Spektakl online – Tropem Białej Sowy w reżyserii Anny Niedźwiedź zostanie wyemitowany na platformie VOD 16 kwietnia 2021 r. Spektakl był już wcześniej wystawiany na scenie Teatru Cortiqué. Teraz ma być dostępny dla widzów na całym świecie.

Spektakl online – Tropem Białej Sowy

Dla twórców widowiska i przede wszystkim dla młodych artystów spektakl emitowany online będzie niezwykle wartościowym przeżyciem. Dlaczego?

Spektakl online - poznań

Spektakl online a praktyka sceniczna dla dzieci i młodzieży

Widowisko Tropem Białej Sowy miało swoją premierę na deskach Teatru Cortiqué w 2018 r. Teraz ten sam spektakl będzie realizowany na potrzeby emisji online.

  • Podczas pandemii Teatr Cortiqué pozostaje zamknięty dla widzów, a edukacja poprzez praktykę sceniczną w Teatrze Cortiqué i w innych teatrach w całej Polsce jest kluczowa dla realizacji misji Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź.
  • Scena Teatru Cortiqué jest narzędziem edukacji, dając dzieciom i młodzieży możliwość rozwoju pasji, talentów, odkrywania twórczego potencjału i obcowania ze sztuką. To właśnie z myślą o praktyce scenicznej w 2017 r. powstał Teatr Cortique Anny Niedźwiedź.
  • Dla dzieci i młodzieży udział w widowiskach, przygotowanie choreografii, kostiumów i makijaży to doskonały sposób na wyrażenie siebie i swojej pasji. Cieszymy się, że wydarzenie, jakim jest wystawienie spektaklu Tropem Białej Sowy online, będzie dla nich zdobywaniem nowych doświadczeń podczas pracy przed kamerą.

Umiejętności, które uczniowie nabywają podczas nauki w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź, zostaną teraz z bliska zarejestrowane przez kamerę.

Spektakl online wystawiany w Teatrze Cortique

Spektakl online – zmieniona formuła

W czasie, gdy niemożliwe było wystawienie spektakli na scenie, uczniowie brali udział w zajęciach w salach baletowych lub zajęciach online w domu, ucząc się choreografii, uczestnicząc w wielu projektach edukacyjnych.

Nabyte umiejętności wykorzystają w nowej formie prezentacji widowiska na VOD.

Jednak same przygotowania do spektaklu (makijaże, stroje, choreografie) są takie same, jak w przypadku spektaklu wystawionego na scenie, z udziałem publiczności.

Tropem Białej Sowy na VOD

Twórcy spektaklu Tropem Białej Sowy postanowili zmienić jego formułę. Nie byłoby to jednak możliwe bez własnej sceny teatralnej, dzięki której można rozpocząć prace nad spektaklem.

Scena stanie się więc planem filmowym, a dzięki emisji spektaklu na platformie VOD widzowie przed ekranami komputerów i telewizorów będą mogli obejrzeć kostiumy, makijaże i detale, które kamera pokaże z bliska, z różnych stron sceny.

Spektakl online

 

Widzowie, którzy dotychczas z różnych względów nie mogli uczestniczyć w spektaklu w Teatrze Cortique, będą mogli to zrobić za pośrednictwem platformy VOD. Podobnie, jak w przypadku spektaklu Królowa Śniegu, który wystawiany był w formie online w maju 2020 r. chcemy powtórzyć ten ogromny sukces i dotrzeć do widzów na całym świecie!