Podstawy baletu - battement tendu

Podstawy baletu najlepiej poznawać pod czujnym okiem pedagogów. Jednak jeśli nie macie takiej możliwości lub chcecie poćwiczyć w domu, nasz Elementarz Baletowy będzie doskonałą propozycją! Od czego zacząć?

Najlepiej od samego początku! Na naszym kanale w serwisie YouTube ukazały się do tej pory trzy odcinki Elementarza Baletowego:

Zachęcamy Was do obejrzenia nowego odcinka, w którym wyjaśniamy, jak prawidłowo wykonać ćwiczenie battement tendu.

Podstawy baletu – battement tendu

W najnowszym filmiku pedagog Sandra Napierała prezentuje, jak wykonać battement tendu w dwóch pozycjach. Pomagają jej w tym nasze uczennice. Antosia prezentuje ćwiczenie battement tendu z pozycji pierwszej, Zosia z pozycji piątej. W krótkim filmie wyjaśniamy, na co zwrócić szczególną uwagę i, w jaki sposób prawidłowo układać stopy. Ćwiczenia wykonywane są na sali baletowej w naszej Szkole przy ul. Petera Mansfelda 4 w Poznaniu.

Podstawy baletu – kto może ćwiczyć?

Do ćwiczeń zachęcamy wszystkich miłośników tańca klasycznego – dzieci i dorosłych. Naukę baletu można zacząć w każdym wieku. Jeśli podobają Wam się nasze krótkie filmy i chcecie przekonać się, jak wyglądają zajęcia z pedagogami w naszej Szkole, zapraszamy na Drzwi Otwarte. 25 maja w godzinach 11.00 – 13.00 będzie można przyjrzeć się lekcjom pokazowym, spotkać się z naszymi pedagogami oraz wziąć udział w pokazie umiejętności uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź na scenie Teatru Cortiqué. Serdecznie zapraszamy!

Mamy nadzieję, że Elementarz Baletowy będzie dla Was świetną okazją do poznania podstawowych zagadnień związanych z tańcem klasycznym. Zachęcamy do oglądania i udostępniania!