Szkoła baletowa w Poznaniu oczami uczennicy

Szkoła baletowa w Poznaniu oczami uczennicy to projekt filmowy, dzięki któremu pokażemy Wam, jak wygląda nauka w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź.

Film to opowieść o pasji i spełnianiu marzeń naszej uczennicy Tosi, która uczy się w Niepublicznej Szkole Sztuki Tańca w Poznaniu – czyli zawodowym profilu baletowym w naszej szkole.

Szkoła baletowa w Poznaniu oczami uczennicy

Na czym polega projekt? Tosia uczęszcza do International School of Poznań (ISoP). Na zakończenie szkoły średniej (middle school) uczniowie przygotowują projekt dotyczący swojej pasji i zainteresowań.

Projekt ten trzeba wykonać w języku angielskim w dowolnej formie. Może to być:

• książka,
  • film,
  • makieta,
  • wiersz,
  • piosenka,
  • strona internetowa.

Oprócz samego projektu, uczniowie muszą także przygotować raport w języku angielskim. Trzeba w nim uwzględnić to, czego dzieci nauczyły się podczas tworzenia projektu oraz, jaki był jego cel.

Tosia zdecydowała, że tematem zadania na zakończenie szkoły będzie przygotowanie filmu o swojej pasji, czyli o balecie.

Dlaczego Tosia zdecydowała się na nagranie krótkiego filmu?

Uznałam, że film najlepiej oddaje ruch oraz kolorowy świat baletu i teatru. W moim filmie chciałam pokazać widzom, że warto jest mieć pasję, bo dzięki niej możemy się rozwijać. Chciałam też zachęcić do poznania lepiej świata tańca (nie tylko baletu) oraz teatru. Celem filmu było też zachęcenie do częstszego chodzenia do teatru, ponieważ właśnie tam możemy nauczyć się tak wiele, a jednocześnie wspaniale spędzimy nasz wolny czas.

Zaprezentowałam już mój projekt przed nauczycielami i otrzymałam za niego maksymalną liczbę punktów. Mój film spodobał się nie tylko mojej klasie, ale także wszystkim nauczycielom. Wszystko to jednak nie byłoby możliwe bez mojej szkoły baletowej oraz bardzo przychylnie patrzących na to nauczycieli i dyrekcji, za co ogromnie jeszcze raz dziękuje – mówi Tosia.

Film będzie można zobaczyć  na naszym kanale w serwisie YouTube już w poniedziałek 13 kwietnia!