Dołącz do naszego zespołu tanecznego

Poznaj nasz Zespół Baletowy!

Przy największych operach i  teatrach na świecie funkcjonują zespoły baletowe. W przypadku szkół baletowych rzadko zdarza się, aby po zakończeniu nauki uczniowie pozostawali tam przez kolejne lata. W Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź uczniowie mają taką możliwość!

Uczennice, które zakończyły naukę na profilu edukacja baletowa i wykazują się wyjątkowymi umiejętnościami, są zapraszane do kontynuowania nauki w Zespole. Zespół jest grupą zaawansowaną i nie tylko nasi absolwenci i uczennice mogą brać udział w zajęciach. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją pasję do tańca! 

teatr w poznaniu

– Zespół, który funkcjonuje przy Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź to fenomen wśród szkół baletowych w Polsce. Uczniowie sami pytają o to, czy po zakończeniu nauki będą mogli ją w jakiś sposób kontynuować. Odpowiedzią na te potrzeby jest właśnie Zespół, który powstał z myślą o uczniach, dla których taniec stał się sposobem na życie– mówi Anna Niedźwiedź.

Jak funkcjonuje Zespół?

Kierownikiem, pedagogiem i choreografem Zespołu jest wieloletnia solistka Teatru Wielkiego w Poznaniu – Magdalena Kossakowska. – W zespole tańczą  uczennice, które dołączyły do naszej szkoły jako dzieci. Teraz są to już dorosłe kobiety. Na zajęcia przychodzą kilka razy w tygodniu, co jest naprawdę godne podziwu, bo przecież uczą się, studiują lub pracują, a zajęcia i próby kilka razy w tygodniu to nie lada wyzwanie!

Magdalena Kossakowska determinuje i motywuje dziewczyny do systematycznej pracy nad sobą, a Zespół nie tylko bierze udział w zajęciach. Jest także zapraszany do udziału w profesjonalnych spektaklach teatralnych, współpracując z Teatrem Cortique Anny Niedźwiedź, Teatrem Wielkim w Poznaniu czy Operą Nova w Bydgoszczy.

Wszystkie choreografie dla Zespołu tworzone są przez Magdalenę Kossakowską. Łączą one w sobie elementy tańca klasycznego, modern jazz i broadway jazz. Każdy występ Zespołu na scenie wywołuje ogromne emocje wśród widowni. Dla samego Zespołu to doskonała okazja do tego, aby zdobyć praktykę sceniczną i w ten sposób spełnić marzenie o zawodzie tancerza w przyszłości.

DOŁĄCZ DO ZESPOŁU!