Premiera spektaklu „Jezioro łabędzie – miniatura” za nami!

„Jezioro łabędzie – miniatura” to nie tylko imponujące kostiumy, scenografia i poruszająca muzyka Piotra Czajkowskiego. To również, a może przede wszystkim doskonała okazja do tego, aby pokazać najmłodszym widzom, jak piękny i fascynujący może być taniec klasyczny.

„Jezioro łabędzie – miniatura” dla najmłodszych

24 i 25 lutego widzowie Teatru Cortiqué mogli przekonać się na własne oczy, jak w praktyce, na teatralnej scenie wygląda forma miniatury. Skrócona pod względem choreograficznym, inscenizacyjnym i muzycznym forma przedstawienia, została dopasowana do potrzeb dzieci i młodzieży.

Cieszymy się, że na widowni mogliśmy zobaczyć najmłodszych widzów, którzy z zapartym tchem przyglądali się temu, co działo się na scenie. To właśnie z myślą o dzieciach i całych rodzinach powstał spektakl „Jezioro łabędzie – miniatura”. Tym bardziej cieszy nas fakt, że spektakl wywoływał w nich duże emocje. Dzieci, nawet te najmłodsze spontanicznie reagowały na pojawiające się na scenie postaci. Duże wrażenie robiły na nich Topielice, demoniczny Rotbart, a także Czarny Jednorożec. W skupieniu przyglądały się też Odettcie i Zygfrydowi, Białym i Czarnym Łabędziom, a wielką sympatię wzbudziły w nich Błazny.

Mamy nadzieję, że udział w spektaklu „Jezioro łabędzie – miniatura” będzie dla dzieci początkiem pięknej przygody z baletem i kolejnymi, dłuższymi już formami przedstawień.

Nasi uczniowie w spektaklu

Premiera w Teatrze Cortiqué to wyjątkowe wydarzenie dla naszych uczniów, bo właśnie wtedy mają okazję wystąpić na profesjonalnej scenie teatralnej. Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich młodych artystów, którzy pojawili się w niedzielnych i poniedziałkowych spektaklach. Doceniamy ogrom pracy i ich zaangażowanie. Podziękowania należą się także rodzicom uczniów, którzy wspierają swoje dzieci, pomagając przygotowywać się do spektakli.

Dziękujemy wszystkim za udział w premierze. Gratulacje kierujemy do twórców i całego zespołu artystów!

Widzów Teatru Cortiqué zapraszamy na kolejne spektakle.