Spektakl na VOD - uczniowie inspirują!

Już po raz kolejny scena Teatru Cortiqué zamieniła się w plan filmowy. Wszystko za sprawą nagrań do spektaklu Tropem Białej Sowy.  Praca z kamerą to ogromne emocje dla młodych artystów, ale i dla nas – twórców widowiska!

 

Spektakl na VOD

Na co zwróciliśmy największą uwagę podczas kolejnych nagrań? Na to, że nasi uczniowie nieustannie nas inspirują!

Spektakl na VOD

 

  • Praca przed kamerą wymaga ogromnego skupienia i powtarzania kilkakrotnie tych samych ujęć. Nawet najmłodsi uczniowie, którzy dopiero debiutują na scenie, z wielkim spokojem i zrozumieniem dla całego procesu twórczego odnajdywali się podczas nagrań.
  • Po ponad 25 latach pracy z dziećmi i młodzieżą jesteśmy zachwyceni tym, że uczniowie wciąż zaskakują nas swoją dojrzałością sceniczną.

Spektakl na VOD – czy coś się zmieniło? 

Profesjonalizm, pasja i zaangażowanie młodych artystów sprawia, że pomysłów na realizację kolejnych ujęć jest mnóstwo! Nagrywając poszczególne sceny na potrzeby emisji spektaklu online, patrzymy na nie oczami kamery, a nie jak dotychczas oczami widza.

W ten sposób zauważamy, że otwierają się przed nami nowe możliwości zaprezentowania umiejętności naszych uczniów. Dzięki profesjonalnemu przygotowaniu do spektaklu, udziałowi w warsztatach charakteryzacji, wielu próbom w salach baletowych i przygotowaniu poprzednich spektakli teatralnych uczniowie doskonale odnajdują się przed kamerą. To naprawdę inspiruje i daje ogromną satysfakcję.

 

Spektakl na VOD

Pomysły uczniów na kreowanie postaci możemy wykorzystywać bez końca, tworząc kolejne ujęcia, a to sprawia radość nie tylko naszym artystom, ale przede wszystkim przynosi nowe inspiracje pani reżyser – Anna Niedźwiedź .

Cieszymy się, że nowa formuła spektaklu odkrywa przed nami kolejne wartości, jakie daje edukacja poprzez praktykę sceniczną.