„ Alicja w Krainie Czarów" w Teatrze Wielkim w Poznaniu!

„Alicja w Krainie Czarów” już po raz 30. pojawiła się na scenie! Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, którzy wraz z zawodowymi artystami wspaniale zaprezentowali się poznańskiej publiczności.

Alicja w Krainie Czarów w Teatrze Wielkim

Kolejny raz przygody Alicji zagościły na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu. Był to spektakl jubileuszowy, bo przygody dziewczynki po drugiej stronie lustra widzowie mogli obejrzeć już po raz 30. „Alicja w Krainie Czarów” to spektakl grany przez dzieci, młodzież i dorosłych, a przygody dziewczynki, opisane przez Lewisa Carrolla bardzo rzadko goszczą na deskach polskich teatrów. Tym większym wyzwaniem było dla nas opowiedzenie tej niezwykłej historii językiem baletu, opery, tańca nowoczesnego i akrobatyki.

Nasi uczniowie w spektaklu

Tym, co wyróżnia naszą Alicję, jest fakt, że wielu artystów, również naszych uczniów, występuje w spektaklu od wielu lat. Mogą więc w wieloraki sposób kreować swoje postaci, nadając im zupełnie nowego charakteru. Z punktu widzenia twórców widowiska, jego konwencja pozwala na artystyczną zabawę fabułą. Dla młodych artystów występy na prestiżowych scenach w całej Polsce to naprawdę duże przeżycie i ogromna wartość. W ten sposób poznają własne możliwości i nabywają niezwykłych umiejętności pracy w grupie. “Alicja w Krainie Czarów” daje im właśnie okazję do tego, by odnaleźć się na scenie, tworząc spektakl i współpracując z  zawodowymi artystami.

Alicja w Krainie Czarów w Poznaniu

Od premiery spektaklu minęło już 6 lat. Od tego czasu obejrzało go już 25 tys. widzów na 3 scenach – w Operze Nova w Bydgoszczy, Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz  w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Największe emocje wśród najmłodszych widzów wciąż wywołuje postać Gąsienicy. Nasi najmłodsi uczniowie przygotowywali skomplikowaną choreografię pod kierunkiem Przemysława Grządzieli, a ich umiejętności doceniła nie tylko najmłodsza publiczność! Po foyer Teatru skakały zaś w przerwie nasze Króliki, z którymi można było zrobić sobie zdjęcie! Dzisiejsze spektakle pełne były niezwykłych emocji i wzruszeń. Cieszymy się, że możemy dostarczać artystycznych wrażeń całym rodzinom!

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy kolejnego występu na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu. Dziękujemy wszystkim twórcom widowiska, artystom, rodzicom naszych uczniów
i wszystkim tym, którzy wspierają nas w naszych działaniach! Kolejne spektakle w wykonaniu uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź i jej profilu zawodowego – Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu już niebawem!