Pierwsze sceniczne kroki uczniowie szkół prowadzonych przez Annę Niedźwiedź stawiają nie tylko na deskach najznamienitszych poznańskich teatrów. Nieobce są im także sceny konkursowe czy festiwalowe. Poza tymi przestrzeniami, adepci sztuki tańca występują jednak także w miejscu znacznie bliższym i lepiej im znanym – Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź, który znajduje się w dawnej Auli im. B. Czajkowskiego i stanowi część siedziby Szkół.

Brunon Czajkowski to jedna z najwybitniejszych postaci wielkopolskiej sceny edukacyjnej. Wieloletni nauczyciel greki i przedmiotów humanistycznych w Gimnazjum Marii Magdaleny oraz w pierwszej poznańskiej uczelni żeńskiej im. Dąbrówki. Założyciel Wielkopolskiego Prywatnego Gimnazjum Męskiego dr Brunona Czajkowskiego (siedziba w budynku zajmowanym dziś przez Szkołę Baletową Anny Niedźwiedź) oraz powojenny dyrektor 1 LO im. Karola Marcinkowskiego.

Jesteśmy niezwykle dumni, że przez wiele lat nasi uczniowie mogli doskonalić swoje talenty pod okiem tak wyjątkowej postaci i cieszymy się, że Teatr Cortiqué kontynuuje piękną tradycję tej niecodziennej przestrzeni.

Zapraszamy do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca!