• Anna Niedźwiedź – dyrektor Szkoły

  Anna Niedźwiedź

  Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, ukończyła studia wyższe na Wydziale Pedagogiki Baletu na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Tancerka Teatru Wielkiego i Muzycznego w Poznaniu. Od 1994 roku pedagog tańca klasycznego, choreograf. Przez 15 lat uczyła tańca klasycznego również dzieci niesłyszące. Założycielka pierwszej szkoły akrobatycznej przy szkole baletowej w Poznaniu, twórczyni ponad 20 spektakli baletowych. Jej zamiłowanie do akrobatyki artystycznej wzięło się z poszukiwań wyjątkowych środków wyrazu i niecodziennych połączeń romaitych dziedzin sztuki z tańcem klasycznym.

Pedagodzy

 • Angelika Kaczmarek

  Angelika Kaczmarek

  Ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołą Baletową im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej. Była solistką m.in. w Teatrze Wielkim w Poznaniu, gdzie zatańczyła główne role, m.in. Odetty-Odylii w „Jeziorze Łabędzim” oraz Mirty w „Giselle”. W 1997 r. zaczęła współpracę z Polskim Teatrem Tańca, gdzie jako solistka wykreowała w technice modern rolę główną rolę kobiecą w „Romeo i Julii” w chor. B.Culberg, M de Tourvel w „Niebezpiecznych związkach” i wiele innych partii.
  Wzięła także udział w musicalu „Disney Phantasy Show” w międzynarodowej obsadzie z solistami z Broadwayu, z którymi podróżowała po całej Europie.
  Od 2001 r. jest również instruktorem aerobiku oraz pilatesu. Jako pedagog, prowadzi zajęcia w technikach tańca klasycznego dla dzieci i dorosłych, uczy jazz dance i stretching’u. Pracowała m.in. w „Scuola di Danza” na Sardynii.

 • Gabriel Kaczmarek

  Gabriel Kaczmarek

  Kompozytor, pianista, licencjonowany muzykolog specjalizujący się w muzyce filmowej. Posiada wykształcenie w zakresie pedagogiki szkolnej i na co dzień swoją muzyczną pasją dzieli się z uczniami. Autor muzyki filmowej (m.in. „Kanadyjskie Sukienki” przy których współpracował z Justyną Steczkowską, „Chcę Wstąpić do Policji”) oraz teatralnej („Alicja w Krainie Czarów”, „Impresje Zimowe”, „Królowa Śniegu”). Edukację muzyczną rozwijał zarówno w Polsce jak i poza jej granicami.

 • Magda Kossakowska

  Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Po jej ukończeniu otrzymała angaż do Teatru Wielkiego w Poznaniu. Po roku pracy awansowała na koryfejkę baletu, a po trzech latach na solistkę baletu Teatru Wielkiego.
  Pracuje również jako choreograf i pedagog, od 2001 roku przekazując swoją wiedzę na temat tańca innym.

 • Sandra Napierała

  Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu.
  W 2012 roku ukończyła studia magisterskie (specjalność: pedagogika baletowa) na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Podczas przebiegu kariery artystycznej na stałe związana była z Operą Nova w Bydgoszczy, a następnie z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Jako tancerka występowała również na wielu scenach w kraju jak i za granicą m. in. w Niemczech i Chinach.

 • Anna Suli

  Anna Suli

  Wykształcenie zdobywała w Państwowej Szkole Baletowej w Poznaniu, Studium Cyrkowym w Julinku i w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji (ukończone dwa kierunki: Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, Zarządzanie oświatą). Pracowała m.in w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Circus Krone w Niemczech, Circuz Renz w Holandii. Uczyła także także tańca klasycznego i prowadziła zajęcia fitness. Wielokrotnie nagradzana. Do najważniejszych osiągnięć należy chociażby nagroda Prezydenta Miasta Poznania za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i organizacyjnej; nagroda Prezesa Pro Sinfoniki Alojzego Łuczaka; nagroda i wyróżnienie w 42. Turnieju Pro Sinfoniki pt.:”Ach, jak ten duch pięknie gra”.

 • Agata Pospiech

  Zawodowa instruktorka tańca ludowego oraz studentka kierunku edukacja prorozwojowa w Collegium DaVinci. Na co dzień tańczy w Zespole Folklorystycznym „Wielkopolanie”, w którym prowadziła grupę studencką. Do tej pory tańczyła m.in. w Dziecięcym Zespole Folklorystycznym „Cepelia-Poznań”, Zespole Pieśni i Tańca „Łaniki” oraz Zespole Pieśni i Tańca „Łany” oraz brała udział w licznych konkursach, festiwalach, przeglądach oraz warsztatach w Polsce i poza jej granicami (np. na Filipinach, w Indonezji). Prowadzi zajęcia tańca ludowego.

