“Naturalion dookoła Świata” spektakl z udziełem naszych uczniów

17.06.2018 (o godz. 15.30) w Teatrze Cortiqué odbyła się premiera spektaklu “Naturalion dookoła Świata” (reż. Anna Niedźwiedź, w której udział wzięli najmłodsi uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź – wspólnie kibicowaliśmy ich pierwszym, a już profesjonalnym, scenicznym krokom.

Podczas premiery widzowie udali się w podróż po przyrodniczych krajobrazach wiedzeni hipnotyzującym śpiewem Indian. Odwiedzili deszczowy las, mokradła, sawannę, las bambusowy, a nawet dotrą pod wodę. W każdej z tych krain spotkali wyjątkowe postaci inspirowane światem przyrody – m.in. Papugi, Kolibry, Małpki, Modliszki, Tukany, Zebry, Białe Tygrysy, Foki. Część z tych zwierząt opowiedziała zgromadzonej publiczności językiem zapadających w pamięć melodii i śpiewu o swoich relacjach z człowiekiem, z których najbardziej przejmująca z pewnością była historia Misia Wargacza, który część życia spędził w cyrku, więc teraz ostrzega inne zwierzęta przed zaufaniem człowiekowi.

Spektakl został zrealizowany w charakterystycznej dla Teatru Cortiqué bajkowej konwencji – ręcznie wykonywane kostiumy, barwne charakteryzacje czy niecodzienne rekwizyty zachwyciły widzów, którzy spektakl mogli oglądać na wyjątkowej, otwartej na publiczność z trzech stron, scenie. Autorska muzyka Gabriela Kaczmarka dopełniła całości i swoim rytmem oraz wyrazistą melodią podkreśliła sceniczne choreografie.

Spektakl “Naturalion dookoła Świata” zostanie wystawiony także 16.06.2019, 17.10.2019 oraz 18.10.2019.