pomoc w gromadzeniu środków na to potrzebnych.

  Z radością informujemy, że nasze plany przerodziły się w czyny – Fundacja rozpoczęła pierwszą akcję! Udało się jej stworzyć unikatowe kalendarze-cegiełki, które zawierają wybrane fotografie naszych uczniów i młodych artystów. Zdjęcia pochodzą zarówno ze spektakli, jak i z fotograficznego atelier i doskonale ukazują piękno sztuki.

  Wszystkie środki, które uda się zebrać dzięki kalendarzom, przeznaczone zostaną na zakup Air Training Set – sprzętu akrobatycznego, który zwiększy komfort ćwiczeń wszystkich uczniów naszych Szkół oraz będzie mógł zostać wykorzystany w kolejnych widowiskach.

  Będziemy bardzo wdzięczni za przekazywanie dalej wieści o inicjatywie Fundacji i pomoc w rozprowadzaniu cegiełek. Warto wspomnieć, że ten wyjątkowy kalendarz jest nie tylko sposobem na wspieranie dziecięcej pasji, ale po prostu pięknym przedmiotem, który przez okrągły rok będzie cieszył właściciela. W kontekście zbliżających się corocznych podarunkowych dylematów, to być może cenna inspiracja.

  Kalendarze dostępne są w szkolnym saloniku baletowym na II piętrze. Ich ceny uzależnione są od formatu – 100 zł, 120 zł i 140 zł.

  Zamówienia można składać emailowo na adres: info@szkolabaletowa.poznan.pl.
  Płatność gotówką w siedzibie Szkoły lub przelewem na konto Fundacji:
  28 1140 2004 0000 3102 7569 3986 z dopiskiem “cegiełka”.
  Wysyłka nastąpi w ciągu 2-3 dni roboczych po zarejestrowaniu wpłaty na konto, opłata za wysyłkę listem poleconym 7zł. Prosimy o podanie mailowo szczegółowych danych do przesyłki.


 • Świętujemy!

  2015-10-14

  Praca na zajęciach, praktyka sceniczna, rozwijanie ruchowej pasji – to codzienność naszych uczniów i ich pedagogów. Mury gmachu na Mansfelda każdego dnia wypełnione są uśmiechniętymi twarzami młodych tancerzy i akrobatów, którzy choć ciężko pracują, to jednak czerpią tyle satysfakcji z rozwoju, że zawsze znajdą energię na uśmiech i optymizm. I tak mijają lata. Nasi uczniowie rozwijają się i dojrzewają. Opuszczają szkolne mury, rozpoczynają karierę.

  Warto o tym pamiętać zawsze, ale dziś nadarza się specjalna okazja do takich refleksji – Dzień Edukacji Narodowej. Święto wszystkich uczestników i pasjonatów edukacji. Wszystkim naszym podopiecznym i ich pedagogom życzymy więc wielu artystycznych inspiracji i ciągłego rozwoju. Niech chwile spędzone w szkole będą pełne radości!

  A wszystkich tych, którzy chcieliby dołączyć do naszej szkolnej społeczności, zapraszamy!. Niezależnie od tego, czy myślisz o akrobatyce (SAA), zawodowej karierze (NSST), czy po prostu chciałbyś poznać świat tańca (SBAN), nasze Szkoły pokażą Ci inny wymiar edukacji. Kto wie, może w kolejnym roku będziemy świętować już wspólnie?

  Nie tylko balet dla dzieci


 • Królowa śniegu – nowy spektakl już w marcu!

  2015-10-13Królowa Śniegu

  Alicja w Krainie Czarów, Kwiat Paproci, Impresje zimowe – te tytuły to zaledwie część z wszystkich szkolnych spektakli. Mogłoby się wydawać, że taki dorobek artystyczny zaspokoi sceniczny apetyt Pani Dyrektor i naszych uczniów. Nic bardziej mylnego! Młodzi tancerze i akrobaci kochają występy i nieustannie dopytują o nowe widowiska. Wyobraźnia Pani Anny Niedźwiedź i Gabriela Kaczmarka nie znosi stagnacji.
  I oto jest. Stworzona z potrzeby artystycznego wyrazu, ale i z troski o sceniczny rozwój uczniów – Królowa Śniegu. Spektakl oparty na andersenowskiej opowieści, pełen epickich nastrojów i symboliki. Uczta dla miłośników wyrazistej estetyki – czego najlepiej dowodzi ekspresyjny plakat promujący spektakl autorstwa Ryszarda Kaji.
  Premiera już 22 marca! Zapraszamy!
  Więcej o spektaklu można się dowiedzieć tutaj.


 • Zdobywamy nowe sceny!

  2015-10-06Kwiat Paproci

  Umiejętności tancerzy i akrobatów komplementować można w różny sposób. Wyrazem uznania po występie są zarówno gromkie oklaski, kosze kwiatów, ale i pełne zachwytu komentarze. Żaden z tych sposobów wyrażania podziwu dla artystycznych osiągnięć nie może się jednak równać z zaproszeniem występujących na nową scenę. Kiedy więc uczniowie naszych Szkół otrzymali propozycje gościnnego występu w Lesznie, wszyscy poczuliśmy, że to specjalnie wyróżnienie.
  I tak 19 października szkolny spektakl pt.”Kwiat Paproci” rozkwitnie na deskach MOK w Lesznie. Niezwykle cieszymy się, że widowisko zaprezentowane zostanie nowej publiczności, a naszym młodym artystom życzymy powodzenia i wielu fantastycznych wrażeń. Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać na stronie spektaklu.


 • Nowe zajęcia w naszych Szkołach

  2015-09-19Pracownia Literacka

  Wszechstronne kształcenie uczniów od zawsze było naszym priorytetem. Na przestrzeni lat w naszych Szkołach pojawiały się wciąż nowe zajęcia, których zadaniem było nie tylko wspieranie fizycznego rozwoju dzieci, ale i wzmacnianie ich intelektualnych kompetencji.

  W tym roku postanowiliśmy jeszcze intensywniej zatroszczyć się o umysły naszych uczniów, dlatego z radością objęliśmy patronat nad działaniami Pracowni Literackiej. Jest nowoczesna inicjatywa edukacyjna, których celem jest wsparcie artystycznej ścieżki edukacji naszych podopiecznych.

  Podczas zajęć w Pracowni Literackiej mali artyści poznają m.in. teksty kultury, na których oparte są nasze spektakle i dowiedzą się jak interpretować swoje sceniczne role. Wszystko to po to, aby móc dojrzalej tańczyć, ale także lepiej radzić sobie w codziennej edukacji polonistycznej. Wspólne czytanie, kreatywna analiza i tworzenie tekstów, to przecież doskonała okazja do nauki przez zabawę. W ramach działania Pracowni będzie można także skorzystać z zajęć sztuki prowadzonych przez edukatorów z projektu SZTUKA POZNANIA. Dzieci, które zdecydują się na udział w tych spotkaniach poznają nie tylko malarstwo czy rzeźbę, ale i spróbują własnej wypowiedzi artystycznej.

  Wszystkich zainteresowanych zajęciami zapraszamy na zebranie organizacyjne 28 września o 18.45. oraz do zadawania pytań mailowo (projektpracownialiteracka@gmail.com) oraz telefonicznie (785 177 966). Zapraszamy też do odwiedzenia strony Pracownik kliknij.


 • Wielkie emocje za nami!

  2015-09-16Aleksandra Sucharska

  Miniony weekend był dla jednej z naszych uczennic szczególnie emocjonujący. 13 września w samo południe Aleksandra Sucharska wystąpiła przed publicznością Cyrku Zalewski! Zaprezentowany przez nią taniec na szarfie zdobył serca widzów, czego dowodziły gromkie brawa oglądających. Jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięć naszej uczennicy. Jej występ pokazał bowiem nie tylko szlachetne piękno szarfy, ale udowodnił także jak zachwycające potrafią być efekty wieloletniej pracy nad rozwojem talentu. Kibicujemy młodej artystce w dalszej karierze i mamy nadzieję, że niebawem najznamienitsze sceny będą prezentować umiejętności naszych uczniów. A wszystkich tych, którzy chcieliby tak jak Ola podbijać (nie tylko) cyrkową scenę, zapraszamy do naszych Szkół (SBAN, SAA, NSST)!

  Akrobatyka dla dzieci - Poznań
  Akrobatyka dla dzieci – Poznań


 • Wrzesień miesiącem rekrutacji!

  2015-09-14akrobatyka - hand balancing

  Dla wszystkich zainteresowanych edukacją w naszych Szkołach mamy dobrą wiadomość. Rekrutacja nadal trwa!Cały czas czekamy na dzieci zainteresowane artystycznym światem!
  Niezależnie od tego, czy dziecko chciałoby jedynie spróbować swoich sił w krainie ruchu czy też marzy o zawodowej karierze tancerza – nasze progi są na nie otwarte. Dzięki odmiennym profilom kształcenia realizowanym w naszych placówkach (SAA, SBAN, NSST), jesteśmy w stanie zaproponować rozwijające zajęcia dzieciom o różnych potrzebach i predyspozycjach. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego ucznia i dopasowanie dla niego odpowiedniej ścieżki rozwoju. Edukację kreatywną i pełną radości!

  Wszystkich małych sympatyków tańca i akrobatyki serdecznie zapraszamy na spotkanie kwalifikacyjne. Zwłaszcza dzieci w wieku przedszkolnym – pasję do ruchu warto rozwijać przecież od najmłodszych lat! Informacje o bieżącej rekrutacji znajdą Państwo tu: SBAN, SAA, NSST. Zachęcamy do śledzenia kalendarza spotkań z komisją.

  Do zobaczenia w naszych Szkołach!


 • Nareszcie jest! Premiera płyty z muzyką ze spektaklu “Alicja w Krainie Czarów”!

  2015-09-02Alicja w krainie czarów - CD

  Pełni dumy informujemy, iż po wielu dniach wytężonej artystycznej pracy, 10 września 2015 roku odbędzie się PREMIERA płyty zawierającej muzykę ze spektaklu “Alicja w Krainie Czarów”.
  13 utworów stworzonych przez Gabriela Kaczmarka w wykonaniu doskonałych solistów i towarzyszącej im orkiestry Sinfonietty Polonii pod batutą Cheung Chau, będzie teraz na wyciągnięcie ręki wszystkich miłośników operowych brzmień. Płytę można nabyć w recepcji Szkół oraz w sprzedaży wysyłkowej.

  Szczegółowe informacje na temat płyty dostępne TUTAJ.

  Zapraszamy do słuchania!


