Taniec w Poznaniu

Taniec w Poznaniu jako nowe hobby? A może sposób na wyrażenie siebie, rozwój i poznanie fantastycznych ludzi? Jakiekolwiek są Wasze marzenia i motywacje, pomożemy w ich realizacji! Jak? W naszych salach baletowych spełniają się marzenia! Od czego zacząć taniec w Poznaniu? Od tańca klasycznego!

taniec poznań

Taniec w Poznaniu – poznajcie II pozycję stóp

Taniec w Poznaniu, a zwłaszcza taniec klasyczny to nasza wielka miłość. Nic dziwnego, że chcemy, żebyście też pokochali balet! Wiele osób nie wie, od czego zacząć, ale od czego macie nas? Jakiś czas temu na naszym kanale na YouTube nasza pedagog Sandra Napierała stworzyła fantastyczny poradnik – Elementarz Baletowy. Dzięki niemu możecie sami, w domu przekonać się, jak wyglądają zajęcia w naszej szkole. Taniec w Poznaniu, w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź może stać się Waszą pasją. Na naszym blogu znajduje się również kontynuacja cyklu Elementarza Baletowego – pozycje stóp w tańcu klasycznym, przygotowany przez naszą pedagog Iwonę Ratajczak. Pierwsza pozycja jest opisana TUTAJ. Gotowi na taniec w Poznaniu? Pora na pozycję II! 

taniec poznań

Taniec w Poznaniu – II pozycja stóp

Spójrzcie na film przygotowany w ramach Elementarza Baletowego. Taniec w Poznaniu w naszej szkole to fantastyczna przygoda, którą możecie zacząć w każdym wieku!

 

Film obejrzany? Teraz pora na podsumowanie i sprawdzenie, czy nie popełniacie błędów. Oczywiście taniec w Poznaniu, w naszych salach baletowych pod okiem pedagoga tańca klasycznego to najlepszy sposób na naukę. Jednak w domu możecie popracować nad techniką. 

Taniec w Poznaniu – jak wygląda pozycja II? 

taniec w poznaniu

 

POZYCJA PRAWIDŁOWA (zdjęcie po lewej stronie)

W prawidłowej pozycji II nogi są rozstawione na długość stopy tancerza. Cała powierzchnia stóp leży na podłodze płasko w jednej linii. Korpus ustawiony jest prosto.

POZYCJA NIEPRAWIDŁOWA (zdjęcie środkowe)

Podniesiona krawędź stopy, luźne kolana. Zewnętrzna krawędź stóp nie przylega do podłogi. Nieprawidłowa pozycja powoduje, że również całe ciało nie jest ustawione prosto.

POZYCJA DOPUSZCZALNA (zdjęcie po prawej stronie)

Trzeci wariant dopuszczalny jest w momencie rozpoczynania nauki tańca klasycznego. Stopy nie są ustawione na jednej linii, jednak zewnętrzna krawędź stóp przylega do podłogi.

 

taniec poznań

 

Taniec w Poznaniu w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź to nie tylko zajęcia w salach baletowych. To również możliwość obejrzenia efektów ćwiczeń na naszej scenie – w Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź. Edukacja poprzez praktykę sceniczną to misja naszej szkoły. Sprawdźcie sami podczas zajęć i podczas spektakli w naszym teatrze! 

Chcecie dowiedzieć się więcej o II pozycji w tańcu klasycznym? Napiszcie do nas!