Spektakl "Jezioro łabędzie - miniatura" coraz bliżej!

Najnowsza premiera Teatru Cortiqué już w najbliższą niedzielę. W naszej Szkole trwają ostatnie przygotowania do spektaklu “Jezioro łabędzie – miniatura”.

Próby i występ na scenie to dla uczniów naszej Szkoły ogromne wyróżnienie, ale również wielkie emocje. Próba kostiumowa odbyła się w ubiegłą sobotę (16.02). Kolejne jeszcze przed nami! Dlaczego branie udziału w próbach i spektaklach jest bardzo ważne dla młodych artystów wyjaśnialiśmy tutaj.

“Jezioro łabędzie – miniatura” – twórcy i choreografia

W tworzenie spektaklu zaangażowanych jest wiele osób, które czuwają nad tym, aby widowisko było dostosowane do potrzeb widzów w różnym wieku. Spektakle w Teatrze Cortiqué przygotowywane są we współpracy z doświadczonymi i cenionymi pedagogami, którzy tworzą przepiękne choreografie i także są obecni podczas prób przed premierowym spektaklem. Twórcy spektaklu to jednak nie tylko pomysłodawcy i choreografowie, ale również projektanci kostiumów, które wykonywane są ręcznie w naszej Pracowni Krawieckiej. Więcej informacji o twórcach spektaklu “Jezioro łabędzie – miniatura” można przeczytać tutaj. 

Co oznacza, że Jezioro łabędzie w naszym Teatrze jest miniaturą?

Spektakl, który jest miniaturą, wymaga od twórców, by dopasowali go do potrzeb konkretnych odbiorców. W przypadku naszego widowiska są to dzieci i młodzież. Czym więc jest miniatura? Jest to skrócona pod względem choreograficznym, inscenizacyjnym i muzycznym forma przedstawienia.  Fabuła widowiska, które można oglądać w naszym Teatrze, jest miniaturą fabularną. Oznacza to, że główny wątek oryginalnego spektaklu “Jezioro łabędzie” został zachowany. Zmiany nastąpiły jedynie w warstwie muzycznej i choreograficznej.