 • Pierwsza recenzja Alicji w ogólnopolskiej prasie

  2015-08-20Opcje-recenzja-Alicja w Krainie Czarów

  Pierwsze recenzja naszej Alicji w Krainie Czarów w ogólnopolskiej prasie dostępna już w empikach: „Powodzenie spektaklu nie opiera się jednak wyłącznie na jego funkcji edukacyjnej: usatysfakcjonowany może być również dorosły widz, który zanurzony w różnorodnej palecie barw i dźwięków, przez chwilę ma szansę poczuć się dzieckiem” Dominika Stopczańska Kwartalnik Kulturalny Opcje nr 1-2 (98-99) 2015. Wszystkich zainteresowanych jak z perspektywy profesjonalnej prezentuje się „Alicja” zachęcamy do lektury tekstu, który można pobrać tutaj.


 • Alicja znowu w Poznaniu!

  2015-08-07

  Alicja w Krainie Czarów ponownie na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu. Bilety już w sprzedaży internetowej – kliknij tu by zdobyć bilet . Sprzedaż w kasach Teatru Wielkiego rozpocznie się 27 sierpnia. Życzymy zdobycia wymarzonych miejsc!


 • Kwiat paproci zakwita raz w roku… na scenie!

  2015-06-30Kwiat Paproci

  Zgodnie ze słowiańskimi wierzeniami legendarny kwiat paproci zakwita tylko raz. W trakcie przesilenia letniego (noc z 21 na 22 czerwca) jego ściśnięte płatki otwierają się i oczarowują swym blaskiem. Ten, kto odnajdzie kwiat, zyskuje dostatek i szczęście.

  Trudno odmówić magicznego charakteru tej roślinie, zwłaszcza, gdy ma się w pamięci ostatnie spektakle naszej szkoły w Teatrze Muzycznym. Młodzi artyści najpewniej instynktownie zdawali sobie sprawę ze zbieżności dat (wszak w noc między spektaklami rozkwitał kwiat paproci!) i z prawdziwą gracją zaprosili widzów do fantastycznej krainy.

  Gratulujemy wszystkim Rodzicom tak utalentowanych dzieci i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz przyjdzie nam podziwiać rozkwit ich tanecznej pasji.

   

  Kwiat Paproci
  Kwiat Paproci – balet dla dzieci

  Więcej o spektaklu – tutaj.


 • Czerwcowy biuletyn tuż tuż!

  2015-06-27Biuletyn Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź

  Za nami dziesięć intensywnych miesięcy przepełnionych codzienną pracą i sceniczną aktywnością. Przed nami emocjonujące wakacje i spektakl na Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Lądku-Zdroju. Jeśli jednak jesteście Państwo ciekawi, jakie wyzwania czekają uczniów w kolejnym sezonie artystycznym, zachęcamy do lektury ostatniego w tym roku szkolnym biuletynu. Znajdzie się w nim m.in. wywiad z założycielką szkoły, Anną Niedźwiedź-Strabel, która zapowie przyszłoroczne inicjatywy i podsumuje mijający rok szkolny. Zapraszamy do czytania!


 • „Impresje zimowe” otwierają międzynarodowy festiwal!

  2015-06-01Impresje Zimowe - CD cover

  Z wielką radością donosimy o wyróżnieniu, jakie spotkało w tym sezonie obsadę spektaklu „Impresje zimowe”. Widowisko w wykonaniu naszych uczniów, otworzy bowiem Międzynarodowy Festiwal Tańca w Lądku Zdroju, imprezę o niezwykłym prestiżu i wieloletniej tradycji. Cieszymy się ogromnie, że uczniowie naszych szkół będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed szeroką festiwalową publicznością i reprezentować naszą społeczność w tanecznym świecie.

  Więcej informacji można znaleźć tutaj.


 • Przygotowania do premiery spektaklu pt. „Kwiat paproci”

  2015-03-23Kwiat Paproci - plakat

  Zima i „Impresje zimowe” za nami, a przed nami wiosna i premiera spektaklu baletowo-akrobatycznego „Kwiat paproci”. Już niebawem w Teatrze Muzycznym pojawią się duszki, elfy, krasnoludki i… magia. Artyści wraz z widzami poszukiwać będą szczęścia, swojej drogi, bliskości, przyjaźni, ale czy znajdą to wszystko dzięki magicznemu działaniu kwiatu paproci? To już trzeba sprawdzić samemu.

  Żeby zobaczyć najnowsze przedstawienie w wykonaniu uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź trzeba się pospieszyć, bo bilety w kasach znikają w bardzo szybkim tempie. Więcej o spektaklu: tutaj.


 • Balet i Strawiński na Święto Wiosny

  2015-03-21Wiosna - pierwszy dzien

  Czy wiecie, że pierwszy dzień wiosny, czyli popularny Dzień Wagarowicza jest też, za sprawą „Święta wiosny” Igora Strawińskiego, świętem baletu. Od wielu lat to tradycja, że ten balet pokazuje się właśnie tego dnia, bo opowiada o odrodzeniu się przyrody po zimowej przerwie oraz o odrodzeniu ludzkiego życia dzięki ofierze wybranej istoty.

  To wyjątkowy balet, który wywołał rewolucję w traktowaniu rytmiki. Do tej pory była ona podporządkowana melodyce i formie, a tu nagle stała się czynnikiem nadrzędnym. Kompozycja powstała na zamówienie kierownika „Baletów Rosyjskich” Diagilewa. Powstała przez trzy lata od 1900 do 1903 roku początkowo jako symfonia, a dopiero od 1911 wystawiana jest jako balet. Prawykonanie baletu odbyło się 29 maja 1913 roku w Paryżu i natychmiast wywołało skandal. Krzyki widzów były tak głośne, że tancerze chwilami nie słyszeli muzyki. Co ciekawe krytycy i obecna na sali arystokracja byli oburzeni, a Debussy i Ravel zachwyceni kompozycją. W recenzjach ukazywały się takie zdania, że grać to można jedynie na najbardziej prymitywnych instrumentach, albo nie grać wcale, taki hałas to mogą robić jedynie dzicy w dżungli, nie ma to nic wspólnego z muzyką itp.

  Musiało minąć kilkanaście lat, by zmieniono zdanie i krytyk z Timesa napisał, że „Święto wiosny” jest tym dla XX wieku, czym dla poprzedniego była Dziewiąta Symfonia Beethovena.
  Obecnie „Święto wiosny” wykonywane jest zarówno w formie koncertowej, jak i baletowej. Zarówno przez balety klasyczne, jak i te awangardowe.


 • Biletów już nie ma ale jeszcze są

  2015-03-03Impresje Zimowe

  Sprawdzianem dla każdego artystycznego przedsięwzięcia, jest czas, gdy rozpoczyna się sprzedaż biletów na jego kolejne wystawienia. Normą jest tendencja spadkowa, stałe zainteresowanie spektaklem bywa równoznaczne z wysoką notą wystawioną przez dotychczasową widownię. Jako, że do tej pory Alicję w Krainie Czarów zobaczyło blisko 6000 osób, nikogo nie dziwiłoby, gdyby popyt na miejsca na widowni zaczął słabnąć. Fakt, że w 10 godzin od rozpoczęcia sprzedaży rozeszły się niemal wszystkie bilety, jest wielkim wyróżnieniem dla wszystkich współtworzących ten bajkowy spektakl twórców i wykonawców. Dziękujemy wszystkim za życzliwość w opiniach i docenienie naszej wspólnej pracy.
  Tych, którym nie udało się zakupić biletów na adaptację dzieła Lewisa Carrolla, zapraszamy na marcowe wystawienie Impresji Zimowych, spektaklu odbywającego się na Auli im. Czajkowskiego. Odpowiadają za niego Ci sami twórcy, a na scenie podziwiać można zarówno naszych wspaniałych młodych, pełnych zaangażowania adeptów sztuki baletowej i akrobatycznej, jak również odtwórców głównych ról w Alicji: Wiktora Davydiuka i Renatę Dobkowską.
  Wszystkich serdecznie zapraszamy!


 • Akcja „Krzesło dla Auli” nadal trwa

  2015-02-28krzeslo dla Auli im. Czajkowskiego


  Kiedy Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź w wakacje letnie 2013 roku przejmowała część budynku przy ulicy Mansfelda nikt nawet nie myślał, że powstanie tam sala teatralna, koncertowa – miejsce spotkań wszystkich miłośników kultury bez względu na wiek.

  Początkowo Aula B. Czajkowskiego była po prostu dużą i wysoką salą, która pełniła rolę Auli dla wyższych szkół, które znajdowały się w budynku wcześniej. Nie miała żadnego specjalnego wyposażenia, widowni, nagłośnienia, oświetlenia, nie mówiąc o zapleczu, czyli np. garderobach, czy foyer. Gigantycznej wielkości okna po obu stronach sali musiały zostać zasłonięte. Wiele miesięcy zajęło kompletowanie całego wyposażenia.

  Powoli zwykła szkolna aula zmieniała się w kolejny poznański teatr. Powstały garderoby, jakich nie powstydziłaby się żadna poznańska placówka. Założono oświetlenie, nagłośnienie. Zasłonięto okna. Powstało nawet foyer i szatnia.

  Największy problem był z widownią. Trzeba było nie tylko wykonać przewyższenie, tak by każdy mógł obserwować to, co dzieje się na sali, ale także krzesła. Z pomocą przyszli rodzice uczniów, którzy zamiast kwiatka na Dzień Nauczyciela postanowili zebrać pieniądze i zakupić krzesła. Cały czas ich jednak jeszcze brakuje. Stąd pomysł na kontynuowanie akcji także w tym roku. Koszt krzesła to jedynie 40 złotych, a bez nich to niecodzienne miejsce, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem publiczności, będzie niekompletne. Każdy może wziąć udział w akcji „Krzesło dla Auli”. Na każdym z nich znajdzie się tabliczka z informacją o fundatorze


 • Posłuchaj muzyki z Impresji Zimowych

  2015-02-11Impresje Zimowe - CD

  Posłuchaj fragmentu ścieżki dźwiękowej do spektaklu Impresje Zimowe, skomponowanej przez Gabriela Kaczmarka. Płyta jest do nabycia w Sekretariacie Szkoły. Można też zamówić ją drogą elektroniczną. Przypominamy, że w marcu będzie ostatnia okazja by zobaczyć spektakl w Auli im. Czajkowskiego – bilety są już dostępne.


 • Ferie pełne sztuki i emocji

  2015-01-09

  Nie siedź w domu! Ferie z tańcem i sztuką są po to, by ciekawie spędzić wolny czas. W mieście też może być wesoło i nie musi być nudno. Wybierz się do nas na zajęcia, na których będzie królować sztuka: taniec, teatr, muzyka. Możesz się dużo nauczyć, poznać fajnych ludzi, rozruszać się i zrealizować swoje marzenia. To będzie naprawdę tydzień pełen wrażeń.
  Od 16 do 20 lutego będzie można wziąć udział w zajęciach: z tańca klasycznego, tańca jazzowego, tańca ludowego, akrobatyki, ale też stretchingu, jogi, pilatesu.
  Chętni mogą wybrać także warsztaty teatralne, plastyczno-techniczne, a także ze śpiewu i gry na pianinie (dla chętnych). Zgłaszaj się już teraz.
  Więcej informacji tutaj .


