Szkoła Baletowa - Drzwi Otwarte!

Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź to miejsce, w którym pielęgnujemy pasję i miłość do tańca. Jak wyglądają lekcje z naszymi pedagogami i czy każdy może zapisać się na balet w Poznaniu?

25 maja, w godzinach od 11.00-13.00, podczas Drzwi Otwartych odpowiemy na wszystkie pytania! Będzie to doskonała okazja, aby z bliska przyjrzeć się, w jaki sposób prowadzone są zajęcia w naszej Szkole!

Podczas Drzwi Otwartych rekrutacja do wszystkich profili baletowych i akrobatycznych Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź będzie bezpłatna!

 

Balet dla dzieci Poznań

Nasze sale baletowe

Szczegółowy plan Drzwi Otwartych 25.05.2019

Sala dydaktyczna – drugie piętro, obok sekretariatu

10.00 – 15.00 – warsztaty makijażu z Darkiem Kubiakiem – możliwość przyjrzenia się, jak powstaje makijaż sceniczny do spektaklu „Naturalion dookoła świata” – sala dydaktyczna

Przyziemie

Sala nr 1

11.00 – 11.30 – pokazowa lekcja otwarta, w której mogą wziąć udział rodzice z dziećmi. Zajęcia odbywają się dla uczniów w wieku 3- 5 lat. Zajęcia prowadzi Angelika Kaczmarek

11.30 – 12.00 – prowadząca zajęcia z najmłodszą grupą – Angelika Kaczmarek odpowie na pytania rodziców i będzie informowała, czym jest baletowa zerówka dla dzieci.

Sala nr 2

11.00 – 12.00 – pokazowa lekcja tańca klasycznego uczennic Master Class – Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu (prowadząca Beata Wrzosek – Dopierała)

Sala nr 3

11. 00 – 12.00 – pokazowa lekcja tańca klasycznego uczennic klasy N6 (prowadząca Iwona Ratajczak)

Drugie piętro

Sala nr 4

11.00 – 12.00 Pokaz partnerowania klasy N7 (prowadzący Andrzej Płatek)

Sala nr 5

11.00 – 12.00 Lekcja pokazowa tańca ludowego klasy N4b (prowadząca Agata Pospiech)

Trzecie piętro

Sala nr 6

11.00 – 12.00 Lekcja pokazowa klasy N1 (prowadząca Sandra Napierała)

Sala nr 7

11.00 – 12.00 Lekcja pokazowa gimnastyki contortion klasa N3a ( prowadząca Wiera Szymańska)

Pierwsze piętro

Sala nr 8

11:00 – 12:00 Lekcja pokazowa akrobatyki klasa Art4 i Art5 (prowadzący Nikodem Odlanicki)

Scena Teatru Cortiqué

11.00 – 12.00 Lekcja pokazowa akrobatyki powietrznej uczennic z klasy N4a – koło (prowadząca Anna Süli)

12.00 – 12.30 Pokazy tańca i akrobatyki na scenie

Dodatkowo:

12.30 – 13.00 Spotkanie z dyrekcją, podczas którego rodzice będą mogli zadać pytania dotyczące nauki w Szkole Baletowej.13.00 – 16.30

Rekrutacja w sali nr 6 (trzecie piętro)

Atrakcje dla dzieci – drugie piętro

Podczas Drzwi Otwartych, na drugim piętrze odbędzie się pokaz strojów teatralnych, Dzieci będą miały możliwość zrobienia zdjęcia w kostiumach. Zorganizowany zostanie także konkurs na najlepsze zdjęcie w naszych strojach! Równocześnie na tym samym piętrze dzieci będą mogły wziąć udział w malowaniu twarzy. Nasze najstarsze uczennice zaprezentują makijaże sceniczne inspirowane spektaklami w Teatrze Cortiqué.

Szkoła Baletowa w Poznaniu – edukacja

Szkoła Baletowa to nie tylko możliwość rozwijania swoich pasji, ale także przygotowanie do uzyskania dyplomu zawodowego tancerza. W naszej Szkole wyróżniamy 3 profile edukacyjne:

  • Edukacja baletowa to zajęcia dla dzieci i młodzieży, dla których taniec klasyczny jest ogromną pasją i hobby. Wszystkie lekcje prowadzone są przez wykwalifikowanych pedagogów i dostosowywane do umiejętności i predyspozycji naszych uczniów.
  • Edukacja zawodowa – Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca w Poznaniu- nauka na tym profilu pozwala na uzyskanie zawodowego dyplomu tancerza.
  • Edukacja artystyczno – akrobatyczna – zajęcia, które rozwijają umiejętności akrobatyczne.

Misją Szkoły jest edukacja uczniów poprzez udział w profesjonalnych występach na scenie Teatru Cortiqué oraz innych scenach teatralnych w całej Polsce.

Dodatkowo proponujemy:

Balet dla dzieci - Poznań

Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź – Drzwi Otwarte

Drzwi Otwarte w naszej Szkole odbędą się 25 maja w godzinach 0d 11.00 – 13.00. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi, a także wszystkie osoby zainteresowane zajęciami tańca klasycznego, jogi, czy pilates. Jakie atrakcje zaplanowaliśmy dla odwiedzających Szkołę Baletową Anny Niedźwiedź?

W programie m.in.:

  • Lekcje pokazowe m.in. tańca klasycznego, współczesnego, akrobatyki powietrznej, gimnastyki contortion i in.
  • Kącik fotograficzny dla dzieci oraz możliwość przymierzenia strojów teatralnych.
  • Spotkanie rodziców z dyrektor Szkoły – Anną Niedźwiedź.
  • Pokaz umiejętności naszych uczniów na scenie Teatru Cortiqué.

 

Zapraszamy serdecznie na nasze Drzwi Otwarte! To świetna okazja, aby porozmawiać z pedagogami, dyrekcją, a także z naszymi uczniami!