“Królowa Śniegu” na scenie Opery Nova w Bydgoszczy

7 stycznia bydgoska publiczność zgromadzona w Operze Nova w Bydgoszczy została przeniesiona w daleką, mroźną krainę. Wszystko to za sprawą spektaklu „Królowa Śniegu”, w którym brali udział uczniowie naszej Szkoły. Współpraca z jedną z najbardziej prestiżowych instytucji w Polsce jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Z wielką radością powróciliśmy do bydgoskiej opery, bo nasi uczniowie gościli na jej deskach już wcześniej, występując w spektaklu „Alicja w krainie czarów”.

Opera Nova ogromny nacisk kładzie na spektakle baletowe i teatralne.  Najbardziej znana jest z Bydgoskiego Festiwalu Operowego organizowanego tam od ponad 20 lat. 

„Królowa śniegu” w reżyserii Anny Niedźwiedź to niezwykłe połączenie baletu, opery i akrobatyki, z autorską muzyką i literackim tłem. Kompozytor muzyki do spektaklu – Gabriel Kaczmarek zdradził, że zapis całości partytury wraz z poszczególnymi partiami wymagał ponad tysiąca stron nut!

Scenografia to efekt pracy i ogromnej wyobraźni Maxa Rosena i Sławomira Wrembla, ale również artystów z pracowni Teatru Wielkiego w Poznaniu. W naszej Pracowni Krawieckiej powstały zaś kostiumy, które doskonale uzupełniają wizję przedstawienia.

Ogromne podziękowania należą się szczególnie rodzicom młodych artystów. Bez ich pomocy, wsparcia i zaangażowania trudnym byłoby przeprowadzenie wielu prób i udział uczniów w tym gigantycznym projekcie.

Bilety na spektakl w Bydgoszczy sprzedały się w mgnieniu oka. W Poznaniu widowisko będzie można obejrzeć w Teatrze Wielkim 16 i 17 kwietnia.