Spektakl “Cylia” powraca!

Inspirowana barokową sztuką baletową “Cylia” to jeden z najważniejszych spektakli, w których  występują nasi uczniowie. Dlaczego? Premiera tego widowiska w 2017 roku została bowiem połączona z powołaniem do życia Teatru Cortiqué. Nasi uczniowie biorąc w niej udział nie tylko zyskali możliwość do zdobywania kolejnych scenicznych wrażeń, ale przede wszystkim ustanowili historię – powstała wówczas nowa polska scena teatralna!

Za każdym razem więc, gdy na scenie Teatru Cortiqué ponownie pojawia się ta opowiedziana bajkowym językiem historia Cylii, jesteśmy pełni radości. Wiemy bowiem, nasi podopieczni będą mogli po raz kolejny (ale często zmieniając wykonywaną partię) przeżyć te niezapomniane, premierowe emocje, a przy okazji zdać sobie sprawę z własnego artystycznego rozwoju. Na tym polega bowiem piękno i edukacyjny wymiar spektakli powracających na scenę – dzięki nim widzimy, jak niezwykłe efekty przynosi codzienna inspirująca praca na salach baletowych, obserwujemy, jak rozwijają się młodzi artyści.