 • Impresje Zimowe – płyta CD

  2014-12-31Impresje Zimowe - CD cover

  Z radością zapowiadamy premierę płyty CD z muzyką do Impresji Zimowych autorstwa Gabriela Kaczmarka, która odbędzie się w dniu premiery spektaklu tj. 17 stycznia 2015r. Po raz pierwszy będzie można cieszyć się muzyką do naszych spektakli i słuchać jej kiedy dusza zapragnie. Dodatkowo, po spektaklach dnia 17 i 18 stycznia płyty będzie podpisywał sam autor. Zapraszamy do Auli im. Czajkowskiego na Impresje Zimowe. Jest jeszcze dostępnych kilka ostatnich biletów – zapraszamy.


 • Aula im. B. Czajkowskiego

  2014-12-06Aula im. Czajkowskiego w Poznaniu

  Na terenie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź znajduje się Aula im. Brunona Czajkowskiego. Od powstania służy edukacji i sztuce. Najbliższe wydarzenie to premiera spektaklu „Impresje Zimowe”. Więcej o Auli można poczytać tutaj.


 • Pracownia kostiumów

  2014-11-22Pracownia kostiumów

  Dwie profesjonalistki z wieloletnim doświadczeniem otworzyły działającą przy naszej szkole pracownię kostiumów, usytuowaną na drugim piętrze przy Saloniku Baletowym. Pierwszą z nich jest Grażyna Bitter, która swoje umiejętności krawieckie doskonaliła przez blisko 30 lat współpracując z wieloma instytucjami kultury m.in. Teatrem Wielkim. Drugą Anna Najdek będąca jedną z kilku przedstawicielek wysoce wyspecjalizowanej profesji, jaką jest modniarstwo. Wszystkim pragnących zrealizować swój wymarzony kostium, nakrycie głowy, bądź inną część garderoby serdecznie polecamy skorzystanie z możliwości jakie pracownia w tym względzie oferuje. Więcej o pracowni kliknij.


 • Wspólnie idziemy do teatru

  2014-11-18teatr & filharmonia

  Zgodnie z długą tradycją szkół artystycznych, aby zapewnić naszym uczniom jak najlepsze obycie w świecie kultury, organizujemy dla naszych wychowanków wspólne wyjścia do opery/filharmonii na wyselekcjonowane spektakle, które w naszej opinii mogą obudzić w nich zamiłowanie do wyrafinowanych form sztuki. W najbliższym czasie odbędą się dwa takie wyjścia. Pierwsze do Multikina Stary Browar na transmisję z Teatru Maryjskiego w Petersburgu (jednej z najbardziej znanych scen na świecie) baletu Bajadera Ludwiga Minkusa, austriackiego kompozytora tworzącego w epoce romantyzmu, znanego przede wszystkim z twórczości baletowej [27.11 godz. 19:00]. Drugim jest wyjście do Teatru Wielkiego na jeden z najbardziej znanych baletów dedykowanych młodemu odbiorcy – Dziadka do orzechów Piotra Czajkowskiego [18.12 godz. 18:00; 20.12 godz. 11:00; 20.12 godz. 18:00]. Wszystkim zainteresowanym oferujemy pomoc w rezerwacji biletów – w tym celu prosimy o kontakt mailowy lub bezpośredni w sekretariacie. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału we wspólnym wyjściu.


 • Zapraszamy na nasz profil

  2014-11-04Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź na FB

  Jeszcze więcej zdjęć i informacji na temat Naszej Szkoły znajdziesz na naszym profilu społecznościowym na Facebooku. Nie musisz być fanem FB by móc podziwiać umieszczane tam zdjęcia czy filmy. Zapraszamy na profil: https://www.facebook.com


 • Impresje Zimowe – spektakl baletowy nie tylko dla dzieci

  2014-10-30Spektakl dla dzieci - Impresje Zimowe -

  Wszystkich serdecznie zapraszamy na nasz nowy spektakl zatytułowany „Impresje zimowe”. Jest to jednoaktowy spektakl baletowy łączący mroźną aurę śnieżnej pory roku z baśniowymi postaciami, które odkryją przed przybyłymi nowe oblicza zimy. Jak zwykle będzie to bardzo barwne przedstawienie, na które składać się będzie nie tylko taniec klasyczny. Będzie można zobaczyć postacie znane nie tylko dzieciom ale uwielbiane także przez dorosłych. Spektakle będą odbywały się od 17-20 stycznia. Więcej informacji na stronie „Impresje zimowe”.


 • Podglądamy próbę Alicji w Krainie Czarów

  2014-10-04

  Światło, scenografia i kostiumy tworzą magię sceny, jednakże dopiero wykonawcy, ich praca i talent są w stanie ożywić historie oraz przedstawić ekspresją swojego ruchu fabułę opowieści. W ostatnią sobotę (4.10) Alicja dzięki naszym wychowankom znów znalazła drogę do Krainy Czarów podczas próby na auli B. Czajkowskiego. Od czerwca po drugiej stronie lustra zamieszkało kilku nowych mieszkańców. Jak przez dziurkę od klucza możemy podglądać co dzieje się w zsubkreowanym świecie powieści Lewisa Carrolla uwiecznionym na zdjęciach.

  Próba Alicji w Krainie Czarów
  Alicja w Krainie Czarów – próba – 4.10.2014r.


 • Wielki powrót Alicji w Krainie Czarów

  2014-09-10"Alicja w Krainie Czarów" na scenie Opery Nova

  Wielki powrót do krainy czarów! Zapraszamy w nowym sezonie 2014/15 do Teatru Wielkiego na “Alicję w krainie czarów”. Najbliższe spektakle odbędą się: 24 listopada o godz 18:00 oraz 25 listopada o godz 11:00 i 18:00. Bilety w sprzedaży w kasach Teatru od 15 września.


 • Szkoła Sztuk

  2014-09-06Szkoła Sztuk - Poznań

  W gmachu budynku naszej szkoły w ramach idei s z k o ł y s z t u k rozpoczynają swoją działalność dwie nowe jednostki: Szkoła Sztuki Wokalnej i Szkoła Sztuki Aktorskiej, obie prowadzone przez pedagogów o niekwestionowanej renomie i bogatym doświadczeniu dydaktycznym. Pierwsza z nich pozwala na profesjonalne kształcenie głosu w zakresie śpiewu zarówno klasycznego jak i rozrywkowego. Druga umożliwia po kilkuletnim przygotowaniu uzyskać tytuł zawodowy aktora. Obie dają szansę na rozwinięcie talentów swoich wychowanków w późniejszą karierę zawodową, jak również służą wzbogaceniu osobowości i zdobyciu szerszych horyzontów kulturowych przy jednoczesnym poczuciu satysfakcji i samorealizacji osób kształconych.
  Pośród tegorocznych nowości znajdują się również lekcje gimnastyki artystycznej – sporcie wspaniale wspomagającym rozwój fizyczny i zwinność dziecka, poszerzający możliwości ekspresji artystycznej poprzez ruch.
  Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w powyższych (w naszej opinii) bardzo atrakcyjnych inicjatywach. Mamy nadzieję, że wzbogacą one umiejętności naszych wychowanków i tym samym dadzą naszym dzieciom jeszcze większe poczucie spełnienia.


 • Gimnastyka artystyczna i akrobatyka aerial – nowe propozycje na 2014/15

  2014-08-09Gimnastyka artystyczna

  Mamy nadzieję, że wszystkim naszym uczniom udaje się wykorzystać pozostały czas wakacyjny na wypoczynek i odnowę sił, gdyż już niecały miesiąc pozostał do rozpoczęcia nowego roku szkolnego, jak zawsze w naszej szkole bogatego w wydarzenia, nowe możliwości oraz oferującego jeszcze pełniejszy rozwój indywidualnych talentów. Poza zajęciami, które odbywały się w roku ubiegłym, w nadchodzącym mamy wiele nowych propozycji.

  Jedną z nich są zajęcia z gimnastyki artystycznej. Nie jest powszechnie znanym faktem to, że dyscyplina ta wyrosła z idei szwedzkiego systemu wolnych ćwiczeń, nazywanych niekiedy gimnastyką estetyczną, w której uczniowie wyrażali swoje odczucia i emocje za pomocą ruchu ciałem. A właśnie dzięki temu pokrewieństwu środków i celów, gimnastyka artystyczna wspaniale uzupełnia się z tańcem klasycznym i akrobatyką, pozwalając w jeszcze wyższym stopniu rozwinąć świadomość ekspresyjnych możliwości własnego ciała.

  Do tej samej gałęzi aktywności artystycznych należy gimnastyka aerial, zwana też gimnastyką powietrzną. Niezwykle efektowne pokazy aeronautycznej zwinności pozwalają na wyrażanie siebie w wyjątkowy, praktykowany przez wąskie grono adeptów tej sztuki sposób, a także gwarantują znakomity rozwój fizyczny poprzez wzmacnianie mięśni szkieletowych. Ze względu na stopień trudności i predyspozycje dziecka dobierane są trzy formy gimnastyki powietrznej: na szarfach, kole i trapezie.

  Realizując ideę szkoły sztuk – wszechstronnego rozwoju artystycznego w wielu dziedzinach pod jednym dachem, chcemy zaproponować również możliwość kształcenia w dwóch nieocenionych dla kreacji scenicznej i autoekspresji dziedzinach: aktorstwie i śpiewie. W Szkole Sztuki Aktorskiej pod kierunkiem wybitnego aktora i pedagoga Janusza Andrzejewskiego uczniowie, w trakcie całego okresu nauki, będą uczestniczyć w zajęciach teoretycznych i praktycznych, takich jak w szkołach wyższych na wydziałach aktorskich. Donata Hoppel, śpiewaczka o olbrzymim doświadczeniu zarówno scenicznym jak i pedagogicznym, rozwijać będzie Szkołę Sztuki Wokalnej, która tworzy możliwości profesjonalnego kształcenia głosu w zakresie zarówno śpiewu klasycznego jak i rozrywkowego.

  Uszczegółowione informacje dotyczące nowych inicjatyw i dróg rozwoju artystycznego pojawiać będą się w najbliższym czasie na dedykowanych im stronach, do których linki wkrótce udostępnimy w aktualnościach.


