Balet w Poznaniu? Zapisz się do naszej szkoły!

Balet w Poznaniu? Jeśli zastanawiacie się, czy zapisać dziecko albo siebie, to to właśnie jest ten moment! Jesteśmy jedyną szkołą artystyczną w Polsce, która ma własną scenę teatralną! Co to oznacza? To, że uczniowie, którzy uczą się w salach baletowych i akrobatycznych, mogą występować w profesjonalnych spektaklach teatralnych. 

 

Na zajęcia zapraszamy dzieci już od 3 roku życia! Mamy też zajęcia dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych. Brzmi fajnie? Czytajcie dalej! 

Balet to świetna przygoda, zwłaszcza że w naszej szkole swoje umiejętności można zaprezentować na naszej własnej scenie teatralnej. Scena Teatru Cortiqué powstała właśnie po to, aby uczniowie mogli ćwiczyć nie tylko w salach baletowych, ale przygotowywać profesjonalne spektakle teatralne. To jedyne takie miejsce na balet w Poznaniu! 

Teatr Cortiqué Anny Niedźwiedź

 • Od początku istnienia szkoły, ideą nauczania była edukacja poprzez sztukę. Dzieci i młodzież uczyły się tańca, czy akrobatyki, przygotowując spektakle teatralne pod okiem profesjonalistów. Uczniowie występowali na poznańskich scenach m.in. w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Ich marzeniem była jednak własna scena.
 • Pomysł na jej stworzenie kiełkował długo, a w 2017 roku swoją działalność rozpoczął Teatr Cortiqué, który otworzył nowy rozdział w działalności edukacyjnej Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź.

Po co dzieciom i młodzieży edukacja sceniczna? 

 • Prawdziwa scena teatralna to przede wszystkim narzędzie edukacji dla uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź
 • Teatr i scena dają dzieciom i młodzieży możliwość rozwoju swojej pasji i talentów.
 • To właśnie tutaj uczniowie odkrywają własne możliwości twórcze, a codzienne obcowanie ze sztuką to ogromna wartość. 
 • Oprócz tego, że uczniowie przygotowują  profesjonalne spektakle, występują obok zawodowych artystów, twórców i choreografów, a także czerpią wiedzę i inspirację do dalszej nauki. 
 • Oprócz praktyki scenicznej, wychowujemy młode pokolenie widzów, wrażliwych na piękno tańca i muzyki. 

Jak zapisać się do naszej szkoły na balet w Poznaniu? 

 • KROK PIERWSZY

Wypełnij formularz zapisów i wybierz, który profil Cię interesuje. Formularz znajduje się TUTAJ. 

Jaki profil będzie odpowiedni? 

Balet w poznaniu profile edukacyjne

 

Pierwszy to Edukacja Baletowa – czyli balet jako hobby. Naukę na tym profilu zaczynają dzieci już od 3 roku życia. Zajęcia prowadzone są w najmłodszych klasach poprzez zabawę. Starsze klasy oprócz baletu, mają również akrobatykę. Na tym profilu uczniowie mają możliwość brania udziału w spektaklach wystawianych w Teatrze Cortique. 

 

Balet w Poznaniu dla dzieci jak hobby

 

 

Drugi to Zawodowa Edukacja Baletowaczyli po zakończeniu nauki (nauka trwa 9 lat) uczniowie są w pełni wykształconymi artystami baletu. Na tym profilu uczniowie również mają możliwość brania udziału w spektaklach wystawianych w Teatrze Cortique. 

 

Balet w poznaniu to również edukacja zawodowa

 

I trzeci profil, czyli Edukacja Artystyczno Akrobatycznadzieci od 6 roku  życia, młodzież i dorośli mogą zapisać się na zajęcia akrobatyczne, na zajęcia z szarf i koła. Na tym profilu uczniowie mają możliwość brania udziału w spektaklach wystawianych w Teatrze Cortique. 

 

Balet w poznaniu i akrobatyka w szkole baletowej anny niedżwiedź

KROK DRUGI dla dzieci od 3-5 lat

 1. Po wypełnieniu formularza zapisów na balet w Poznaniu, przesyłamy propozycję dołączenia dzieci do klasy. 
 2. Jeśli dziecko ma od 3-5 lat nie musi brać udziału w spotkaniu z pedagogami. Przyjmowane są według kolejności zgłoszeń.
 3. Aby brać udział w zajęciach tańca klasycznego dzieci w wieku od 3-5 lat nie muszą posiadać żadnych umiejętności tanecznych.

 

balet w poznaniu dla dzieci

KROK DRUGI dla dzieci od 6 roku życia (balet i akrobatyka)

 1. Dzieci i młodzież od 6 do 17 roku życia biorą udział w spotkaniu rekrutacyjnym po wypełnieniu zapisów dostępnego TUTAJ.
 2. Podczas spotkania nasi pedagodzy oceniają indywidualne predyspozycje ucznia i proponują klasę, w której dziecko będzie mogło rozwijać swoją pasję i umiejętności. 
 3. Dzieci i młodzież o wyjątkowych predyspozycjach, kierowane są do Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu – czyli na profil zawodowy.

 

balet w poznaniu dla dzieci i młodzieży

 

Akrobatyka dla dzieci i młodzieży

 1. Dzieci i młodzież od 6 do 17 roku życia biorą udział w spotkaniu rekrutacyjnym po wypełnieniu zapisów dostępnego TUTAJ.
 2. Podczas spotkania nasi pedagodzy oceniają indywidualne predyspozycje ucznia i proponują klasę, w której dziecko będzie mogło rozwijać swoją pasję i umiejętności. 

 

balet w poznaniu i akrobatyka dla dzieci i młodzieży

 

Umów się na spotkanie rekrutacyjne!

Kliknij TUTAJ