„Królowa Śniegu" w Teatrze Wielkim!

Królowa Śniegu to monumentalne obsadowo dzieło duetu Anna Niedźwiedź i Gabriela Kaczmarka. W spektaklu biorą udział uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź i Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu, na stałe związani z Teatrem Cortiqué.

Premiera spektaklu miała miejsce w 2016 roku. Od tego czasu na scenach Opery Nova w Bydgoszczy i Teatru Wielkiego w Poznaniu obejrzało go  11 000 widzów! Cieszymy się, że nasi uczniowie mają szansę występować w na tak prestiżowych scenach w całej Polsce! Występ wraz z zawodowymi tancerzami jest dla nich ogromnym wyróżnieniem. W ten sposób nabierają nie tylko pewności siebie, ale także doświadczenia scenicznego.

„Królowa Śniegu” – balet i opera na jednej scenie

Po raz kolejny Królowa pojawi się na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu już 16 i 17 kwietnia. Tam po raz kolejny będzie można przyjrzeć się znanej opowieści Hansa Christiana Andersena. Będzie to historia opowiedziana językiem baletu, opery i akrobatyki. To właśnie połączenie tych elementów sprawia, że widowisko nabiera zupełnie nowego charakteru. Na scenie widzowie mogą zobaczyć blisko 200 wykonawców oraz dwie lalki – postaci Kaja i Gerdy. Lalki wielkością przerastają dorosłego człowieka!

Ciekawostki na temat spektaklu

  • Muzyka z widowiska została wydana w formie CD i nagrodzona srebrnym medalem Global Music Awards
  • Materiały dla muzyków to ponad 1000 stron nut
  • Pająk, który występuje w spektaklu ma długość 6 metrów
  • „Królowa Śniegu” została wystawiona już 13 razy (11 razy w Teatrze Wielkim w Poznaniu i 2 razy w Operze Nova w Bydgoszczy.

 

Zapraszamy do Teatru Wielkiego w Poznaniu już 16 i 17 kwietnia!