 • Media o Alicja w Krainie Czarów

  2014-07-24"Alicja w Krainie Czarów" na scenie Opery Nova

  Czerwcowa premiera spektaklu, w którego gronie wykonawców można było podziwiać uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca i Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej, zyskała szeroki oddźwięk w mediach zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich.
  W radiu RMF Classic usłyszeć można było o tym, że „(…)ta adaptacja to fantastyczna podróż do krainy baśni, do krainy czarów, podróż dla dorosłych, melomanów i maluchów”. Zapowiedź spekaklu została również zamieszczona na stronie internetowej radia link
  W dzień premiery w dziale kulturalnym Teleekspressu relacjonowano fakt, że na deskach poznańskiego Teatru Wielkiego można zobaczyć widowisko baletowe, będące produkcją Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź.
  Również na antenie radia Merkury, w niezwykle ciepłych słowach o Alicji wypowiadała się prowadząca wywiad p. Justyna Siepietowska, mówiąc między innymi o tym, że „spektakl cieszył się ogromną popularnością, bo już państwu mówiłam przed audycją, że widziałam te tłumy, które ruszały szturmem na Teatr Wielki z kwiatami.”
  W Gazecie Wyborczej ukazał się wywiad dotyczący Alicji w Krainie Czarów z Anną Niedźwiedź i Gabrielem Kaczmarkiem. Pani dyrektor nie kryła dumy ze swoich wychowanków: „Pracuję z dziećmi od 20 lat. Jest to największa przyjemność w moim życiu. Dzieci zrobiły wielką pracę(…) ich zaangażowanie jest ogromne – wiedzą po co to robią. A występ na deskach Teatru Wielkiego, szczególnie w tak młodym wieku, to wielkie przeżycie.” link
  Podobnie podczas wywiadu w telewizji WTK pojawił się temat istotności idei spektaklu, który będąc zwieńczeniem roku pracy dla uczniów w/w szkół, jest unikalnym doświadczeniem artystycznym i scenicznym, oraz wspaniałą mobilizacją do rozwoju umiejętności dla każdego, a w szczególności młodego, wykonawcy. link
  Oprócz wyżej wymienionych zapowiedzi, wywiadów i relacji, pojawiły się również liczne wzmianki w różnorodnych internetowych portalach tematycznych. Mamy nadzieję, że kolejne wystawienia Alicji w Krainie Czarów spotkają się z równie ciepłą reakcją.


 • Alicja w krainie czarów objęta patronatem Prezydenta Miasta Poznania

  2014-06-21

  Z wielką dumą obwieszczamy, iż nasz spektakl „Alicja w Krainie Czarów” został uznany przez władze miasta za wydarzenie niezwykle cenne i wartościowe dzięki czemu został wyróżniony Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

  Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Poznania Ryszarda Grobelnego przyznawany jest przedsięwzięciom i inicjatywom najbardziej wartościowym społecznie i istotnym dla rozwoju i promocji Miasta Poznania.

  Udzielenie Honorowego Patronatu Prezydenta wydarzeniu ma wymiar symboliczny i jest wyrazem uznania władz miasta dla inicjatyw interesujących i cennych w wymiarze lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

  Jesteśmy zaszczyceni.


 • Zaczarowany ogród, czyli magia na scenie i na widowni

  2014-05-27

  W Teatrze Muzycznym padał śnieg, deszcz, wiał wiatr, wszystko było skute lodem, by za chwilę zaświeciło słońce i zaczęły kwitnąć kwiaty. To był po prostu „Zaczarowany ogród”, do którego zaprosili widzów młodzi wykonawcy ze Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca i Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej.

  Zaczarowany Ogród - balet
  Zaczarowany Ogród – spektakl baletowo-akrobatyczny – Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź, Szkoła Artytyczno-Akrobatyczna

  Przy pełnej widowni odbyła się premiera jednego z dwóch spektakli kończących rok szkolny dla młodych adeptów sztuki baletowej i akrobatyki. Była niesamowita magia na scenie, ale też udzieliła się widowni, na której zasiedli zarówno rodzice, ale też i dzieci. Niektórzy bali się odetchnąć głębiej, by nie spłoszyć nastroju.

  Tak jak w życiu: zmieniają się pory roku, zmienia się nasz wygląd, nasze zapatrywania na świat – słychać było komentarze. – Czasem jest zima, ale zaraz potem przychodzi wiosna i wszystko ożywa.

  – Zdumiewające jest to, że nasza pani Ania Niedźwiedź ma taką wyobraźnię, tyle wspaniałych pomysłów – twierdzili widzowie.

  Niesamowite, kolorowe stroje według projektów Anna Niedźwiedź, Beaty Ulatowskiej, Hanny Kryszczyńskej, baśniowa scenografia przygotowana przez Sławomira Wrembla oczarowały publiczność. Duże wrażenie zrobiła również choreografia, tak bardzo oddająca to, co zmienia się w przyrodzie i w nas w różnych porach roku. Autorkami są: Anna Niedźwiedź, Sandra Napierała, Magdalena Kossakowska, Iryna Prakharenka, Angelika Kaczmarek, Lidia Zwolińska.

  – Wcale się nie nudziłam – mówi 6-letnia Kasia. – Chciałabym kiedyś móc tak zatańczyć, jak księżniczka.

  – Jestem drugi raz na przedstawieniu uczniów tej szkoły i po raz drugi zostałam oczarowana przez widowisko i jego uczestników – mówiła Maria Wajda. – Szkoda, że jest tak mało takich przedstawień, w których udział biorą dzieci. Myślę, że obcowanie już w tak młodym wieku z taką sztuką pozwoli im rozwinąć skrzydła w życiu, da tak potrzebną siłę, ale tę pozytywną, by stać się wartościowymi ludźmi. Z jednej strony to doskonała zabawa, ale też i nauka, a z drugiej wspaniały element wychowania.

  Anna Niedźwiedź po spektaklu na scenie dziękowała dzieciom, za to że są takie wspaniałe, że potrafią wzruszać:

  – To im zawdzięczam siłę i pomysły do realizacji tych spektakli – twierdziła. – Są wspaniałe. Podziękowania należą się także rodzicom, bo bez ich zapału i pomocy nie udawało by się zrealizować tych widowisk. To naprawdę dzieło bardzo wielu ludzi, za co im serdecznie dziękuję.

  Spektakl „Zaczarowany ogród” zainspirowany powieścią „Tajemniczy Ogród” Frances Hodgson Burnett będzie można obejrzeć jeszcze na początku czerwca: 8 o godz. 17:00 i 9 o godz. 11:00.


 • Egzaminy do szkoły baletowej na rok 2014/15

  2014-05-04Szkoła Baletowa

  Dla młodych ludzi z pasją

  14 czerwca odbędzie się egzamin dla wszystkich kochających taniec i marzących o karierze zawodowego tancerza. Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca w Poznaniu to miejsce dla wszystkich pasjonatów i miłośników tańca. To jedyna tego typu szkoła działająca w Wielkopolsce zarejestrowana w ewidencji niepublicznych szkół artystycznych, prowadzonej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczniowie uczą się w trybie popołudniowym.

  – Zapraszamy dzieci i młodzież, które kochają taniec klasyczny i w przyszłości chcą pracować w zawodzie tancerze – mówi Anna Niedźwiedź, założycielka Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca. – Szkoła jest bardzo młoda, działa od roku, ale okazało się, że jest bardzo potrzebna, a osiągnięcia naszych uczniów zaskoczyły nas samych. Chcemy stworzyć miejsce, gdzie można rozwijać swoje pasje i spełniać marzenia. Z uczniami pracują najlepsi pedagodzy. Nasi uczniowie uczą się nie tylko tańca, ale także wiedzy o teatrze, nabywają umiejętności partnerowania, poznają sztukę aktorską i elementy charakteryzacji. Dajemy im też podstawy wiedzy o balecie, teatrze, operze. Chcemy by mieli zawód, ale też nabyli ogłady i pokochali sztukę.

  W Niepublicznej Szkole Sztuki Tańca można zdobyć zawód artysty baletu jednocześnie nie rezygnując z wykształcenia ogólnego pobieranego w szkołach dziennych. Nauka trwa 9 lat dla uczniów przyjmowanych od podstawowego poziomu nauczania lub 6 lat dla uczniów po innych szkołach baletowych oraz przygotowaniu gimnastyczno-baletowym.

  – Podczas egzaminu wstępnego oceniane są kwalifikacje ucznia na podstawie punktów przyznawanych przez komisję – dodaje Anna Niedźwiedź. – Oceniane są predyspozycje fizyczne: gibkość, budowa ciała, rozciągnięcie i skoczność. W skład komisji wchodzą specjaliści, pedagodzy, ale też i fizjoterapeuta, który potwierdza brak przeciwwskazań do nauki w szkole baletowej.

  Egzamin odbędzie się 14 czerwca o godzinie 13:30. Szczegółowe informacje o szkole i dokumentach potrzebnych do przystąpienia do egzaminu można znaleźć na stronie internetowej tutaj – kliknij


 • Warsztaty makijażu – II edycja

  2014-05-01Warsztaty wizażu dla rodziców i dzieci

  W ramach przygotowań do spektakli Alicja w Krainie Czarów i Zaczarowany ogród, będziemy poznawać tajniki makijażu i doskonalić swoje umiejętności w tym zakresie. Warsztaty makijażu przeznaczone są zarówno dla dzieci, jak i dla mam młodych artystów. Charakteryzatorka Anna Hampelska będzie uczyć nie tylko, jak wymalować artystów przed spektaklem, ale przy okazji zdradza paniom tajniki dobrego makijażu codziennego: jak dobierać kosmetyki, jakie kolory i kiedy, co należy podkreślić, a jak tuszować. Zajęcia odbędą się 17 maja 2013 roku w siedzibie szkoły. Szczegóły można znaleźć na stronie warsztatów. Uczestnictwo w warsztatach nie jest ograniczone do uczniów szkoły i ich rodziców – zapraszamy wszystkich zainteresowanych.


 • Carmen i Postój kawalerii – spektakl

  2014-04-27carmen i postój kawalerii

  Serdecznie zapraszamy na długo oczekiwane przez Nasze Szkoły wydarzenie jakim jest spektakl artystów Teatru Wielkiego w Poznaniu. II aktowy spektakl pt. “Carmen” i “Postój Kawalerii”, jest przeznaczony dla rodziców z dziećmi. To wspaniała okazja na wspólne, rodzinne wyjście w niedzielne popołudnie. Można razem zasiąść na widowni Auli im. Czajkowskiego i z bardzo bliska zobaczyć tancerzy, solistów oraz wspaniałych pedagogów naszych uczniów.
  Więcej szczegółów na temat spektaklu: klinkj tutaj


 • Obóz letni taneczno-akrobatyczny

  2014-03-15Obóz taneczno-akrobatyczny

  Powspominaj i zaplanuj obóz letni

  Pamiętacie jeszcze ten tydzień, który spędziliście podczas ubiegłorocznych wakacji letnich w tajemniczym Uroczysku? W tym roku będzie znakomita okazja, by sobie przypomnieć, jak fajnie tam było, spotkać się z przyjaciółmi, potrenować i świetnie się bawić. Od 17 do 24 sierpnia zapraszamy na Letni Obóz Taneczno-Akrobatyczny. To będzie świetna okazja, by po kilku tygodniach wakacji dobrze przygotować się do kolejnego roku szkolnego.

  Uroczysko w miejscowości Piechowice w Karkonoszach to jedno z najpiękniejszych miejsc. Jeszcze wiele zostało tam do odkrycia i zwiedzenia. W programie zajęcia taneczne (m.in. z tańca klasycznego, współczesnego, ludowego), a także treningi akrobatyczne, relaksująca joga i stretching. Nowością będą warsztaty teatralne. Ponieważ jednak nie tylko samymi zajęciami obozowicze żyć będą, przewidziane są także wycieczki i rekreacja.

  Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 lat. Uczestnikami opiekować się będzie wykwalifikowana kadra.
  Warto rezerwować miejsca już dzisiaj, bo liczba miejsc jest ograniczona.

  Więcej informacji i zapisy


 • Alicja w baletowej kreacji

  2014-02-21"Alicja w Krainie Czarów" na scenie Opery Nova

  23 czerwca w Teatrze Wielkim odbędzie się premiera widowiska baletowo-akrobatycznego pt. „Alicja w Krainie Czarów“. Trzydzieści lat po poznańskiej teatralnej premierze, która miała miejsce w Teatrze Polskim – historia małej dziewczynki wraca na teatralne deski.

  Trwają intensywne próby spektaklu. Na scenie zobaczymy ponad 150 wykonawców: dzieci ze szkół: Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca i Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej, ale także dorośli artyści. „Alicja w Krainie Czarów“ będzie zwieńczeniem roku szkolnego, ale także roku jubileuszowego – 20-lecia Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź.

  – Będzie to podróż do krainy baśni, czarów, niesamowitych zdarzeń, a także opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i własnej tożsamości, adresowana do widzów w każdym wieku. – mówi Anna Niedźwiedź, pomysłodawca i reżyser widowiska. – Dzięki wielopoziomowej narracji spektakl wychodzi naprzeciw gustom zarówno młodego odbiorcy, jak i wytrawnego melomana. Alicja zabierze wszystkich na drugą stronę lustra do onirycznego świata dziecięcej wyobraźni, za którym tak często w dorosłym życiu tęsknimy.

  Na scenie zobaczymy ponad 150 wykonawców, niezwykłe kostiumy i scenografie. Muzykę do spektaklu skomponował Gabriel Kaczmarek, wykonywana będzie przez Sinfoniettę Polonia pod batutą Cheung Chau.

  Bilety na „Alicję w Krainie Czarów“ w Teatrze Wielkim będzie można rezerwować i kupić w kasach teatru już od 1 marca. Natomiast w sprzedaży internetowej od północy 2 marca pod adresem www.opera.poznan.pl „kup bilet przez internet”.

  Serdecznie zapraszamy


 • Nasze tegoroczne premiery coraz bliżej

  2014-02-19

  Jako, że ferie już dawno minęły zbliżamy się nieuchronnie do naszych tegorocznych premier, baletowej: Zaczarowanego Ogrodu i baletowo-akrobatycznej: Alicji w Krainie Czarów. Próby do obu spektakli trwają w najlepsze… Niebawem rusza sprzedaż biletów… Więcej o spektaklach czytaj na ich stronach:
  Zaczarowany Ogród
  Alicja w Krainie Czarów.
  Już dziś serdecznie zapraszamy do poznańskich teatrów.
  alicja-proba


 • Szkoła Sztuki to wyzwanie na jubileusz

  2014-01-1920 lat Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź

  W tym roku mija dwadzieścia lat od momentu założenia przez Annę Niedźwiedź pierwszej w Poznaniu i w Polsce prywatnej Szkoły Baletowej.
  Dzisiaj to już kompleks szkół artystycznych, które w ciągu roku staną się Szkołą Sztuki. Już nie tylko balet, ale też i akrobatyka, śpiew, gra na pianinie i…teatr. Bo przecież w siedzibie szkoły przy ul. P. Mansfelda działa scena, na której uczniowie przygotowują spektakle dla swoich rówieśników. Działa od września, a odbyły się na niej już dwie premiery: „Ad Fontes”€œ i „Rudolf Czerwononosy”
  Dwadzieścia lat bardzo bogate w wydarzenia: kilkadziesiąt premier, występy, nagrody. Kilka tysięcy uczniów, którzy mieli okazję połknąć bakcyla baletu i tańca, a inni zarazić się pasją do ćwiczeń i sportu.
  – Szkołę założyłam dlatego, że kocham sztukę i balet – mówi Anna Niedźwiedź. – Jak byłam bardzo młoda to marzyłam oczywiście o scenie. Byłam na niej krótko ze względu na kontuzję. Wtedy pomyślałam o uczeniu.
  – Jednak to była ogromna odwaga, by w tamtych czasach założyć swoją prywatną szkołę i to artystyczną.
  – Teraz pewnie już bym się na to tak szybko nie zdecydowała, jak te dwadzieścia lat temu. Wtedy było trochę inaczej, miałam inne oczekiwania. Nie było takich szkół, a skoro nie było, to nie było konkurencji. Założyłam ją niemal z biegu. Chciałam uczyć, zrezygnowałam z pracy w teatrze i powstała szkoła. Już w trakcie pracy w Teatrze Wielkim w Poznaniu pracowałam z dziećmi niesłyszącymi. Nabrałam doświadczenia. Poczułam wtedy, że praca z dziećmi, układanie choreografii, praca na własny rachunek to jest to, co chcę robić. Kiedy byłam uczennicą szkoły baletowej to scena była dla mnie najważniejsza i nigdy bym się po sobie nie spodziewała, że tak przewartościuję swoje życie. Pasja do sceny i teatru jednak pozostała stąd pomysł na tworzenie spektakli teatralnych z udziałem dzieci z naszej szkoły i wystawianie na deskach Teatru Muzycznego i Teatru Wielkiego, a także teraz po 20 latach założenie sceny przy naszych szkołach, gdzie w Auli im. Czajkowskiego powstała niewielka sala teatralna i mogą się tam odbywać przedstawienia. Atmosfera przygotowań i prób, zamieniania sali prób w salę teatralną, trema za kulisami, to wszystko jest takie samo, jak w dużym teatrze. Ja już dawno odkryłam, że wolę salę baletową i kulisy niż samą scenę, dlatego za nią nigdy nie tęskniłam, natomiast za atmosferą teatru bardzo. Jeszcze bardziej mi na tym zależy teraz, kiedy widzę uśmiechniętych, zadowolonych i tak bardzo zapalonych do pracy młodych artystów. W teatrze dla dorosłych nie pamiętam takiej atmosfery wypełnionej śmiechem, optymizmem, radością. Tam po prostu każdy przychodził do pracy. Tutaj nikt nic nie musi, tutaj każdy chce. Wszyscy zarażamy się takim szaleństwem trochę. Jeżeli chodzi o edukację nie ma mowy o szaleństwie, natomiast w naszych przygotowaniach i wystawianiu spektakli jest duża doza szaleństwa. I pewnie dlatego się udaje.
  – Ma Pani w sobie mnóstwo pasji, bo wszystko co Pani robi jest robione po raz pierwszy: pierwsza prywatna szkoła baletowa, jako pierwsza pracowała Pani z dziećmi niesłyszącymi tworząc przedstawienie teatralno-baletowe, wprowadzając ich na scenę tańczących, zaprosiła Pani do współpracy nie tylko starsze dzieci, ale też i maluszki od 5-6 lat, założyła Pani kolejne szkoły: Niepubliczną Szkołę Sztuki Tańca, Szkołę Artystyczno-Akrobatyczną i na tym nie koniec. Jako pierwsza zaczęła Pani organizować widowiska baletowe i akrobatyczne z udziałem dzieci i dla dzieci z takim rozmachem. Co będzie dalej?
  – Nigdy tak na to nie patrzyłam. Nigdy nie myślałam o tym, żeby robić coś wyjątkowego, po prostu pracowałam. Tak naprawdę pomysły dają mi uczniowie. Bo to w nich widzę możliwości i np. oprócz talentu do baletu także ten do akrobatyki cyrkowej. W nich zobaczyłam, że trzeba to rozwijać i to one pokazały mi, że połączenie tych dwóch pięknych sztuk daje jeszcze inny wymiar ruchu i świadomości u tych uczniów. Stąd poszerzenie zakresu uczenia o akrobatykę. A to, że zaprosiłam do spektaklu śpiewaków, a w kolejnym będzie chór i orkiestra to już jest to, że ja zawsze kochałam sztukę. Cały czas ubolewam, że mam na nią tak niewiele czasu w sensie samokształcenia.
  – Nie lubi Pani minimalizmu w życiu.
  – Nie, rzeczywiście nie lubię i to w żadnej dziedzinie życia.
  – Czyli kolejne dwadzieścia lat zapowiada się bardzo ciekawie?
  – Mam nadzieję że pomysłów nam nie zabraknie.


 • Gąsienica odwiedziła… szkołę

  2014-01-14

  Gdzie można spotkać najsympatyczniejszą gąsienicę w Poznaniu? Oczywiście u nas w szkole podczas zajęć pod kierunkiem Przemysława Grządzieli, świetnego tancerza, choreografa, mima, założyciela Teatru Pinezka.

  Zajęcia przez niego prowadzone odbyły się w szkole w piątek i w sobotę. Uczniowie przygotowywali pod jego czujnym okiem choreografię, która będzie częścią widowiska „Alicja w Krainie Czarów”, którego premiera odbędzie się 23 i 24 czerwca tego roku.

  Okazuje się, że bycie gąsienicą, albo jej częścią, wcale nie jest łatwe i wymaga jednak dużej wprawy i umiejętności tanecznych. Układ poznawały też najmłodsze dzieci chodzące na zajęcia do Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź. 6-7 -letnie uczennice po kilku próbach radziły sobie ze skomplikowanym układem do muzyki skomponowanej specjalnie na potrzeby widowiska przez poznańskiego kompozytora Gabriela Kaczmarka.

  Gąsienice pojawią się na scenie kilka razy więc przygotowują się naprawdę do wytężonej pracy.

  Chcesz zobaczyć jak Gąsienica stawiała pierwsze kroki – kliknij .


 • Jest takie miejsce, gdzie pada śnieg…

  2013-12-20Rudolf Czerwononosy

  W Poznaniu nie ma śniegu, nie czuje się klimatu świąt, ale jest takie jedno miejsce, gdzie można nawet spotkać św. Mikołaja, renifery z jego zaprzęgu z Rudolfem Czerownonosym na czele, Śnieżynkami. Gdzie widać jak wirują płatki śniegu.

  To jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie zagościła zima i świąteczni goście – to Aula im. Czajkowskiego, gdzie odbywają się premierowe spektakle „Rudolfa Czerwononosego”€œ. Baletowo-akrobatyczna historia znana przez większość dzieci na świecie podoba się zarówno maluchom, jak i tym starszym. Przypomina i wprowadza do krainy magii, którą kochają nawet Ci najbardziej dorośli, bo to kraina dzieciństwa z Mikołajem, który niesie mnóstwo prezentów, a nawet dobrą wróżką.

  Ciekawie skomponowana choreografia, muzyka, którą dobrze znamy, ale która porywa i fascynuje i… odkrycie, że renifer Rudolf naprawdę potrafił latać. To po prostu trzeba zobaczyć.