 • Dobrochna Figuła

  Ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, tańczyła w spektaklach Teatru Wielkiego w Poznaniu („Dziadek do orzechów”, „Pan Twardowski”, „Faust”, „Romeo i Julia”). W spektaklu “Cylia” wystawianym w Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź kreowała tytułową postać Cylii.
  Absolwentka politologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studentka pedagogiki baletu na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.


 • Wiera Szymańska

  Wiera Szymańska

  Ukończyła Szkołę Estradową w Moskwie. Przez wiele lat wystąpowała jako artystka cyrkowa w Rosji. Pracowała m.in. w Filharmonii w Permie występując jako kobieta-guma, a także w numerach akrobatycznych i iluzjonistycznych. Potrafi nauczyć każdego, jak dbać o siebie, jak w pełni i świadomie kontrolować własne ciało, jak nie bać się ruchu i wysiłku.


 • Lidia Zwolińska

  Lidia Zwolinska - fot. Katarzyna Zalewska

  Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Artystka baletu oraz absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego i WSNHiD w Poznaniu. Od wielu lat związana z Teatrem Wielkim im. St. Moniuszki w Poznaniu. Swoje umiejętności doskonaliła na licznych warsztatach tańca m.in: tańca klasycznego, barre au sol, contemporary dance, tańca jazzowego, flamenco….W czerwcu 2010 roku, doceniona przez poznańską publiczność, została laureatką nagrody „Biały Bez” w kategorii tancerz.


 • Dominika Żołądkowska

  Wieloletnia uczennica Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, ukończyła z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz uzyskała tytuł instruktora tańca jazzowego na Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie. Jej pasja i miłość do tańca sprawiły, że związana jest ze Szkołą od początku jej istnienia.

Pedagodzy współpracujący

 • Janusz Andrzejewski

  Janusz Andrzejewski

  Polski aktor teatralny. W 1977 roku ukończył studia na PWSFTviT w Łodzi. Pracował kolejno w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie (1977-1979), Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu (1979-1982), Teatrze Polski im. G. Zapolskiej we Wrocławiu (1982-1992) oraz Teatrze Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu (od 1992). Doświadczony pedagog, który swoją wiedzę przekazywał m.in. jako wykładowca na Wydziale Aktorskim w PWST im. L. Solskiego w Krakowie (1982 – 1999), współtwórca i pedagog Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu (1994-2000), oraz prowadząc warsztaty na kierunku Wiedza o Teatrze UAM (2005- 2009). Wyróżniony nagrodami: FORUM XIII Wrocławskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora i Małych Form Teatralnych 1989 oraz Nagrodą Publiczności Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu 1990. W 1996 roku zadebiutował jako reżyser, dziś mający na swoim koncie realizację 9 spektakli.

 • Karolina Sierant

  Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu, którą ukończyła dyplomem z wyróżnieniem. Od 2005 roku związana z baletem Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki w Poznaniu, gdzie od 2010 roku pracuje na stanowisku I solistki baletu.
  Odtwórczyni partii solowych w wielkich baletach klasycznych m.in. w „Jeziorze Łabędzim” (Odetta-Odylia), „Coppeli” (Swanilda i Przyjaciółka Swanildy), „Dziadku do Orzechów” (Dobra Wróżka), „Don Kichocie” (Królowa Driad), „Śnie Nocy Letniej” (Lubczyk, Hipolita), „Niebezpiecznych Związkach (Madame de Trouvell) i innych.
  Laureatka nagród i wyróżnień m.in. Międzynarodowego Konkursu Tańca (Lyon, 2002; Brno, 2003) oraz Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury 2012 w kategorii „Najlepsza Tancerka”.

 • Agnieszka Wolna-Bartosik

  Agnieszka Wolna-Bartosik

  W 1999r. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Obecnie I solistka Teatru Wielkiego w Poznaniu. Odtwórczynia wielu ról baletowych. Do najważniejszych z nich możemy zaliczyć: Odetta-Odylia w Jeziorze Łabędzim, Kitri w „Don Kichocie”, Julia w „Romeo i Juli”, De Merteuil w „Niebezpiecznych związkach”, Dobra Wróżka w „Dziadku do orzechów”,Tytania w „Śnie nocy letniej”, Marina w „Greku Zorbie”.