Alicja leci do Stanów!

Alicja leci do Stanów! Poznański hit za Oceanem to spełnienie marzeń młodych artystów. Występ przed amerykańską publicznością jest ogromnym wyróżnieniem, z którego bardzo się cieszymy.

Spektakl  miał swoją premierę w 2014 roku. Od tego czasu zobaczyło go tysiące widzów z Polski i z zagranicy. „Alicja w Krainie Czarów” odniosła olbrzymi sukces i w przyszłym sezonie artystycznym wyrusza do Stanów Zjednoczonych! Jest to pierwsza taka realizacja polskiej szkoły baletowej na amerykańskiej scenie!

Dlaczego Alicja jest uwielbiana przez publiczność?

  • Widowisko rekomendowane jest przez wydział kultury w Poznaniu oraz prestiżowe instytucje kulturalne w całej Polsce (m.in. Opera Świętokrzyska, Opera Nova w Bydgoszczy)
  • Spektakl zyskał ogromną renomę poprzez współpracę ze znakomitymi artystami i osobowościami z całego kraju
  • Płyty z muzyką ze spektakli Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź otrzymują nagrody i wyróżnienia w międzynarodowych konkursach  muzycznych
  • Interdyscyplinarne widowisko łączy w sobie elementy operowe, baletowe i akrobatyczne. Udział w tego rodzaju spektaklach ma duży wpływ na rozwój wrażliwości i zdolności poznawcze dzieci.

Alicja w Stanach Zjednoczonych

Nasz spektakl zostanie wystawiony w The Noorda Center of Performing Arts w stanie Utah należącym do Utah Valley University. Uniwersytet jest głównym organizatorem życia kulturalnego w regionie. Dzięki współpracy artystycznej z UVU poznańskie widowisko będzie jednym z pierwszych międzynarodowych projektów prezentowanych w dysponującym trzema scenami centrum artystycznym. To olbrzymi sukces i wyróżnienie dla polskiej szkoły baletowej, która jako pierwsza prywatna szkoła w Polsce pojawi się na amerykańskiej scenie. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i nie możemy doczekać się spotkania z amerykańską publicznością!