  To już druga premiera trzech szkół: Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca i Artystyczno-Akrobatycznej.

  – Początkowo miał być to jedynie spektakl dla rodziców na zakończenie pierwszego semestru nauki -€“ mówi Anna Niedźwiedź. – Namówiono nas jednak, żeby pokazać go także dzieciom w innych szkół. Pomysł spektaklu przygotowanego przez dzieci dla dzieci tak bardzo się spodobał, że zaproszenia na pięć spektakli rozeszło się błyskawicznie.

  Aula im. Czajkowskiego staje się miejscem, gdzie dzieci mogą poznać sztukę tańca klasycznego, akrobacje, muzykę klasyczną, dowiedzieć się jak, powstaje scenografia. Takiego miejsca do tej pory nie było w Poznaniu.


 • Napisali o Rudolfie…

  2013-12-19Rudolf Czerwononosy

  O przygotowaniach do spektaklu Rudolf Czerwononosy, można przeczytać na łamach Naszego Głosu Poznańskiego. Premiera już w dniu dzisiejszym. Niestety na grudniowe przedstawienia bilety już wyprzedane.


 • Być jak baletnica

  2013-12-04byc jak baletnica

  Aula im. Czajkowskiego przeszła chrzest bojowy i okazała się bardzo dobrym miejscem na premiery. Obie zarówno ta dla rodziców, jak i ta piątkowa, na której byli obecni uczniowie poznańskich szkół, zakończyła się sukcesem.

  Projekt „Ad Fontes – Inspiracje”€œ zaprosił wszystkich do krainy sztuki. Poprowadził przez sceny baletowe m.in. ze spektaklu „Askariana€”, „Jezioro Łabędzie”€œ, „Don Kichote”€œ, „Esmeralda” i „Bajadera”. Pokazał elementy akrobatyki, ale też zaprezentował muzykę klasyczną na żywo w wykonaniu Renaty Dobkowskiej (sopran koloraturowy) i Gabriela Kaczmarka (gra na fortepianie). Różnorodność i energia, która w nim była spowodowała, że widowisko bardzo podobało się zarówno starszej jak i młodszej publiczności.

  – Ale się dzieje – słychać było głosy młodych widzów. – Robią niesamowite rzeczy. Myślałem, że będzie nudno, a tu jest tak ciekawie!

  Okazało się, że zaproszenie widzów do wspólnej zabawy i pokazanie im baletu w wykonaniu rówieśników, wytłumaczenie czym w rzeczywistości jest inspiracja w muzyce – nie nudzi, a zachęca do dalszego poznawania.

  – Chciałbym tak umieć chodzić na szczudłach jak Askarian, a ja być jak baletnicą – podsumowywały dzieci swoją wizytę w Auli im. Czajkowskiego.

  I to jest najlepsza recenzja przedstawienia „Ad Fontes – Inspiracje“ w reżyserii Anny Niedźwiedź ze scenografią Sławomira Wrembla i kostiumami Beaty Ulatowskiej.


 • Próba generalna Ad Fontes – Inspiracje

  2013-11-25Ad Fontes - Inspiracje

  Aula im. Czajkowskiego powoli zamienia się w salę teatralną. Są już ciemne kurtyny zasłaniające okna, światła, a nawet kulisy. Krzesła czekają na rozłożenie, by mogli na nich zasiąść widzowie.

  W sobotę odbyła się tam też pierwsza w historii Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca i Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej próba generalna przed premierą nowego spektaklu pt. „Ad Fontes – Inspiracje“. To już niebawem, bo w piątek, 29 listopada, kiedy to na widowni zasiądą rówieśnicy młodych artystów z poznańskich szkół.
  Próba przebiegała bardzo sprawnie. Tancerki świetnie pamiętały swoje sceny z „Askariana“, którego premiera miała miejsce w czerwcu na deskach Teatru Wielkiego.
  A co będzie w II akcie? Czekają same niespodzianki.

  – Chcemy, by Aula była nie tylko miejscem zajęć z baletu czy akrobatyki, miejscem spotkań uczniów naszej szkoły i rodziców, ale także salą teatralną, koncertową, miejscem na mapie kulturalnych Jeżyc, gdzie będzie się wiele działo i będziemy zapraszać młodszą i starszą widownię na kolejne kameralne wydarzenia – mówi Anna Niedźwiedź. – Już niebawem, bo za trzy tygodnie kolejna premiera- spektakl świąteczny „Rudolf czerwononosy“.
  Zanim „Ad Fontes – Inspiracje“ zobaczą dzieci z poznańskich szkół w czwartek, 28 listopada odbędzie się specjalna premiera dla rodziców i przyjaciół.


 • Zajęcia przy dźwiękach pianina

  2013-11-03

  Nasi wychowankowie to utalentowane wspaniałe dzieci, które teraz dzięki pomocy rodziców zyskały jeszcze jeden specjalny dar. Nie tylko mogą uczyć się techniki tańca klasycznego na zajęciach powadzonych przez panią Beatę Wrzosek przy muzyce na żywo, ale też pobierać naukę gry na pianinie. Po przesłuchaniach okazało się, jak bardzo wiele różnych talentów mają dzieci.
  – To dla nas pedagogów i dla dzieci wielki prezent – mówi Anna Niedźwiedź, założycielka Szkoły Baletowej. – Dzięki niemu uczniowie będą się także rozwijać w kierunku muzyki. To zaczątek szkoły sztuk, którą chcemy powołać do życia. Byłby to pierwszy taki projekt w Polsce, ale jak widać już teraz bardzo potrzebny.


 • Krzesło zamiast kwiatka – podziękowania

  2013-11-02

  Akcja pod hasłem krzesło zamiast kwiatka na Dzień Nauczyciela przyniosła wspaniałe rezultaty. Rodzice zakupili do auli aż 70 składanych krzeseł. W sumie zmieści się tam ich 200. Pierwsi widzowie zasiądą na nich już niebawem podczas premiery spektaklu „Ad fontes“, do którego właśnie trwają próby.

  Szanowni Rodzice,
  dziękujemy Wam za to że jesteście tak kreatywni i zaangażowani w życie szkoły. To był Wasz pomysł i dzięki Wam ta akcja się udała.
  Wiemy, że to jeszcze nie koniec i że są jeszcze rodzice, którzy planują zakupienie kolejnych krzeseł do naszej auli, byśmy mogli wygodnie oglądać kolejne przedstawienia przygotowane przez nasze dzieci.

  Pedagodzy i Trenerzy


 • Spektakl edukacyjny Ad Fontes

  2013-11-02

  Szkoła Baletowa to specjalne miejsce na mapie kulturalnej Poznania. To tutaj, dzieci w różnym wieku znajdą w najbliższym czasie przedstawienia dla siebie.
  Już w listopadzie zapraszamy na spektakl „Ad Fontes“, w którym dzieci zarówno na widowni, jak i na scenie udadzą się w podroż do krainy baśni. Będzie można poczuć atmosferę teatru, jego tajemniczość, a także zobaczyć wspaniałe akrobacje w wykonaniu rówieśników. A to wszystko przy dźwiękach znakomitej muzyki.

  Terminy:
  Spektakl edukacyjny w ramach projektu AD FONTES
  29.XI, godz. 11:00 – brak biletów
  24.I, godz. 11:00 – bilety w cenie 25 zł (zamówienia grupowe i indywidualne)

  Zamówienia na bilety:
  Drogą mailową: info@szkolabaletowa.poznan.pl
  Telefonicznie 501-065-265


 • Przesłuchania

  2013-10-13Ad Fontes

  Koniec roku szkolnego był dla nas szczególny, bowiem na deskach Teatru Wielkiego po raz pierwszy wystawiliśmy widowisko baletowo-akrobatyczne „Askarian“. Zostało ono bardzo ciepło przyjęte przez widzów i media. Teraz czas na kolejne wyzwania. Rozpoczynamy przygotowania do widowiska, które będzie miało swoją premierę w naszej szkolnej Auli, a pierwszymi widzami będą dzieci i młodzież poznańskich szkół. Już 29 listopada o godz. 11:00 odbędzie się premiera spektaklu edukacyjnego w ramach projektu „Ad Fontes“ (z łacińskiego „do źródeł”). Nie chcemy by „Askarian“ odszedł całkowicie w zapomnienie, dlatego część scen zostanie ponownie przedstawiona.
  Projekt „Ad Fontes” wpisuje się w wizję szkoły, Szkoły Sztuk w sensie renesansowym. Chcielibyśmy wrócić do źródeł i wprowadzić w nasze mury kolejne dziedziny sztuki. W pierwszej kolejności zajęcia z gry na pianinie oraz śpiewu. W środę 23.10 o godz. 16:00 przeprowadzimy w szkole przesłuchania, zapraszamy wszystkich uczniów chętnych do nauki. Zajęcia prowadzić będą wspaniali artyści: pianino – Gabriel Kaczmarek, wokal – Renata Dobkowska. Otwieramy te dwie piękne dziedziny przed naszymi uczniami, a także innymi osobami, które chcą czerpać ze źródeł sztuki nowe możliwości. To nasze wspólne dzieło, którego ukoronowaniem będzie powołanie do życia Szkoły Sztuk, pierwszej w Poznaniu i pionierskiej w skali kraju.
  Zapisy na przesłuchanie w dniu 23 października drogą mailową ania@szkolabaletowa.poznan.pl, wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 501 065 265.


