Premiera spektaklu „Alicja w Krainie Czarów"

29 maja swoją premierę miał spektakl, który podbił serca tysięcy widzów. “Alicja w Krainie Czarów” powraca w odmienionej formule na deski Teatru Cortique Anny Niedźwiedź. W widowisku zobaczyliśmy uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź oraz jej profilu zawodowego – Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu. 

Alicja w Krainie Czarów w Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź 

W „Alicji w Krainie Czarów” wystąpili uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, jej profilu zawodowego – Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu oraz zawodowi śpiewacy, tancerze, artyści cyrkowi i akrobaci, współpracujący ze Szkołą Baletową Anny Niedźwiedź.

Dotychczas widowisko wystawiane było dotychczas na dużych scenach m.in. w Teatrze Wielkim w Poznaniu, Filharmonii Świętokrzyskiej czy Operze Nova w Bydgoszczy. Po 8 latach od poznańskiej premiery spektakl wróciło w odmienionej formule na deski Teatru Cortiqué  Anny Niedźwiedź.

Alicja w krainie czarów poznań

Nasi uczniowie podczas próby do spektaklu

 

Co wyróżnia spektakl?

Tym, co wyróżnia naszą Alicję, jest fakt, że wielu artystów, również naszych uczniów, występuje w spektaklu od wielu lat. Mogą więc w wieloraki sposób kreować swoje postaci, nadając im zupełnie nowego charakteru. 

Dla młodych artystów uczestniczenia w procesie, jakim jest przygotowanie profesjonalnego spektaklu teatralnego to duże przeżycie i ogromna wartość. W ten sposób poznają własne możliwości i nabywają niezwykłych umiejętności pracy w grupie. 

Alicja w Krainie Czarów Poznań

Dzięki warsztatom charakteryzacji uczniowie sami potrafią wykonać makijaż sceniczny

Edukacja poprzez praktykę sceniczną 

Teatr i scena dają dzieciom i młodzieży możliwość rozwoju swojej pasji i talentów.

  • To właśnie tutaj uczniowie odkrywają własne możliwości twórcze, a codzienne obcowanie ze sztuką to ogromna wartość. 
  • Oprócz tego, że uczniowie przygotowują  profesjonalne spektakle, występują obok zawodowych artystów, twórców i choreografów, a także czerpią wiedzę i inspirację do dalszej nauki. 
  • Oprócz praktyki scenicznej, wychowujemy młode pokolenie widzów, wrażliwych na piękno tańca i muzyki. 

Dzięki praktyce scenicznej w Teatrze Cortiqué młodzi artyści uczą się samodzielności (często sami wykonują makijaże sceniczne), odpowiedzialności za cały zespół, nabywają pewności siebie i samodyscypliny. 

Przygotowywanie profesjonalnych spektakli teatralnych jest dodatkową motywacją do skuteczniejszej pracy nad sobą, co przekłada się na sukcesy w innych dziedzinach życia!

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, że doskonale radzą sobie na scenie. Ich umiejętności podziwiane są przez widzów w każdym wieku! Kolejne spektakle zaplanowane są na 19, 20 i 21 czerwca.