Daj dziecku radość - wyznacz mu cel!

Daj dziecku radość – wyznacz mu cel! Brak kontaktu z rówieśnikami i zdalna nauka w czasie pandemii sprawiły, że wiele dzieci bardzo ciężko radziło sobie z przystosowaniem się do nowej rzeczywistości. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym problemem jest wyznaczenie dzieciom celu.  Zobacz, dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia w naszej szkole!

Ostatnie miesiące były dla nas wyjątkowo trudne, niepewne i pełne wyzwań, na które nie byliśmy przygotowani.

Cały nasz zespół robił wszystko, aby dzieci mogły uczestniczyć w zdalnych lekcjach tańca klasycznego i akrobatyki.

balet dla dzieci poznań

Jak poprowadzić lekcje tańca, nie będąc blisko ucznia, nie mogąc podejść do niego, poprawić, wskazać błąd lub pochwalić? Były momenty, w których każdy z nas zastanawiał się, jak odbierają te lekcje uczniowie, w jakiej formie wrócą do sal baletowych, czy cały wysiłek, jaki wkładały w ćwiczenia nie pójdzie na marne?

Zdalna nauka tańca podczas pandemii – jak to zrobiliśmy?

Nasza praca przez kilka miesięcy przyniosła niesamowite efekty! Okazało się, że prawdziwej pasji nie da się zatrzymać! Uczniowie pojawiali się na zajęciach online często kilka razy w tygodniu i ku naszej radości robili ogromne postępy.

  • Sami motywowali się do ćwiczeń i  przygotowywali się do zajęć, tak, jak gdyby odbywały się one w naszej szkole.
  • Rodzice pomagali dzieciom dostosować domową przestrzeń do zajęć i dzieci w strojach ćwiczebnych, pojawiały się punktualnie przed komputerami. 

balet dla dzieci poznań szkoła baletowa anny niedźwiedź

Powrót do szkoły i wielka radość uczniów!

W czerwcu nasi uczniowie mogli wrócić do szkoły, a my przygotowujemy się do wrześniowej rekrutacji.

Trwają zapisy na 3 profile edukacyjne:

Edukacja baletowa – zajęcia dla dzieci i młodzieży jako hobby, dające możliwość występów na profesjonalnej scenie teatralnej

Zawodowa edukacja baletowa – uzyskanie zawodowego dyplomu tancerza i zdobycie doświadczenia scenicznego już w bardzo młodym wieku

Edukacja artystyczno – akrobatyczna – zajęcia, które rozwijają umiejętność równowagi, zręczności i koordynacji ruchowej z możliwością ich prezentacji przed publicznością

szkoła baletowa w poznaniu

Bezpieczna szkoła i powrót na zajęcia

Zapisując dzieci na zajęcia w naszej szkole, rodzice często pytają, jak duże są grupy i, w jaki sposób wygląda organizacja zajęć.

  • Nasza szkoła mieści się w budynku, który zapewnia dużą przestrzeń. Dzięki temu ograniczamy kontakt z innymi grupami uczniów.
  • Grupy zajęciowe są kameralne, zapewnia bezpieczeństwo i zachowanie odpowiedniego dystansu pomiędzy uczniami, ale również wpływa na przebieg zajęć i możliwość skupienia uwagi pedagoga na wszystkich dzieciach.
  • Od 1 czerwca rozpoczęliśmy zajęcia stacjonarne. W związku z tym wprowadzone zostały procedury na potrzeby zachowania podwyższonego reżimu sanitarnego w czasie pandemii COVID-19.

Informacje na temat procedur dostępne są TUTAJ

  • W naszej szkole wspieramy dziecięce pasje i motywujemy do osiągania celów krok po kroku. W dobie pandemii jest to bardzo ważne.

Dzieci muszą mieć cel – dlaczego to takie ważne?

Podczas zajęć baletowych lub akrobatycznych dzieci ćwiczą oczywiście dla własnej przyjemności, jednak cel, który chcą osiągnąć, jest też bardzo ważny.

Dzięki wyznaczonemu celowi dzieci:

  • Wiedzą, co mają robić i do czego dążą

Harmonogram zajęć obejmuje próby do spektakli, więc dzieci od początku wiedzą, na czym muszą skupić się najbardziej, jakie elementy sprawiają im jeszcze trudność i na czym powinny się skupić. Podczas pandemii i nauki zdalnej celem było utrzymanie dotychczasowych wyników, a w efekcie zaprezentowanie ich pedagogom w sali baletowej po powrocie do naszej szkoły.

  • Wiedzą, że warto skupić się na konkretnym zadaniu

Dzięki wyznaczonemu celowi dzieci nie tracą czasu na poboczne działania. Skupiają się na jednym zadaniu, którym może być wspomniane wykonanie szpagatu układu tanecznego lub występ na scenie.

balet dla dzieci poznań

  • Wiedzą, że działania i wysiłek mają sens

Jeśli dzieci same wyznaczają sobie cel, chętniej podejmują wysiłek i czerpią z tego ogromną przyjemność! Cel pomaga też w spełnianiu marzeń, a w dobie pandemii to szczególnie ważne. Dzieci muszą wiedzieć, że ich działania mają sens, a nauka tańca daje im ogromne możliwości, jeśli chodzi o pokonywanie własnych słabości i barier.

Uczniowie, którzy realizują swoje pasje, zwłaszcza podczas zajęć fizycznych, są pełni energii i pozytywnego myślenia. Łatwiej przyswajają wiedzę podczas zajęć szkolnych. Wpływa to na ich edukację, rozwój i lepsze wyniki w nauce. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić dzieciom wszechstronny rozwój i wyznaczyć cel, do którego będą dążyły!

balet dla dzieci w poznaniu

Pamiętajmy!

Wyznaczając dziecku cel, kierujemy jego myślenie na zupełnie inne tory. Jego pasja i motywacja sprawiają, że dziecko mniej myśli o ograniczeniach związanych z pandemią, a bardziej skupia się na własnym celu i krok po kroku konsekwentnie go realizuje. 

Aktywność fizyczna, nauka tańca i akrobatyki pozwala wyznaczać małe cele i czerpać radość z wyników!

Wspieramy pasję naszych uczniów i motywujemy ich do działania, bo wiemy, że dzięki pasji dzieci dostają ogromną dawkę pozytywnego myślenia i optymizmu! A to w czasie pandemii jest kwestią kluczową.