 • Idziemy do teatru

  2013-10-12teatr & filharmonia

  Chcąc być człowiekiem sztuki trzeba być otwartym na wszystkie jej gatunki. Trzeba orientować się w tym co dzieje się w teatrach, w kinach, w literaturze. Dlatego też uczniowie wraz z rodzicami, ale też dorośli uczniowie warsztatów i zajęć mogą wybrać się na specjalnie wybrane spektakle w Teatrze Wielkim, by poszerzyć swoją wiedzę o sztuce szeroko rozumianej.
  Młodsi mogą udać się 13 października na operę dla dzieci pt. „Piotruś i wilki“. Spektakl ten w baśniowy sposób wprowadza w świat muzyki. Najmłodsi widzowie, uważnie śledząc przygody dzielnego Piotrusia, naturalnie zapoznają się z instrumentami, z dźwiękami i samą narracją muzyczną, dźwięcznie oddającą tok akcji. Nierozerwalnym elementem spektaklu jest program – talia kart z grą Super Piotruś, której zasady nie pozostawiają żadnych wątpliwości!
  Starsi widzowie mogą wybrać spektakle „Parsifala“ – 18 października lub „Wesele Figara“ 27 października. Pierwsza z tych propozycji to ostatnie dzieło Richarda Wagnera w sposób doskonały realizujące głoszoną przez niego koncepcję syntezy sztuk. To w całości stworzone przez kompozytora misterium sceniczne łączy w sobie aurę mistycyzmu z monumentalną siłą. W Parsifalu dokonuje się próba powrotu do źródeł wszelkich religii, z których przecież zrodził się teatr.
  Druga z tych propozycji dla dorosłych to opera komiczna. „Wesele Figara Mozarta“ to przede wszystkim świetna komedia charakterów, odsłaniająca zarówno zalety, jak i przywary ludzkiej natury. Liczne intrygi, galeria doskonale stworzonych postaci oraz wspaniała muzyka – wszystko to zapewnia jej miejsce w czołówce opery buffa.
  Tytułowy Figaro planuje ożenić się ze swoją ukochaną – Zuzanną. Jednak piękna dziewczyna wpadła w oko także Hrabiemu, który chciałby nawiązać z nią romans. Sytuację komplikuje dodatkowo pojawienie się Marceliny, zamierzającej poślubić Figara w zamian za niespłacony dług.
  Każdy, kto kocha sztukę znajdzie w teatrze coś dla siebie. Po prostu warto się wybrać i poznawać


 • Mateusz Sierant pierwszym solistą Teatru Wielkiego w Poznaniu

  2013-09-30

  Nasi uczniowie są coraz zdolniejsi i osiągają coraz większe sukcesy, ale też kadra pedagogów rozwija się dynamicznie. Mateusz Sierant, wspaniały tancerz i pedagog, laureat m.in. Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy Tancerz 2013”, który współpracuje z naszą Szkołą jako pedagog i choreograf od kilku lat został awansowany na stanowisko pierwszego solisty Teatru Wielkiego w Poznaniu. To wielkie wyróżnienie.
  – Gratulujemy i cieszymy się, że od dłuższego już czasu nasi uczniowie mają okazję pracować pod okiem tak wybitnego tancerza, którego kariera stale się rozwija – mówi Anna Niedźwiedź, dyrektor Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu i Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź.


 • Taniec klasyczny dla dorosłych

  2013-09-30

  W Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź tańca klasycznego mogą uczyć się nie tylko dzieci, ale również dorośli. Podczas zajęć prowadzonych przez Angelikę Kaczmarek i Magdalenę Kossakowską uczestnicy wykonują ćwiczenia przy drążku, skoki, piruety i rozciąganie. Można nie tylko realizować swoją pasję, ale także nabrać sprawności fizycznej, poprawić kondycję i zadbać o piękną sylwetkę.
  Zajęcia dla uczestników na poziomie podstawowym odbywają się w czwartki od godz. 20.00 do 21.00, natomiast dla średnio zaawansowanych we wtorki w godzinach od 20.00 do 21.30 i w piątki od 18.15 do 19.45. Zapraszamy.


 • Pozwól dziecku rozwinąć skrzydła

  2013-09-19zajecia dla dzieci

  Każdy rodzic marzy o tym, by jego dziecko mogło spełniać swoje marzenia, by mogło rozwijać swoje talenty i oczywiście, by było do tego zgrabne i miało piękną postawę. Wszystkie te pragnienia można zrealizować w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź.
  Dzieci mogą uczyć się pod okiem najlepszych pedagogów i trenerów tańca, zyskując niesamowite umiejętności, wspaniałą gibkość ciała, prostą, piękną postawę, a dodatkowo przyjaciół na całe życie i niesamowite wrażenia podczas występowania na dużych scenach takich, jak w Teatrze Muzycznym, czy Teatrze Wielkim w Poznaniu.
  Dla tych wszystkich, którzy nie zdecydowali się wcześniej na zapisanie do szkoły odbędzie się jeszcze jeden egzamin. W sobotę 28 września o godz. 11.30 w siedzibie szkoły (wejście od ulicy Romka Strzałkowskiego) będzie można zapisać dziecko, które kocha taniec.
  Klasy i grupy są utworzone z podziałem na wiek i ze względu na umiejętności. Lekcje odbywają się minimum dwa razy w tygodniu. Dzieci o wyjątkowych predyspozycjach zostaną zaproszone do nauki w Niepublicznej Szkole Sztuki Tańca w Poznaniu.
  O przyjęciu do Szkoły i odpowiedniej klasy decyduje lekcja kwalifikacyjna, podczas której brane pod uwagę są predyspozycje fizyczne i potencjał wykazywany podczas ćwiczeń. W każdym przypadku oceniane są indywidualne możliwości ucznia. Na pierwszą lekcję wymagany jest wygodny strój biały lub czarny, białe baletki płócienne lub skarpetki. Zapisy droga mailową, telefoniczną lub przez formularz dostępny na stronie w zakładce Kontakt.
  Twoje dziecko nie musi zostać zawodowym tancerzem, ale daj mu szansę na prawidłowy rozwój fizyczny, rozwijanie pasji i znalezienie prawdziwych przyjaciół.


 • Pilates pomoże utrzymać dobrą kondycję w każdym wieku

  2013-09-18pilates

  Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź to miejsce nie tylko dla najmłodszych miłośników tańca. To miejsce dla tych wszystkich, którzy kochają ruch, nie lubią siedzieć przed telewizorem i chcą ćwiczyć w każdym wieku.
  Angelika Kaczmarek zaprasza dorosłych na zajęcia z pilates. To system ćwiczeń fizycznych będący połączeniem jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Dzięki tym zajęciom każdy będzie mógł wzmocnić mięśnie bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążyć kręgosłup, poprawić postawę, uelastycznić ciało.
  To optymalny zestaw ćwiczeń, polecany dla wszystkich niezależnie od płci i wieku. Pozwala utrzymać sprawność ciała, zdrowie fizyczne i psychiczne.

  Zajęcia w roku szkolnym 2015/16 odbywają się we wtorki o godz. 18.30.


 • Sala akrobatyczna otwarta

  2013-08-31

  Pierwsza sala akrobatyczna w Poznaniu już działa

  To pierwsza sala akrobatyczna w Poznaniu. W piątkowy wieczór, 30 sierpnia otwarto ją jednocześnie inaugurując działalność dwóch nowych szkół artystycznych w Poznaniu: Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca i Szkoły Akrobatyczno-Artystycznej.

  Sala znajduje się w budynku przy ulicy Romka Strzałkowskiego, gdzie swoją siedzibę ma także Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź.

  – Będzie to nasza sala ćwiczeń, nie tylko akrobatycznych ale także baletowych, a jednocześnie aula działających tutaj szkół – mówi Anna Niedźwiedź założycielka szkół. – W ciągu dwóch miesięcy wakacji pracowaliśmy, żeby móc oddać ją naszym uczniom we władanie.
  – To była naprawdę ciężka praca – mówi Tomasz Rodak dyrektor Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej. – Kiedy rok temu zrodził się pomysł stworzenia takiej szkoły, tak do końca nie wierzyliśmy że marzenie może się spełnić, a jednak się udało.
  Sala została uroczyście poświęcona i oddana uczniom, by mogli w niej spokojnie pracować. Oczywiście, jak na inaugurację placówki artystycznej przystało odbył się też spektakl, w którym wystąpili nauczyciele i wykładowcy obu szkół, którzy zaprezentowali swoje umiejętności taneczne i akrobatyczne. Przy niektórych ewolucjach rodzicom, ale też i dzieciom zapierało dech w piersiach.
  Oprócz sali, która jest jedyną tego typu salą w stolicy Wielkopolski (ma ponad 300 metrów kwadratowych powierzchni i ponad 6 metrów wysokości) przygotowane zostało także całe zaplecze z szatniami, biurem, poczekalnią dla rodziców, a nawet z akwarium, w którym można obejrzeć morskie rośliny.

  Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć tutaj .

  O wydarzeniu donoszą lokalne media:

  Gazeta Wyborcza: link .
  Głos Wielkopolski – telewizja link .
  Głos Wielkopolski – gazeta link .


 • Zapraszamy na otwarcie nowej sali akrobatycznej

  2013-08-20Szkoła Artystyczno-Akrobatyczna

  Zapraszamy bardzo gorąco na otwarcie nowej sali akrobatycznej i rozpoczęcia nowego sezonu Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej , które odbędzie się w piątek 30 sierpnia 2013r.

  Program

  1. Festyn w godz 16:00 – 20:00 na parkingu przed Szkołą (ul. Romka Strzałkowskiego 5/7), atrakcje: chusta, batuty, konkursy, skaczące szczudła oraz konkursy z niespodziankami.

  2. Przedstawienie niespodzianka ok 20:00 na sali Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej gdzie wystąpią instruktorzy !!!!

  Otwarcie sali akrobatycznej w Poznaniu

  Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na to wyjątkowe wydarzenie!


 • Taniec rozwija i pomaga w nauce, jest spełnieniem marzeń

  2013-08-09Visalia

  Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź od nowego roku szkolnego zaprasza na zajęcia wszystkie te dzieci, które interesują się tańcem. Nabór chętnych odbędzie się 31 sierpnia o godz. 12.30 w siedzibie szkoły, ul. R. Strzałkowskiego 5/7 w Poznaniu.
  Na zajęcia mogą przychodzić maluchy od 3 roku życia. Już w tym wieku warto zadbać o rozwój fizyczny dziecka. Im wcześniej rozpocznie się nauka, tym więcej można z niej skorzystać. Taniec rozwija, sprawia, że jest sprawne fizycznie, nie boi się zajęć wf-u, uczy także koncentracji, co procentuje w szkole. Ważne jest także to, że uczestnicy zajęć nabywają ogłady i obycia.
  Zajęcia w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź zbliżają dzieci i młodzież do sztuki, uczą wrażliwości, rozwijają wyobraźnię. Co roku dzieci przygotowywane są do występów w poznańskich teatrach, które są ogromna radością nie tylko dla nich samych, ale również dla najbliższych, którzy mogą podziwiać swoje dzieci i cieszyć się ich sukcesami.
  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych pedagogów, doświadczonych w pracy z dziećmi i młodzieżą na poziomie podstawowym, średnio zaawansowanym i zaawansowanym.

  Przejdź na stronę Szkoły – kliknij


 • Askarian – recenzja spektaklu

  2013-08-01

  Udało nam się uzyskać recenzję naszego ostatniego spetkaklu, pt. Askarian

  Owacja na stojąco dla Askariana
  Niesamowite kostiumy, dekoracje, pomysły choreograficzne, połączenie wielu sztuk m.in. baletu, śpiewu operowego, elementów akrobatyki – tak różnorodnego widowiska jeszcze w Poznaniu nie było.
  Premiera przedstawienia „Askarian“ odbyła się 26 czerwca na deskach Teatru Wielkiego. Cztery spektakle przy pełnej widowni. Publiczność nagradzała artystów owacjami na stojąco.
  Anna Niedźwiedź pomysłodawczyni i reżyser spektaklu zaprosiła do współpracy nie tylko uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, ale też znakomitych artystów: Delfinę Przeszłowską i Bartka Byjosia, czyli duet akrobatyczny Delfina i Bartek, Renatę Dobkowską – sopran koloraturowy, Annę Forst fruwającą pod sufitem teatru na szarfie, Jakuba Guta – tancerza, Karolinę Kajzer – śpiew, Mirosława Ogórka – mima, Tomasza Rodaka, który pokazał akrobacje w kole i Annę Szelag – śpiew.
  Publiczność była oczarowana tym, co działo się na scenie. Samym pomysłem niesamowitego Askariana – jaszczura, który odwiedza różne światy, by znaleźć to, co najcenniejsze w życiu: radość, piękno, szczęście, miłość.
  Aplauz wzbudzali także młodzi artyści, którzy mogli pokazać na scenie swoje możliwości baletowe, ale też i akrobatyczne. Rodzice mogli zobaczyć rezultaty całorocznej ciężkiej pracy dzieci. Oni samo mieli także udział w tym przedstawieniu pomagając dzieciom, przywożąc ich na próby, razem z nimi biorąc udział w warsztatach.
  – Tak naprawdę „Askarian“ to dzieło nas wszystkich. Bez pomysłu nie byłoby spektaklu, ale nie byłoby go też bez niesamowitego zaangażowania ekipy twórców, bez ciężkim pracy małych i dużych artystów, ale także bez wsparcia rodziców – mówi Anna Niedźwiedź. – Owacja na stojąco należy się wszystkim za tak dobrze przepracowany rok.

