Opowieść o potędze szlachetności! "Tropem Białej Sowy"

25.11.2018 (godz. 10.30, 13.00, 15.30, 18.00) i 26.11.2018 (godz. 9.30, 11.30) w Teatrze Cortiqué po raz kolejny zostanie wystawiony spektakl “Tropem Białej Sowy” (reż. Anna Niedźwiedź), który zwraca uwagę młodych odbiorców na ważne wartości – wiedzę, intuicję, dojrzałość. Biała Sowa uosabia te cechy i choć można by założyć, że zapewnią jej one powszechny szacunek i sympatię, tak się nie dzieje. Sceniczna historia pokazuje jednak, że warto być wiernym swoim zasadom i rozwijać szlachetność charakteru – piękna postawa Białej Sowy w finale spektaklu zostaje nagrodzona, a inne postaci pojmują, iż o dojrzałość, mądrość i intuicję trzeba dbać i wciąż ją w sobie rozwijać.

Spektakl uczy dzieci obcowania ze światem teatru i opery. Autorska muzyka, ręcznie tworzone stroje i charakteryzacje oraz wyraziste rekwizyty z pewnością przyciągną uwagę najmłodszych. Scena, którą można obserwować z trzech stron i jej niewielka odległość od widowni zapewni niepowtarzalny kontakt z artystami wśród których znajdziemy uczniów naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy!