Elementarz Baletowy - część 2 "Battement tendu jeté"

Druga część Elementarza Baletowego jest już dostępna na naszym kanale w serwisie YouTube. W tym odcinku pokazujemy i wyjaśniamy jak prawidłowo wykonać ćwiczenie battement tendu jeté.

Elementarz Baletowy powstał z myślą o wszystkich tych, którzy są zafascynowani światem baletu i tańca klasycznego. Pierwszy odcinek  serii można obejrzeć tutaj.  Tymczasem zapraszamy na kolejną część!

Wszystkie filmy powstały we współpracy z naszymi pedagogami. W Elementarzu baletowym ćwiczenia wykonywane są przez nasze uczennice i objaśniane przez Sandrę Napierałę, która jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Ukończyła studia wyższe na Wydziale Pedagogiki Baletu na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Podczas przebiegu kariery artystycznej na stałe związana była z Operą Nova w Bydgoszczy, a następnie z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Jako tancerka występowała również na wielu teatralnych scenach w kraju, jak i za granicą m.in. w Niemczech i Chinach.

W filmie wyjaśniamy, na czym polega prawidłowe wykonanie ćwiczenia:

  • battement tendu jeté w przód,
  • battement tendu jeté w bok,
  • battement tendu jeté w tył.

Mamy nadzieję, że Elementarz będzie doskonałą okazją do poznania podstawowych zagadnień związanych z tańcem klasycznym i baletem. Zachęcamy do oglądania i udostępniania!