Szkoła Baletowa Poznań - rekrutacja

Szkoła Baletowa w Poznaniu mieści się przy ulicy Petera Mansfelda 4. To właśnie tutaj ponad 25 lat temu z miłości i pasji do tańca powstała Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź. Była to pierwsza prywatna szkoła tańca klasycznego w Poznaniu.

Umów się na spotkanie rekrutacyjne!

Kliknij TUTAJ

Dzisiaj Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź to edukacja na 3 profilach:

Szkoła Baletowa w Poznaniu – dla kogo?

Do Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź zapraszamy wszystkie chętne dzieci oraz młodzież. W Szkole rozwijamy pasję do tańca, a dzieci nabywają umiejętności pracy w zespole, nawiązując nowe przyjaźnie oraz występując w profesjonalnych spektaklach teatralnych.

Z kolei nauka na profilu zawodowa edukacja baletowa to przygotowanie dzieci i młodzieży do zawodu tancerza.

W Szkole prowadzimy także zajęcia dla dorosłych!

Model kształcenia w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź jest wyjątkowy. Oprócz tego, że uczniowie uczęszczają na zajęcia tańca klasycznego, pracują jednocześnie pod okiem profesjonalistów nad projektami, jakimi są profesjonalne spektakle teatralne. Występy uczniów można oglądać w Teatrze Cortiqué.

Szkoła Baletowa Poznań – rekrutacja na profilu edukacja baletowa dla dzieci i młodzieży, dla których taniec jest pasją i hobby.

Dzieci w wieku od 3-5 lat przyjmowane są według kolejności zgłoszeń. Przed zapisaniem dziecka do Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź należy zgłosić się do sekretariatu. Rodzic otrzymuje formularz zapisu, czyli kwestionariusz osobowy. Plan zajęć ustalany jest zwykle na przełomie czerwca i lipca. Wtedy też rodzice otrzymują informację, do której grupy zostało zapisane dziecko i jaki będzie harmonogram zajęć. Aby brać udział w zajęciach tańca klasycznego dzieci w wieku od 3-5 lat nie muszą posiadać żadnych umiejętności tanecznych.

Dzieci od 6 roku życia biorą udział w spotkaniu rekrutacyjnym, podczas którego przeprowadzany jest tzw. test predyspozycji. W ten sposób możemy dopasować zajęcia do umiejętności dziecka. Rodzice mogą zapisać dzieci na profil edukacja baletowa lub profil artystyczno – akrobatyczny. Zapisy na spotkanie rekrutacyjne prowadzi sekretariat. Umawiamy rodziców i dzieci na konkretny dzień i godzinę. Na spotkanie rekrutacyjne można również zapisać dzieci poprzez formularz dostępny TUTAJ. 

Szkoła Baletowa Poznań – rekrutacja do Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu

Uczniowie, którzy chcą rozpocząć edukację na profilu zawodowym w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź biorą udział w egzaminie wstępnym, wnoszą opłatę rekrutacyjną, wypełniają kwestionariusz osobowy oraz składają podanie do Szkoły. Egzamin wstępny umawiany jest na konkretny dzień i godzinę.

Aby umówić się na spotkanie rekrutacyjne, należy skontaktować się z sekretariatem Szkoły. 

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji w naszej Szkole można znaleźć TUTAJ