Askarian” to najnowszy projekt Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź w Poznaniu. Inspiracją spektaklu są dwa niezwykłe miejsca – Pustynia Mojave i Park Narodowy Joshua Tree. Łączą je dziewiczość, przestrzeń i cisza. Wydają się być bez życia, bez nadziei, ale po chwili rodzi się poczucie niezwykłej wolności i szczęścia. Bohater przedstawienia przybywa do różnych krain, tych szczęśliwych i tych mrocznych. Podróżuje, doświadcza, poznaje poszukując piękna, radości, spełnienia i swojego miejsca na ziemi. Okazuje się, że wszędzie gdzie się pojawia może odnaleźć krainę szczęśliwości. Jest jeden warunek – musi tylko chcieć i pielęgnować swoją nadzieję. Każdy z nas może stać się Askarianem czerpiąc inspirację z tego, co nas otacza: drzew, ptaków, kolorów, niezwykłych kształtów. Poddając się wyobraźni możemy w każdym miejscu trafić na Eden, jak Askarian. Twórcy spektaklu, uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź oraz artyści, m.in. DELFINA i BARTEK zwycięzcy 5 edycji programu Mam Talent, zapraszają do Teatru Wielkiego w Poznaniu na wyjątkowy II-aktowy spektakl baletowo-akrobatyczny.

Serdecznie zapraszam,

Anna Niedźwiedź

Udział biorą:
Uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, uczniowie Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej, Delfina i Bartek (zwycięzcy Mam Talent – akrobatyka), Renata Dobkowska (sopran koloraturowy), Anna Forst (szarfa), Jakub Gut (tancerz), Karolina Kajzer (śpiew), Mirosław Ogórek (tancerz-mim), Tomasz Rodak (akrobata), Anna Szelag (śpiew).

Terminy spektakli:
26 czerwca 2013r. godz. 11:00 i 18:00,
27 czerwca 2013r. godz. 13:00 i 19:00.
Czas trwania spektaklu – 2,5h w tym 1 przerwa.

Fragmenty spektaklu można zobaczyć w ramach projektu „Ad Fontes”.

Pomysł i reżyseria: Anna Niedźwiedź
Choreografia: Anna Niedźwiedź
Anna Beker
Angelika Kaczmarek
Magdalena Kossakowska
Iryna Prakharenka-Kosmowska
Tomasz Rodak
Mateusz Sierant
Wiera Szymańska
Karolina Wiśniewska
Kostiumy:
Projekt
Anna Niedźwiedź
Beata Ulatowska
Wykonanie
Beata Ulatowska
Scenografia: Sławomir Wrembel
Muzyka: (kolaż).

 

Pobierz plakat Askarian – (1,1MB) jpg .

 

Pobierz plakat Askarian – wersja II – (6,7MB) pdf .

 

Pobierz ulotkę o spektaklu – (3,5MB) pdf .

 

Partnerzy

Patronat medialny

współpraca redakcyjna

 

Wywiad z reżyserem i pomysłodawcą spektaklu nagrany na tydzień przed premierą w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

 

O spektaklu
(20.06.2013) Wypowiedź Anny Niedźwiedź, pomysłodawcy i reżysera spektaklu, na temat przedstawienia opublikowaną na poznańskich stronach internetowych, można przeczytać tutaj

Pierwsza próba w Teatrze Wielkim (27.03.2013)

Premiera spektaklu „Askarian“ zbliża się wielkimi krokami. To już w czerwcu. Trwają więc intensywne próby.
We wtorek, 26 marca odbyła się pierwsza próba na deskach Teatru Wielkiego. Po raz pierwszy uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź będą mieli okazję wystąpić w Operze. Do tej pory spektakle kończące rok odbywały się w Teatrze Muzycznym.
– Zostaliśmy bardzo miło przywitani przez pracowników Teatru Wielkiego, którzy bardzo pomagali nam w oswojeniu się z przestrzenią sceny, a także z samym teatrem, który oglądany od strony kulis zrobił na dziewczynkach niesamowite wrażenie – mówi Anna Niedźwiedź, pomysłodawczyni spektaklu i szefowa Szkoły. – Poradziły sobie na próbie jednak bardzo dobrze. Szybko nabrały pewności.
Ćwiczono przede wszystkim pierwszy akt. Sprawdzono także dekoracje i pierwsze kostiumy.
– Wszyscy byli bardzo dumni po próbie, kiedy pracownicy teatru chwalili nasze dziewczyny – dodaje Anna Niedźwiedź. – Jeszcze dużo pracy przed nami, ale próba w Teatrze Wielkim była bardzo potrzebna, pokazała, gdzie jeszcze mamy problemy i co musimy doszlifować.
Kolejna próba w Teatrze Wielkim odbędzie się pod koniec maja. Zapraszamy na czerwcową premierę, na którą są jeszcze dostępne bilety.

 

Galeria zdjęć ze spektaklu

 

Zdjęcia z prób można zobaczyć tutaj .

 

 

 

Askarian-spektakl-baletowo-akrobatyczny

Askarian – projekt kostiumu

Askarian – projekt kostiumu