Jeżeli artystyczny wymiar rozpoczynającego się właśnie roku szkolnego można by porównać do podróży, byłaby to podróż fascynująca. Z jednej strony wyprawa na lądy doskonale już znane i darzone wielkim sentymentem (spektakle powracające), a z drugiej pełna nowych wyzwań i zapowiadająca niecodzienne odkrycia (spektakle wyjazdowe i premiera).

Od lat obserwujemy, jak kształcenie poprzez praktykę sceniczną rozwija osobowość dzieci, wspiera ich samoświadomość i kompetencje społeczne. Nasi uczniowie biorąc udział w profesjonalnie przygotowywanych spektaklach poznają teatralny świat i zyskują niepowtarzalną okazję, aby efekty swojej codziennej pracy na salach baletowych zaprezentować przed prawdziwą publicznością. Podróżują w głąb artystycznego świata i siebie samych.

Jakie będą przystanki naszej scenicznej wyprawy w sezonie artystycznym 2018/2019?

W październiku nasi uczniowie wezmą udział w doskonale przyjętym podczas Festiwalu Bajek spektaklu “Naturalion dookoła Świata”, czyli trzeciej części z inspirowanego światem przyrody cyklu widowisk (“Naturalion, “Naturalion ku Słońcu”). W listopadzie ruszą zaś “Tropem Białej Sowy” i przypomną publiczności zgromadzonej w Teatrze Cortiqué  tę bajkową opowieść o wewnętrznej sile i dojrzałości. W nowy rok kalendarzowy wkroczą razem z powozem wiedzionym przez “Królową Śniegu”, której świta zatrzyma się nie na naszej poznańskiej scenie, ale na deskach Opery Nova w Bydgoszczy!

Luty przyniesie zaś premierowe emocje związane ze spektaklem-miniaturą “Jeziora łabędzie”, które stanowi doskonałą propozycję dla najmłodszych – dzieci i młodzieży, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze światem teatru.  Spektakl poruszy wszystkie najważniejsze wątki oryginalnego dzieła Piotra Czajkowskiego i przemówi do dziecięcej wyobraźni dzięki wyraźnej narracji, ale trwać będzie zdecydowanie krócej niż pierwowzór. Wierzymy, że tak skonstruowana forma spektaklu zachęci dzieci do dalszego poznawania świata teatru i rozbudzi w nich zainteresowanie (a może nawet fascynację) tańcem klasycznym.

Marzec i kwiecień to zaś czas magii i niecodziennych wrażeń – na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu pojawi się bowiem po raz kolejny “Alicja w Krainie Czarów” oraz “Królowa Śniegu” w wykonaniu naszego zespołu. W maju i czerwcu powrócimy na naszą jeżycką scenę i zaprosimy widzów na ponowne wystawienia “Naturaliona dookoła Świata” oraz długo oczekiwaną “Cylię” – widowisko baletowo-operowo-akrobatyczne oparte na barokowej konwencji!

Zapraszamy na spektakle z udziałem naszych uczniów!

Razem wyruszmy w podróż po świecie sztuki!