Spektakl w Poznaniu - próba „Cylii"

Spektakl w Poznaniu dla dzieci? Serdecznie zapraszamy na kolejne wystawienie „Cylii” która zainaugurowała powstanie Teatru Cortiqué  w 2017 roku. W sobotę odbyła się próba kostiumowa w makijażach do spektaklu, który widzowie będą mogli zobaczyć już 19 i 20 maja.

„Cylia” to przepiękne barokowe kostiumy i stylizacje, ale przede wszystkim opowieść o niezwykłej więzi pomiędzy matką i córką. W widowisku, które łączy w sobie elementy baletowe, operowe i akrobatyczne biorą udział uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, jej profilu zawodowego Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu oraz profilu artystyczno-akrobatycznego.

Spektakl w Poznaniu – „Cylia”

Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny możemy podziwiać naszych uczniów na scenie Teatru Cortiqué. „Cylia”wystawiana była już 23 razy, a łącznie spektakl zobaczyło ponad 6000 widzów! Niektórzy uczniowie biorą udział w widowisku od samego początku. Zarówno dla nich, jak i dla twórców jest to zawsze ogromne przeżycie, widzieć jak swobodnie poruszają się po scenie i jak rozwijają swoje umiejętności dzięki zdobywaniu doświadczenia scenicznego. Każdy spektakl jest inny, w każdym z nich widzowie znajdą coś wyjątkowego. W majowym widowisku po raz pierwszy pojawią się również uczniowie, dla których będzie to debiut sceniczny, trzymamy mocno kciuki za ich pierwsze chwile na scenie  Teatru Cortiqué.

 

Spektakl w Poznaniu

 

Spektakl w Poznaniu dla dzieci

Niecodzienną formułą Teatru Cortiqué w Poznaniu jest fakt, że w spektaklach dla dzieci biorą udział… dzieci, czyli uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź. W ten sposób oprócz tego, że scenę widzowie mogą oglądać z trzech stron, to najmłodsi widzowie mogą zobaczyć w widowisku swoich rówieśników. Cieszymy się, że starsi koledzy i koleżanki dają im dużo motywacji i energii do działania.

Duże emocje towarzyszą nam także podczas oczekiwania na artystów, którzy na stałe współpracują z nami przy tworzeniu widowiska. Na scenie pojawią się m.in. Jagoda Buczkowska, Magdalena Pawelec, Marcin Ryl – Krystianowski czy Andrzej Michajłowski.

Do zobaczenia już 19 i 20 maja!