Wznieść się. Lekko, z gracją, ku Słońcu. Poczuć, jak grawitacja przestaje mieć znacznie. Mknąć w stronę światła i czystego piękna. Raz jeszcze doświadczyć magnetyzującego uroku przyrody. Dotknąć tajemnic cudnych Mis, energicznych Tygrysów i harcujących Smoków. Zatracić się w roziskrzonych światłach i energicznych dźwiękach.

Jaki jest sposób na przeżycie tak fascynującego, artystycznego doświadczenia? Poznajmy spektakl “Naturalion ku Słońcu”!

Już 23 i 24 kwietnia 2016 roku w Auli im. B. Czajkowskiego odbędą się spektakle pt. “Naturalion ku Słońcu”. Widowisko to stanowi artystyczną kontynuację spektaklu “Naturalion”, którego sukces zainspirował nas do ponownej podróży po świecie natury. Po dwunastu(!) spektaklach w Teatrze Muzycznym z wypełnioną po brzegi widownią, fantastycznym przyjęciu na prestiżowym XVIII Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Lądku-Zdroju i wysłuchaniu wielu zachwyconych głosów widzów wiedzieliśmy, że nasza wędrówka przez krainę przyrodniczych inspiracji dopiero się zaczyna.

Tym razem przechadzamy się po niej nieco inaczej. Naszych uczniów zobaczymy wysoko ponad głowami widzów i podkreślimy ich akrobatyczny talent. Poznamy nowe sceniczne postaci i usłyszymy nieznane muzyczne dźwięki. Zobaczymy jak pięknie sceniczna opowieść potrafi dojrzewać, otwierać się na nowych wykonawców i nowe przestrzenie. Po raz kolejny doświadczymy piękna sztuki.

 

Terminy zrealizowane:
23.04.2017 r. – godz. 10.00, 12.00 oraz 15.00
24.04.2017 r. – godz. 9.30, 11.30
18.12.2016 r. – godz. 10.00, 12.00 oraz 16.00
19.12.2016 r. – godz. 10.00, 12.00

Spektakle zostały wystawione w Auli im. B. Czajkowskiego w Poznaniu.

 

Ceny biletów:
normalny – 25 zł
ulgowy – 20 zł (Ulga przysługuje dzieciom, młodzieży szkolnej i studentom do 26 roku życia)
grupowy – 20 zł (za grupę uważa się wyjście powyżej 15 osób na to samo wydarzenie o tej samej porze)

Dla grup przewidziano rabat w wysokości 10%.

 

TWÓRCY:

Pomysł i reżyseria:
Anna Niedźwiedź
Choreografia:
Magdalena Kossakowska, Sandra Napierała, Krzysztof Hubert, Anna Suli, Wiera Szymańska, Beata Wrzosek-Dopierała
Muzyka:
Utwory autorstwa Gabriela Kaczmarka oraz inni twórcy
Kostiumy:
– pomysł: Anna Niedźwiedź
– projekt: Ewa Tetlak
– wykonanie: Grażyna Bittner, Anna Najdek, Ewa Tetlak
Scenografia:
Sławomir Wrembel

WYKONAWCY:

Słońce: Jessica Musielska (Jenna Mori)
Smok: Jakub Starzycki
Tygrys: Jagoda Buczkowska
Gazela: Barbara Ziółkowska
Ptak: Julia Stawicka/Maria Jurga
Lew: Adam Niedźwiedź
Czapla: Jagna Jarzębowicz, Maria Zabłocka
Contortion: Zofia Ciesielczak, Michalina Czeladzka, Zofia Hamryszczak, Maria Krauwicka, Beata Treściec, Aleksandra Wiśniewska, Hanna Wiśniewska, Jagna Jarzębowicz, Maria Zabłocka
Kółko aerial: Maria Krauwicka, Antonina Meissner, Maria Zabłocka

Uczniowie:
Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź
Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu
Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej

 

 

Dla szkół, które pojawią się na spektaklowej widowni, przygotowaliśmy zaproszenie do programu edukacyjnego pt.: “Odkryj świat sceny!”

Oto przebieg projektu:

Wizyta Państwa Szkoły na spektaklu pt: „Naturalion ku Słońcu”

Wizyta naszego edukatora, pani Rity Larek, w Państwa Szkole. Poprowadzi ona bezpłatne zajęcia z klasami, które udadzą się na spektakl (maksymalnie trzy godziny lekcyjne, grupy mogą zostać połączone. Aby zajęcia mogły się odbyć, na spektaklu musi pojawić się co najmniej czterdzieścioro uczniów z Państwa szkoły). W trakcie zajęć uczniowie omówią widziane widowisko i przygotują się do udziału w kolejnych etapach programu.

Konkurs dla uczniów Państwa szkoły. Zadaniem dzieci będzie przygotowanie krótkiej (maksymalnie 1 strona A4) wypowiedzi pt: “Moja ulubiona postać ze spektaklu Naturalion ku Słońcu to…” (klasy IV-VI) lub przygotowanie pracy plastycznej na ten sam temat (klasy I-III). Dla trójki uczniów (z każdego poziomu, czyli w sumie sześć osób), którzy najciekawiej uzasadnią swoją opinię, przygotowaliśmy zaproszenie do poznania naszych Szkół.

Wycieczka zwycięzców konkursu do naszych Szkół. Będą mogli obejrzeć wybrane zajęcia z naszej oferty, porozmawiać z pedagogami i uczniami. Odwiedzą Pracownię Kostiumów oraz salonik baletowy, poznają kompozytora spektaklowej muzyki. Ukoronowaniem spotkania będzie otrzymanie dyplomów z rąk Pani Dyrektor, Anny Niedźwiedź i krótka rozmowa.

Kontakt w sprawie projektu: email lub telefon: 785 177 966.

Naturalion ku słońcu – spektakl – balet dla dzieci