Szkoła baletowa w Poznaniu - zakończenie roku

Szkoła baletowa w Poznaniu kończy kolejny rok szkolny.  Był on dla nas ogromnym wyzwaniem, z którym wspólnymi siłami daliśmy sobie radę. Nasi uczniowie brali udział w lekcjach on – line, pokazując, że pasji nie da się zatrzymać!

Szkoła baletowa w Poznaniu – pandemia

Od 15 marca nie odbywały się w naszej szkole zajęcia dydaktyczne. Był to i wciąż jest dla nas trudny i niepewny czas. Zajęcia tańca klasycznego dla dzieci i dorosłych, a także zajęcia akrobatyczne musieliśmy przenieść przed ekrany komputerów, a nasi uczniowie zaskoczyli nas swoją ogromną motywacją do regularnych treningów. Jesteśmy z nich bardzo dumni i podziwiamy ich determinację. Na początku czerwca udało nam się wrócić na sale baletowe, które codziennie są dezynfekowane i przygotowywane  do zajęć w nowym reżimie sanitarnym.

Szkoła baletowa w Poznaniu – podsumowanie roku szkolnego

  • We wrześniu 2019 r. nasi uczniowie mieli wystąpili w Teatrze Wielkim w Poznaniu w spektaklu “Alicja w Krainie Czarów”.

teatr dla dzieci Poznań Teatr Cortiqué

  • Październik przywitał nas spektaklem “Cylia” w Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź. A pod koniec października widzowie mogli poznać piękną historię Odetty i Zygfryda, oglądając spektakl “Jezioro łabędzie – miniatura”.

teatr dla dzieci Poznań jezioro łabędzie

  • W międzyczasie, w przestrzeni naszej szkoły odbyła się wystawa plakatów baletowych autorstwa Patrycji Łaty.

szkoła baletowa poznań taniec sztuka Jeżyce

  • W listopadzie po raz kolejny przenieśliśmy się do przyrodniczych krain w spektaklu “Naturalion dookoła Świata”.
  • Jesień i zima były dla nas wyjątkowo intensywna, bo na wiosnę 2020 przygotowywaliśmy się do premiery broadwayowskiego show “Ach te Koty”. W listopadzie odbył się casting do spektaklu, podczas którego poznaliśmy mnóstwo fantastycznych artystów, tancerzy, wokalistów i akrobatów.
  • W styczniu po raz kolejny dzieci i młodzież mogły wziąć udział w Feriach z Tańcem i Sztuką. W międzyczasie pracowaliśmy nad premierą widowiska “Ach te Koty” oraz przygotowywaliśmy się do wyjazdu do Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam, w maju nasi uczniowie mieli po raz pierwszy wystąpić przed amerykańską publicznością w spektaklu “Alicja w Krainie Czarów”. Więcej o ogromnym wyróżnieniu dla naszej szkoły i uczniów przeczytacie TUTAJ. 
  • Styczeń upłynął nam również pod znakiem baletowej klasyki, czyli kolejnym wystawieniu spektaklu “Jezioro łabędzie – miniatura”.
  • Rozpoczęliśmy również sprzedaż biletów na kwietniową premierę spektaklu “Ach te Koty”, którego zapowiedzi spotkały się z ogromnym entuzjazmem naszych widzów.

Wybuch pandemii spowodował, że byliśmy zmuszeni przerwać próby do premiery i starać się nauczyć funkcjonować w nowej rzeczywistości.

Szkoła baletowa Poznań – wakacje i plany na kolejny rok

Rok szkolny kończymy 26.06 wręczeniem dyplomów i podziękowaniami dla naszych uczniów i pedagogów.

Od 6 lipca rozpoczynamy Cyrkowe Wakacje z Tańcem i Sztuką, na które serdecznie zapraszamy! 

Trwa również rekrutacja na nowy rok szkolny. We wrześniu startujemy z nowością – klasą cyrkową. 

szkoła baletowa w poznaniu klasa cyrkowa Poznań akrobatyka

 

Zachęcamy również do wspierania naszej pasji w serwisie Patronite. 

O szczegółach przeczytasz TUTAJ!