Podstawy baletu - demi plié i grand plié

Podstawy baletu, czyli kolejna część naszego Elementarza Baletowego jest już dostępna na naszym kanale w serwisie YouTube.

Cykl krótkich filmików, które przygotowujemy razem z naszymi pedagogami to doskonała okazja do tego, aby zapoznać się z podstawowymi technikami i ćwiczeniami baletowymi. Każde z ćwiczeń jest szczegółowo omawiane i przedstawione w prosty i przystępny sposób. W każdym filmiku podpowiadamy na co, zwrócić szczególną uwagę m.in. przy ułożeniu stóp.

Podstawy baletu – demi plié i grand plié

W filmiku prezentujemy, w jaki sposób prawidłowo wykonać ćwiczenia demi plié i grand plié w różnych pozycjach.  W Elementarzu Baletowym wszystkie ćwiczenia wykonują nasze uczennice, a objaśniane są przez Sandrę Napierałę – naszą pedagog.

Sandra Napierała jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Ukończyła studia wyższe na Wydziale Pedagogiki Baletu na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Podczas przebiegu kariery artystycznej na stałe związana była z Operą Nova w Bydgoszczy, a następnie z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Jako tancerka występowała również na wielu teatralnych scenach w kraju, jak i za granicą m.in. w Niemczech i Chinach.

Mamy nadzieję, że Elementarz będzie doskonałą okazją do poznania podstawowych zagadnień związanych z tańcem klasycznym i baletem. Zachęcamy do oglądania i udostępniania!