Historia tańca - opowiadanie uczennicy

Historia tańca to jeden z przedmiotów realizowanych podczas nauki w Niepublicznej Szkole Sztuki Tańca w Poznaniu. Z dumą i prawdziwą przyjemnością prezentujemy opowiadanie napisane przez naszą uczennicę Zofię Ciesielczak w ramach zajęć. 

Na zajęciach historii tańca w klasie N8, po zakończeniu omawiania epoki renesansu uczennice otrzymały zadanie, aby napisać wypracowanie.

Temat brzmiał: “Pewnego razu na XVI wiecznym dworze… – napisz opowiadanie, którego głównym wątkiem będzie wydarzenie związane z tańcem. Akcja musi toczyć się w XVI wieku we Francji lub we Włoszech i obejmować jakieś wydarzenie taneczne. Taniec powinien być szczegółowo opisany lub wyróżniony.”

O czym jest opowiadanie?

Zosia napisała tekst, którego akcja toczy się podczas premiery słynnego i bardzo ważnego w historii tańca renesansowego dzieła Balthazara de Beaujoyeux: “Cyrce, czyli Balet Komiczny Królowej”. Opowiadanie zostało stworzone w stylu fabularyzowanej historii. 

POBIERZ I PRZECZYTAJ OPOWIADANIE

Jesteśmy dumni, że nasze uczennice rozwijają swoje pasje i talenty podczas zajęć. Gratulujemy Zosiu!