KLIKNIJ I ZAPISZ DZIECKO NA ZAJĘCIA AKROBATYCZNE! 

Zajęcia na profilu artystyczno – akrobatycznym rozwijają umiejętność równowagi, zręczności i koordynacji ruchowej, a także kształtują umiejętności artystyczne. Podczas zajęć zwracamy dużą uwagę na ćwiczenia ogólnorozwojowe, które odbywają się m.in. na ścieżce akrobatycznej. 

Zajęcia odbywają się dwa lub trzy razy w tygodniu. W ramach lekcji dzieci poznają techniki akrobatyczne, taneczne i gimnastyczne. 

Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu technicznego uczniowie mogą brać udział w profesjonalnych spektaklach teatralnych Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź w Teatrze Cortiqué. Profesjonalna przestrzeń teatralna z własnym repertuarem jest bardzo ważnym elementem kształcenia i edukacji artystyczno – akrobatycznej.

W zajęciach akrobatycznych mogą brać udział dzieci i młodzież od 6 do 21 lat.

AKROBATYKA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY 

W zajęciach akrobatycznych mogą brać udział dzieci i młodzież od 6 do 21 lat.

 

KLASY AKROBATYCZNE

Akro A
Akro B
Akro C
Akro D

 • proponujemy zajęcia dostosowane do wieku, predyspozycji i poziomu umiejętności uczniów
 • dodatkowo szarfa

akrobatyka dla dzieci poznan

KLASY ARTYSTYCZNE

Artklasa artystyczno – akrobatyczna. To jedyna klasa, której plan zajęć podzielony jest równo pomiędzy taniec klasyczny i akrobatykę. Bardzo ważnym fundamentem klasy Art jest współpraca i jedność grupy, co niezbędne jest przy ćwiczeniu wspólnych podnoszeń, partnerowaniu, czy budowaniu piramid gimnastycznych. 

Blok programowy może być wzbogacony o zajęcia aerial, gdzie uczennice mają okazję realizować swoje pasje, według indywidualnych preferencji na różnych rekwizytach akrobatyki powietrznej tj. szarfa, koło, trapez. 

Efekty pracy klasy Art można podziwiać podczas spektakli w Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź gdzie w choreografiach płynnie przeplata się akrobatyka powietrzna z tańcem klasycznym i akrobatyką.    

 • akrobatyka
 • taniec klasyczny
 • dodatkowo uczniowie tych klas mogą zapisać się na fakultatywne zajęcia akrobatyki powietrznej na szarfach, kole i trapezie.

szarfy dla dzieci poznan

Akro Dance – klasa gimnastyczna. To wyjątkowa klasa, który swój program skupia wokół techniki nazywanej acrodance. Jest to styl taneczny łączący w sobie gimnastykę artystyczną, akrobatykę oraz elementy jazzowe. Taniec klasyczny uzupełnia edukację, kształtując świadomość ciała. Uczniowie tej klasy mają możliwość uczestniczenia w profesjonalnych spektaklach Teatru Cortiqué Anna Niedźwiedź.
Zajęcia:

 • akrodance
 • taniec klasyczny
 • dodatkowo uczniowe mogą zapisać się na zajęcia fakultatywne akrobatyki powietrznej na szarfach.

Chcesz, aby Twoje dziecko dołączyło do wybranej klasy? 

Zapisz dziecko na zajęcia akrobatyczne! 

Czekamy również na wszystkich zainteresowanych, którzy posiadają już umiejętności gimnastyczno-sportowe i zainteresowani są kontynuacją edukacji i rozwojem w naszej szkole!

akrobatyka poznań

 

AKROBATYKA – to dziedzina gimnastyki sportowej, ruchu pokazującego niezwykłe ludzkie możliwości. Przede wszystkim rozwija umiejętność równowagi, zręczności i koordynacji ruchowej. Można ją znaleźć w wielu sztukach widowiskowych, sportach, teatrach oraz cyrkach.

AKROBATYKA POWIETRZNA – to unikatowe połączenie sztuki tańca, gibkości, niezwykłej siły i artyzmu. Uprawianie tej dyscypliny gwarantuje znakomity rozwój fizyczny poprzez wzmacnianie mięśni szkieletowych. Ze względu na stopień trudności i predyspozycje uprawiającego, do treningów wykorzystywane są rozmaite rekwizyty np.

 • chusta wertykalna (szarfa)
 • koło
 • trapez

Warto zaznaczyć, że doskonale w tej dziedzinie radzą sobie osoby zaznajomione z techniką tańca klasycznego, która uczy świadomości ciała, koordynacji ruchowej oraz odpowiedniej prezencji na scenie. Zajęcia łączą w sobie elementy tańca i gimnastyki w powietrzu. Rekwizyty umiejscowione na różnej wysokości, w zależności od stopnia zaawansowania ucznia. Zajęcia rozwijają świadomość własnego ciała, doskonalą koordynację ruchu, wzmacniają układ mięśniowy oraz rozwijają predyspozycje, takie jak gibkość, elastyczność. Efektem ćwiczeń są m.in. sekwencje elementów, figur oraz spektakularne spady, które widzowie mogą podziwiać podczas spektakli, na scenie Teatru Cortiqué.