Zaczarowany ogród

„Zaczarowany ogród” to spektakl z udziałem najmłodszych uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź. Twórców zainspirowała powieść „Tajemniczy Ogród” Frances Hodgson Burnett.
Mali artyści zabiorą widzów na zwiedzanie zaczarowanego ogrodu, bo to właśnie on będzie głównym bohaterem spektaklu, a nie jak w książce dziewczynka o imieniu Mary Lenox. W miejscu, do którego nie każdy ma dostęp, dziać się będzie wiele niezwykłych wydarzeń. Magia sprawia, że widać w nim przeszłość i przyszłość. Ogród może także się zmieniać w piękny i niezwykły, jeśli się o niego dba, ale gdy o nim zapomnimy, nie odwiedzimy go robi się dziki i bardzo samotny. Jednak nawet opuszczony ogród znajduje w końcu przyjaciół, którzy swoją fantazją, pracą, przyjaźnią i zaangażowaniem sprawiają, że z dnia na dzień staje się piękniejszy.
Odwiedzając zapomniane miejsca i samotnych ludzi sprawiamy, że każdy dzień staje się takim zaczarowanym ogrodem. Czas akcji w tym spektaklu nie ma znaczenia. Widz zaglądając do ogrodu pełnego wyjątkowych stworzeń przenosi się w świat fantazji i zapomina za sprawą magicznej chwili o prawdziwym świecie, a przecież tego każdy troszeczkę potrzebuje.

Teatr Muzyczny w Poznaniu
II aktowy spektakl baletowo-akrobatyczny

Terminy spektakli:
26.05, godz. 18:00 – premiera
08.06, godz. 17:00
09.06, godz. 11:00 – dla szkół
Czas trwania spektaklu – 2 godz. 20 min w tym 1 przerwa

Pomysł i reżyseria: Anna Niedźwiedź

Choreografia:
Anna Niedźwiedź, Sandra Napierała, Magdalena Kossakowska, Iryna Prakharenka, Angelika Kaczmarek, Wiera Szymańska, Lidia Zwolińska

Kostiumy:
Projekt
Anna Niedźwiedź
Beata Ulatowska, Hanna Kryszczyńska
Wykonanie
Beata Ulatowska, Hanna Kryszczyńska

Scenografia:
Sławomir Wrembel

Muzyka:
zbiór utworów

Plakat:
Szymon Kaczmarek

 
Bilety w kasach Teatru Muzycznego w Poznaniu od 1 kwietnia 2014r.
 

 

Alicja w krainie czarów - spektakl baletowo-akrobatyczny Autor plakatu – Szymon Kaczmarek