Projekt filmowy

Projekt filmowy Teatru Cortiqué i naszych uczniów to seria odcinków pt. WOW Niesamowite!  Młodzi artyści  biorą udział w tworzeniu pomysłów na każdy z epizodów. Premiera serii 19 czerwca!

Nauka w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź to nie tylko zajęcia w salach baletowych. To tutaj zawiązują się przyjaźnie na lata, dzieci i młodzież odkrywają swoje talenty, uczą się w pracy w zespole i robią to, co naprawdę kochają.

Nasza szkoła to ogromne pole dla wyobraźni i kreatywności naszych uczniów, które my – dyrekcja i pedagodzy wspieramy z całych sił. Pomysły dzieci wykorzystujemy na przykład podczas projektów edukacyjnych. Uczniowie wciąż nas inspirują!

Seria odcinków filmowych – pomysł i realizacja

Na pomysł stworzenia serii krótkich filmów wpadł pedagog akrobatyki w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź i artysta cyrkowy – Łukasz Banach. To właśnie on stworzył historię i scenariusz, dzięki któremu w filmie będą mogły być wykorzystane fantastyczne pomysły uczniów szkoły. Tytuł całej serii też nie jest przypadkowy. WOW Niesamowite! zawiera wszystko to, co chcemy pokazać naszym widzom. A wierzcie nam, będzie się działo!

W projekcie bierze udział ok. 15 klas. Do scenariusza i fabuły uczniowie wplatają swoje pomysły na realizację danego odcinka. Następnie projekt jest konsultowany z reżyser Anną Niedźwiedź, wcielany w życie i nagrywany jako profesjonalna produkcja filmowa.

W ten sposób uczniowie mogą przekonać się, jak realizowane są scenariusze spektakli teatralnych i  przełożyć pomysły na film i pracę z kamerą

Odcinki i tematyka

Widzowie będą mogli zobaczyć kilka odcinków. Premiera serii zaplanowana jest na czerwiec. Filmy są nagrywane w przestrzeni Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź i Teatru Cortiqué.

Każdy odcinek opowiada inną historię. Łączą je jednak elementy szkolnej rzeczywistości, które są przedstawiane w surrealistycznej konwencji przygód wędrowca zabłąkanego w fantastycznej nierzeczywistości. W rolę wędrowca wciela się znakomity Łukasz Banach.

Do projektu filmowego zaprosiliśmy również innych artystów, którzy wcześniej współpracowali z nami podczas spektakli Teatru Cortiqué.

Tworzenie serii filmowej jest niecodzienną lekcją dla naszych uczniów.  Sami tworzą elementy scenariusza, przekazują swoje inspiracje do stworzenia kostiumów i makijaży  i tworzą własne choreografie. Uczniowie wykorzystują  umiejętności, które zdobywają, na co dzień na salach baletowych i akrobatycznych oraz przygotowując profesjonalne spektakle. Z nowym wyzwaniem  radzą sobie znakomicie, tworząc filmową serię pełną niespodzianek i ciekawych zwrotów akcji.