  Więcej o spektaklu


 • Kostiumy też grają w przedstawieniu

  2013-06-17Askarian - kostium

  26 czerwca odbędzie się w Teatrze Wielkim w Poznaniu premiera widowiska baletowo-akrobatycznego pt. „Askarian” przygotowanego przez uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź. Gośćmi specjalnymi będą Delfina i Bartek zwycięzcy 5 edycji programu „Mam Talent“.
  Inspiracją spektaklu są dwa niezwykłe miejsca – Pustynia Mojave i Park Narodowy Joshua Tree. Łączą je dziewiczość, przestrzeń i cisza. Wydają się być bez życia, bez nadziei, ale po chwili rodzi się poczucie niezwykłej wolności i szczęścia. Bohater przedstawienia przybywa do różnych krain, tych szczęśliwych i tych mrocznych. Podróżuje, doświadcza, poznaje poszukując piękna, radości, spełnienia i swojego miejsca na ziemi. Okazuje się, że wszędzie gdzie się pojawia może odnaleźć krainę szczęśliwości. Jest jeden warunek – musi tylko chcieć i pielęgnować swoją nadzieję. Każdy z nas może stać się Askarianem czerpiąc inspirację z tego, co nas otacza: drzew, ptaków, kolorów, niezwykłych kształtów. Poddając się wyobraźni możemy w każdym miejscu trafić na Eden, jak Askarian.
  Wyobraźni pomagają nie tylko muzyka, czy choreografia, ale także kostiumy. Kolorowe, bajkowe, bardzo różnorodne. Zaprojektowane i uszyte specjalnie na ten spektakl dla każdej małej gwiazdy osobno.

  Askarian - spektakl-baletowy akrobatyczny - kostium

  – Przygotowując treść spektaklu i choreografię widzę od razu kostiumy, w których mogą tańczyć dzieci, ich kolorystykę, styl – mówi Anna Niedźwiedź, reżyser spektaklu. – Siadamy potem z Beatą Ulatowską, która potrafi moje pomysły przelać na papier i zamienić je następnie w piękne stroje. Razem też dobieramy materiały, tak by dobrze się w nich tańczyło.
  Inspiracją kostiumów do „Askariana“ był wiek XIX i jego historia, a także niezwykłe miejsca, w których toczy się akcja widowiska.
  – Przygotowanie ich to bardzo pracochłonne zajęcie – twierdzi Anna Niedźwiedź. – Większość szyta jest w całości ręcznie. Muszą przecież wyglądać pięknie z daleka, ale też i z bliska. Uszycie jednego kostiumu róży zajmuje około 10 godzin.
  Każdy kostium to osobne dzieło sztuki krawieckiej. Musi nie tylko świetnie wyglądać, ale także tancerze muszą się w nim dobrze czuć. Potrzebnych jest potem jeszcze kilka przymiarek i dopasowań.
  – Nasze kostiumy też grają w przedstawieniu – dopowiada Anna Niedźwiedź. – Muszą żyć na scenie, wspólnie opowiadać historię.
  Spektakle „Askariana“ można będzie zobaczyć 26 czerwca godz. 11:00 i 18:00, 27 czerwca godz. 13:00 i 19:00.


 • Visalia po premierze

  2013-06-01Visalia - próba generalna - Szkoła Baletowa Anny Niedźwieź

  20 maja odbyła się w Teatrze Muzycznym premiera spektaklu „Visalia“ . Na scenie pojawili się uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź od lat 4 do 16. Na widowni zasiedli rodzice i goście. Nie wiadomo, kto był bardziej przejęty- wykonawcy czy widzowie.
  Spektakl „Visalia“ to inspirowana obrazem „Dziwny Ogród“ Józefa Mehoffera historia o poszukiwaniu szczęścia. Każda scena jest jak malowana pędzlem artysty. Obrazy wyłaniają się powoli, by na końcu zastygnąć na kilkanaście sekund. Emocje podkreślają niesamowite kostiumy zaprojektowane przez Annę Niedźwiedź, która jest także pomysłodawczynią, reżyserem i jedną z choreografów, a także przez Hannę Kryszczyńską – robią wrażenie na każdym. Różnorodne, kolorowe przyciągające wzrok – bajkowe.
  Choreografia współtworzona także przez Angelikę Kaczmarek, Lidię Zwolińską, Wierę Szymańską i Irynę Prakharenko została tak przygotowana, żeby nawet te najmłodsze dzieci mogły się wykazać swoimi baletowymi umiejętnościami. Każde z nich ma szansę choć przez chwilę pokazać się z przodu sceny.
  Wzrok przyciąga także scenografia stworzona przez Sławomira Wrembla, którego obrazy można było oglądać w przerwie spektaklu. Doskonale dobrana muzyka dopełnia całości.
  Młodzi artyści mimo tremy spisali się doskonale. Dokładnie wiedzieli, kiedy wyjść na scenę, co mają zatańczyć. Widownia nagradzała ich za to burzą braw. Kiedy kurtyna opadła młodzi artyści dostali mnóstwo kwiatów od gości.
  Ten niezwykły spektakl odbędzie się jeszcze w Teatrze Muzycznym dnia 15.06 o godz. 17:00.
  Warto zobaczyć.
  Dla uczniów Szkoły baletowej Anny Niedźwiedź to jednak nie koniec pracy. Przed nimi kolejna premiera. Tym razem 26 czerwca na deskach Teatru Wielkiego zatańczą wraz ze zwycięzcami programu „Mam Talent“ Delfiną i Bartkiem podczas widowiska baletowo-akrobatycznego pt. „Askarian“.


 • Warsztaty odkrywające piękno tańca

  2013-04-25

  Podczas warsztatów odkrywali piękno tańca. Podstawy tańca klasycznego i jazzowego poznawali uczestnicy warsztatów tańca Dance Off Artis, które odbywały się w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź.
  To była już trzecia edycja zajęć tanecznych prowadzonych pod kierunkiem Anny Beker i Angeliki Kaczmarek. Zainteresowani mogli wziąć także udział w laboratorium choreograficznym.
  Obie panie są znakomitymi tancerkami i doświadczonymi pedagogami. Anna Beker jest także choreografem zespołu Patos Potatos Dance Company i wykładowcą Kursów na Instruktora Tańca, jurorem konkursów tanecznych, współtwórcą wielu spektakli i programów telewizyjnych. Największą jej pasją jest tworzenie choreografii.
  Angelika Kaczmarek była solistką m.in. w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Wzięła także udział w musicalu „Disney Phantasy Show” w międzynarodowej obsadzie z solistami z Broadwayu z którymi zjeździła Europę. Prowadziła zajęcia baletowe z dziećmi jako pedagog w 2000 r. w „Scuola di Danza” na Sardynii. Jest również instruktorem aerobiku oraz Pilates, który stał się sposobem na utrzymanie ciała i duszy w doskonałej kondycji.
  Panie przygotowują już kolejną edycję warsztatów tańca Dance Off Artis.


 • Delfina i Bartek zachwycili

  2013-04-19Delfina i Bartek w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź

  Delfina i Bartek, zwycięzcy Mam Talent, wzięli udział w Warsztatach Akrobatycznych, które w dniach 13-14 kwietnia zorganizowaliśmy w naszej Szkole Artystyczno-Akrobatycznej. Zachwycili wszystkich: uczestników warsztatów oraz rodziców. Szczęśliwe uczestniczki warsztatów chętnie prezentowały nabyte w mig umiejętności, wprawiając z zaskoczenie zebranych zdumionych rodziców. Foto relacja z zajęć jest dostępna na stronie warsztatów tutaj . Relację przygotowaną przez Głos Wielkopolski, w tym film, można zobaczyć tutaj . Delfina i Bartek odwiedzą nas jeszcze raz by wystąpić gościnnie w spektaklu Askarian – zapraszamy.


 • Dołącz do nas

  2013-03-25

  Dołącz do nas…

  Nasze szkoły zrodziły się z pasji. Jesteśmy zespołem profesjonalistów, ludzi kreatywnych, ale też otwartych na nowe pomysły.
  Zapraszamy do współpracy wszystkich tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez baletu i akrobatyki, dla których sztuka to nie tylko zawód, ale też miłość.

  Jeżeli jesteś tancerzem, akrobatą, pedagogiem i chcesz otworzyć przed uczennicami zaczarowaną krainę sztuki zapraszamy do nas.

  Nieważne z jakiego jesteś kraju, ważne jest dla nas tylko to, czy masz w sobie pasję, czy chcesz nią zarażać innych. Dołącz do nas.

  Anna Niedźwiedź


 • Akrobatyczne i baletowe piękno wygrało

  2013-03-05

  Akrobatyka i taniec, to zajęcia dla dzieci i młodzieży w Naszej Szkole. Pokazanie tych dwóch niezwykłych dziedzin dało uczennicom naszej Szkoły zwycięstwo w kategoriach Taniec i Talent.
  Gratulujemy!!!
  Aleksandrze Sucharskiej i Beacie Treščec I miejsca w konkursie talentów organizowanym przez Galerię Pestka z okazji 5 urodzin. Usłyszeć można było niezwykłe słowa uznania od jury, w którym zasiadał m.in. Artur Cieciórski – zwycięzca II edycji You Can Dance. Obie dziewczynki zdobyły I miejsce w kategoriach: TANIEC – Ola i TALENT (pokaz ponadprzeciętnych umiejętności) – Beata.
  Cieszymy się i życzymy dalszych sukcesów!
  Zdjęcia z pokazu umiejętności uczennic można zobaczyć w galerii Foto. A wszystkich tych, którzy chcieliby podziwiać Beatkę i Olę na żywo juz dziś zapraszamy do Teatru Wielkiego w Poznaniu, na spektakl baletowo-akrobatyczny pt. Askarian z ich udziałem.


Starsze wiadomości