Jak zacząć tańczyć? Pozycja I

Jak zacząć tańczyć? Pozycja I to najlepszy wstęp do nauki. Pomożemy Wam spełnić marzenia i sprawimy, że pokochacie taniec tak jak my!  Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź w Poznaniu to miejsce, w którym nie tylko nauczycie się tańca klasycznego, ale też akrobatyki, tańca współczesnego lub jazzowego! Chcecie spróbować i nie wiecie jak zacząć tańczyć w Poznaniu? Nie ma problemu! Wyjaśnimy wszystko krok po kroku. Zaczniemy od podstawowych pozycji stóp. Przed Wami pozycja I.

Jak zacząć tańczyć? Pozycja I

Jak zacząć tańczyć? Pozycja I – spróbuj w domu! 

Mieszkacie w Poznaniu? Taniec to Wasza pasja lub zawsze marzyliście o tym, żeby spróbować tańczyć? Nic straconego. U nas jest miejsce dla każdego. Jak to? Dla maluszków, młodzieży i dorosłych? Nigdy nie jest za późno, żeby spróbować! W naszej szkole naukę zaczynają dzieci od 3 roku życia. Wiele z nich kontynuuję swoją pasję i zostaje z nami aż do 16 roku życia. Też chcecie spróbować swoich sił w tańcu klasycznym w Poznaniu?Zróbcie to, chociażby teraz, z naszym Elementarzem. Pozycje stóp najpierw możecie poznać w domu, a potem zapraszamy do naszych sal baletowych w Poznaniu.

Jak zacząć tańczyć? Pozycja I i zajęcia w Poznaniu

Spójrzcie na materiał przygotowany przez naszą pedagog tańca klasycznego Sandrę Napierałę w ramach Elementarza Baletowego.

Nie musicie mieć baletek lub specjalnego stroju do ćwiczeń. Wystarczą skarpetki, legginsy i t-shirt, który nie będzie krępował ruchów. 

 

Jak zacząć tańczyć? Zamiast Netflixa, odpalcie nasz odcinek Elementarza Baletowego. Potem możecie przeczytać poniższe instrukcje. Zobaczcie, czy nie popełniacie błędów. Pomogą Wam w tym rysunki i opisy pozycji przygotowane przez naszą pedagog tańca klasycznego Iwonę Ratajczak. Praca zespołowa to, coś co lubimy najbardziej! 

 

Jak zacząć tańczyć? Pozycja I

 

Jak zacząć tańczyć? Pozycja I

POZYCJA PRAWIDŁOWA (zdjęcie po lewej stronie)

W tańcu klasycznym pracujemy na „otwartych” nogach (z j. francuskiego en dehors). W prawidłowej pozycji I cała powierzchnia stóp leży na podłodze płasko w jednej linii. Korpus ustawiony jest prosto.

POZYCJA NIEPRAWIDŁOWA (zdjęcie środkowe)

Stopy nie są ustawione w jednej linii. Zewnętrzna krawędź stóp nie przylega do podłogi. Nieprawidłowa pozycja powoduje, że również całe ciało nie jest ustawione prosto.

POZYCJA DOPUSZCZALNA (zdjęcie po prawej stronie)

Trzeci wariant dopuszczalny jest w momencie rozpoczynania nauki tańca klasycznego. Stopy nie są ustawione na jednej linii, jednak zewnętrzna krawędź stóp przylega do podłogi.

 

Jak zacząć tańczyć? Pozycja I

 

Jak zacząć tańczyć? Pozycja I to dopiero wstęp do cudownej przygody z tańcem klasycznym w Poznaniu. Zapraszamy do naszej szkoły. Zobaczcie, jak wyglądają sale baletowe i porozmawiajcie z pedagogami. Taka okazja zdarza się raz w roku podczas Drzwi Otwartych. Jeśli nie macie możliwości nas odwiedzić, obejrzyjcie nasze filmy na YouTube. 

Macie pytania dotyczące I pozycji? Napiszcie do nas!