Rekrutacja 2020

Wypełnij formularz zapisów TUTAJ

Zobacz jak wygląda rekrutacja w naszej szkole!

 

  • Dzieci w wieku 3-5 lat zapisywane są do grup zajęciowych na podstawie zgłoszenia rodzica i zgodnie z liczbą miejsc w klasach. Przy podejmowaniu decyzji, Pani Dyrektor w porozumieniu z pedagogami, zwraca uwagę na ewentualne doświadczenie taneczne ucznia (niektóre dzieci ćwiczyły taniec klasyczny zanim zdecydowały się dołączyć do naszej Szkoły) i jego wiek. Zajęcia dla dzieci odbywają się bowiem w grupach utworzonych ze względu na umiejętności i dojrzałość ucznia.
  • Dzieci i młodzież od 6 do 17 roku życia zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu rekrutacyjnym. Podczas jego trwania komisja ocenia indywidualne predyspozycje ucznia i proponuje grupę zajęciową, w której młody artysta ma największe szanse na rozwój. Dzieci i młodzież o wyjątkowych predyspozycjach, kierowane są wówczas do Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu.
  • Osoby dorosłe są także mile widziane w naszej szkole. Zapraszamy je do samodzielnego wyboru zajęć i wzięcia udziału w lekcjach próbnych – na pierwszą lekcję wymagany jest wygodny strój ćwiczebny i białe płócienne baletki lub skarpetki. Jeśli dobrze czują się w wybranej grupie, dołączają do jej członków. Jeśli nie, oferujemy im inne możliwości i pomagamy w decyzji. Najważniejsze przecież, aby nauka baletu odbywała się w komfortowej atmosferze.

Jak przygotować się na spotkanie rekrutacyjne?

  • wypełnij formularz dostępny poniżej (uwaga, to konieczne!)
  • przygotuj odpowiedni strój: białe skarpetki, koszulka, legginsy, gładkie uczesanie
  • przed egzaminem zgłoś się do szkolnego sekretariatu i wypełnij w nim kwestionariusz osobowy (dotyczy wszystkich) oraz podanie (ten dokument wypełniają wyłącznie osoby zainteresowane zawodową edukacją baletową)

Zapisy na profile baletowe i akrobatyczne

Właściwy nabór do Szkoły odbywa się w maju, czerwcu i we wrześniu. W wyjątkowych przypadkach jest możliwa rekrutacja do grona uczniów w innym momencie roku. Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu umówienia indywidualnego spotkania przez formularz poniżej.

Zastanawiasz się? Masz wątpliwości?  Zajrzyj do odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania – kliknij: FAQ.