Joga w Poznaniu - joga księżycowa

Joga w Poznaniu w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź prowadzona jest dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Joga księżycowa to nowe zajęcia dla dorosłych w naszej szkole!

Jesień zbliża się coraz większymi krokami. Oznacza to nie tylko koniec słonecznych wakacji, ale i powrót do codziennej, momentami wyczerpującej rutyny. My na szczęście znaleźliśmy sposób, aby pomóc Wam stawić czoła zbliżającym się wyzwaniom i coraz chłodniejszej aurze!

Nie daj się jesiennej chandrze i już dziś zapisz się na nasze nowe zajęcia jogi księżycowej!

joga w poznaniu szkoła baletowa anny niedźwiedź

Joga w Poznaniu – joga księżycowa

Joga księżycowa to inaczej Chandra Namaskar, czyli Powitanie Księżyca. W przeciwieństwie do Powitania Słońca ma ona za zadanie wyciszać i dać ukojenie zmęczonemu organizmowi.

Łączy w sobie elementy rozciągającej jogi flow oraz statycznej jogi yin. Charakteryzuje się głównie łagodną kolejnością asan. W jodze księżycowej istotna jest jakość, a nie tempo wykonywanych ruchów.

Powitanie Księżyca uzupełnia i daje balans życiowej energii. Podczas praktykowania tego typu jogi ważne jest powolne wykonywanie każdego ruchu, który nie musi synchronizować się z wdychanym i wydychanym powietrzem. Tempo ruchów porównywalne jest do tego przy poruszaniu się pod wodą.  Zalecana jest również krótka medytacja przed rozpoczęciem ćwiczeń, aby uspokoić ciało i nadać mu odpowiedni rytm.

 

joga w poznaniu

 

Co daje joga księżycowa?

  • Delikatnie rozciąga mięśnie
  • Wzmacnia układ kostny
  • Regeneruje stawy
  • Korzystnie wpływa na układ nerwowy
  • Lekkie, płynne, łagodnie wykonywane sekwencje dają poczucie pełnej relaksacji
  • Spokojna muzyka, towarzysząca wykonywanym ćwiczeniom, pozwala odprężyć umysł
  • Wycisza zmysły
  • Pomaga regulować sen
  • Działa terapeutycznie na nadgarstki, dolne plecy, biodra i kolana

Joga w Poznaniu – dla kogo?

Joga księżycowa zalecana jest każdemu, kto odczuwa spadek energii życiowej lub odczuwają jej nadmiar. Odnajdzie się przy niej każdy, kto ma problemy ze snem, koncentracją oraz wewnętrznym balansem. Jest idealna dla osób, które borykają się z kontuzja, ale nie chcą przerywać ćwiczeń. Sekwencja księżycowa może być praktykowana przez każdego, bez względu na poziom zaawansowania.

Joga w Poznaniu w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź – grafik zajęć dla dorosłych

balet dla dorosłych grafik

 

Joga w naszej szkole prowadzona jest wg autorskiej techniki przez doświadczoną instruktorkę Panią Wierę Szymańską.