Balet dla dzieci w Poznaniu

Balet dla dzieci w Poznaniu to idealny pomysł na zajęcia dodatkowe w Poznaniu, a przy tym nie będą kolidowały z obowiązkami szkolnymi.

Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź  jest szkołą popołudniową i jedyną szkołą baletową w Polsce, która ma własną scenę teatralną – Teatr Cortiqué.

Teatr Cortiqué Anny Niedźwiedź powstał w 2017 r. przy ul. Petera Mansfelda 4. Uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź mają więc do dyspozycji nie tylko profesjonalne sale ćwiczeń, odpowiednie zaplecze, ale przede wszystkim własną scenę teatralną, która jest narzędziem edukacji dzieci i młodzieży.

Balet dla dzieci w Poznaniu – co warto wiedzieć o naszej szkole?

balet-dla-dzieci-w-poznaniu Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź

Balet dla dzieci w Poznaniu – czyli dla kogo jest Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź

Szkoła Baletowa to nie tylko możliwość rozwijania swoich pasji, ale także przygotowanie do uzyskania dyplomu zawodowego tancerza. W naszej Szkole wyróżniamy 3 profile edukacyjne:

• Edukacja baletowa to zajęcia dla dzieci i młodzieży, dla których taniec klasyczny jest ogromną pasją i hWszystkie lekcje prowadzone są przez wykwalifikowanych pedagogów i dostosowywane do umiejętności i predyspozycji uczniów.
  • Zawodowa edukacja baletowa Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca w Poznaniu – nauka na tym profilu pozwala na uzyskanie zawodowego dyplomu tancerza. Edukacja w Szkole opiera się na autorskiej metodzie Szkoły Sztuk.
  • Edukacja artystyczno – akrobatyczna zajęcia, które rozwijają umiejętności akrobatyczne. Dziecko może dołączyć do klasy o profilu artystyczno-akrobatycznej, akro dance (elementy tańca jazzowego i baletu) lub akrobatycznej (tylko akrobatyka, bez zajęć tanecznych).

Od którego roku życia można zapisać dziecko do Szkoły Baletowej?

• Dzieci od 3 do 5 lat są przyjmowane według kolejności zgłoszeń. Zaś wszystkie sześciolatki i starsze dzieci biorą udział w rekrutacji, która prowadzona jest pod okiem Pani Dyrektor Anny Niedźwiedź i koordynatorów grup.
  • Jeżeli dziecko chciałoby podążać ścieżką kształcenia zawodowego przystępuje do  egzaminu w ramach profilu zawodowej edukacji baletowej.
  • Istnieje też oferta uzupełniająca, która może zainteresować szczególnie dzieci, które chcą podążać ścieżką artystyczną, niekoniecznie związaną z baletem.

Z racji tego, że dziecko może dołączyć do Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź w każdym wieku, nie ma ono obowiązku przechodzenia, w późniejszym etapie edukacji, na poziom zawodowy.

Warto jednak pamiętać, że tylko ten etap daje możliwość zdobycia wykształcenia artystycznego.

Ile kosztuje nauka w Szkole Baletowej?

Wszelkie opłaty są dostosowane do etapu edukacji, wybranego profilu oraz liczby zajęć w ciągu tygodnia. Każde czesne opłacane jest z góry za dany miesiąc.

Jeżeli chodzi o zawodową edukację baletową opłaty różnią się od tych na pozostałych profilach, ponieważ tylko ten etap wiąże się z uzyskaniem dyplomu.

Zachęcamy do kontaktowania się z naszym sekretariatem, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat danego profilu edukacji.

balet dla dzieci w Poznaniu Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź

Jak wyglądają zajęcia w naszej Szkole?

Na profilach takich jak:

zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu.  Klasy pierwsze mają 2 godziny baletu tygodniowo. Starszym dzieciom w kolejnych etapach edukacji wzrasta liczba zajęć oraz dochodzą inne, dodatkowe.  Warto dodać, że zajęcia są odpowiednio rozłożone, tak by nie odbywały się dzień po dniu.

Na profilu:

zajęcia odbywają się od 3 do 5 razy w tygodniu. W klasie pierwszej zajęcia odbywają się 3 razy, a wraz ze wzrostem poziomu klasy ilość zajęć wzrasta, co wiąże się uzyskiwaniem lepszych efektów.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na nasze Drzwi Otwarte, które odbędą się już 25 maja w godzinach 0d 11.00 – 13.00! Jest to idealna okazja, aby poznać Szkołę bezpośrednio.

Tego dnia rekrutacja do wszystkich profili baletowych i akrobatycznych Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź będzie bezpłatna!