Elementarz Baletowy - część 1 "Podstawowe pozycje stóp"

Elementarz Baletowy powstał z myślą o wszystkich sympatykach i miłośnikach baletu. Pod czujnym okiem naszych pedagogów powstały krótkie filmy, dzięki którym będzie można poznać m.in. podstawowe pozycje stóp i ćwiczenia baletowe takie jak battement tendu i jeté, demi plié czy grand plié.

Pierwsza część Elementarza Baletowego powstała we współpracy z Sandrą Napierałą, która jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Ukończyła studia wyższe na Wydziale Pedagogiki Baletu na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Podczas przebiegu kariery artystycznej na stałe związana była z Operą Nova w Bydgoszczy, a następnie z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Jako tancerka występowała również na wielu teatralnych scenach w kraju, jak i za granicą m. in. w Niemczech i Chinach.

W filmie wyjaśniamy, na czym polega prawidłowe ułożenie stóp i na co zwrócić szczególną uwagę przy wykonywaniu konkretnych ćwiczeń.

Mamy nadzieję, że Elementarz będzie doskonałą okazją do poznania podstawowych zagadnień związanych z tańcem klasycznym i baletem. Zachęcamy do oglądania i udostępniania!