Wczoraj

Miłość do tańca i ludzi – oto powód powstania Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, która rozpoczęła swoją działalność w roku szkolnym 1994/1995. Była to wówczas pierwsza w Poznaniu prywatna szkoła tańca klasycznego, która jednak szybko stała się rozpoznawalna i zaczęła intensywnie rozwijać.
Wyjątkowa wrażliwość artystyczna Anny Niedźwiedź, jej doświadczenie pedagogiczne i pasja do tańca, gromadziły wokół coraz liczniejsze grono uczniów. I tak po kilku latach, szkoła zmieniła swoją siedzibę na obszerniejszą, aby móc lepiej służyć młodym artystom i przeprowadzać zajęcia dla dzieci w bardziej komfortowych warunkach. Taniec zaczął rozkwitać na Jeżycach!

 

Dziś

Dziś Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź jest jedną z najbardziej prestiżowych szkół artystycznych w kraju. Oprócz niej, pod czujnym okiem Pani Dyrektor działa także Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca, która edukuje dzieci i młodzież w trybie zawodowym oraz Szkoła Artystyczno-Akrobatyczna. Uczniowie szkół Anny Niedźwiedź mają więc możliwość rozwijania swoich predyspozycji w najróżniejszych kierunkach i niezależnie od wieku – placówki prowadzą także zajęcia dla dorosłych.

Najbardziej spektakularny element działalności szkół stanowią zachwycające spektakle, wystawiane na scenach teatrów z całej Polski.„Alicja w Krainie Czarów”, „Cylia” czy „Królowa Śniegu”, to widowiska przygotowywane z ogromnym rozmachem i w profesjonalny sposób. Wystarczy raz zobaczyć wychowanków szkół Anny Niedźwiedź na scenie, aby stać się wielbicielem tańca klasycznego.

Szkoła działa zgodnie z ideą Szkoły Sztuk. Oznacza to, że poza profesjonalną edukacją baletową zapewnia liczne zajęcia związane z rozmaitymi dziedzinami artystycznymi. W Szkole można uczyć się śpiewu, gry na instrumentach czy literatury. Wszystko po to, aby wielowymiarowo rozwijać uczniowskie talenty.

Warto dodać, iż Szkoła jako jedyna w Polsce dysponuje własną sceną teatralną (Teatr Cortiqué Anny Niedźwiedź). Podopieczni Anny Niedźwiedź mają więc unikatową szansę na artystyczny rozwój i niepowtarzalną możliwość zdobywania profesjonalnego doświadczenia scenicznego w młodym wieku.

 

Jutro

Jedną z podstawowych zasad działania szkół jest ciągły rozwój. Dlatego też Pani Dyrektor wciąż spogląda w przyszłość i przygotowuje nowe wyzwania dla swoich uczniów. Każdy rok przynosi ze sobą nowe widowiska artystyczne. Oferta zajęć sukcesywnie się rozszerza, a zaplecze techniczne jest bezustannie modernizowane, aby móc pochwalić się najwyższymi standardami kształcenia. Czekamy więc niecierpliwie na to, co przyniosą kolejne miesiące i lata działaności Szkoły!

 

“Nic na tym świecie nie jest tak piękne

jak idea, której czas nadszedł”

Wiktor Hugo