Balet dla najmłodszych

Balet dla najmłodszych w naszej Szkole to zajęcia dla dzieci w wieku od 3-5 lat. Lekcje prowadzone są poprzez zabawę, bo przecież nauka też może być przyjemna!

Balet dla najmłodszych dzieci w Poznaniu

Zajęcia baletowe dla dzieci nie zawsze oznaczają, że dziecko ma w przyszłości zostać tancerzem. Wielu rodziców zapisując dziecko na balet, myśli o tym, aby miało ono kontakt z rówieśnikami i brało udział w zajęciach ruchowych. Jeśli chodzi o taniec klasyczny dla najmłodszych jest to dobry kierunek, bo balet to nie tylko profesjonalna kariera sceniczna. Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia baletowe?

  • Podczas zajęć dzieci, nawet te najmłodsze, uczą się, w jaki sposób utrzymać prawidłową sylwetkę oraz, w jaki sposób prawidłowo się poruszać. Balet to także poprawa ogólnej kondycji fizycznej.
  • Dzięki zajęciom baletowym dzieci poznają układy i choreografie. Dzięki temu poprawia się ich koncentracja, koordynacja ruchowa i umiejętność skupienia się na danym zadaniu, co pomoga im później na przykład podczas zajęć szkolnych.

Balet dla najmłodszych Poznań

  • Lekcje baletu uwrażliwiają dzieci na szeroko pojętą sztukę. W trakcie zajęć mają okazję poznawać muzykę klasyczną, znanych kompozytorów i twórców. W naszej Szkole bliskość sztuki jest wyjątkowa, gdyż swoich starszych kolegów i koleżanki, dzieci mogą podziwiać na scenie Teatru Cortiqué. W kolejnych latach nauki same mogą występować w spektaklach.
  • Z punktu widzenia rodziów ważne jest też nabywanie umiejętności pracy w grupie, ale również nauka dobrych nawyków – punktualność, odpowiedzialność za siebie i innych, czy samoakceptacja.

Balet dla najmłodszych – zapisy

Dzieci od 3 do 5 roku życia zapisywane są na balet według kolejności zgłoszeń. Starsze dzieci zapraszamy na rekrutację, która prowadzona jest przez panią dyrektor Annę Niedźwiedź. Dzieci można zapisać poprzez formularz dostępny TUTAJ.

Zajęcia dla dzieci prowadzone są w formie zabawy i dopasowane są do wieku i predyspozycji uczniów. Nasi pedagodzy prowadzą lekcje, podczas których uczniowie poznają podstawowe techniki tańca klasycznego oraz elementy akrobatyczne. Jako pomoce naukowe wykorzystują obręcze, zabawki czy szarfy.