Edukacja w naszej szkole prowadzona jest zgodnie z autorską koncepcją szkoły sztuk i oparta na praktyce scenicznej. Oznacza to, że nasi podopieczni mają możliwość rozwijania się w różnych kierunkach (w rozmaitych sztukach: akrobatyka, gra na instrumentach, śpiew, literatura) oraz unikatową szansę na występy w profesjonalnych widowiskach scenicznych.

Choć rok szkolny zaczął się zaledwie miesiąc temu, za częścią naszych uczniów już występ w spektaklu “Naturalion dookoła Świata”, zaś inni uczniowie pod troskliwym okiem pedagogów przygotowują się już do nadchodzących spektakli baletowo-woklano-akrobatycznych pt. “Tropem Białej Sowy” (reż. Anna Niedźwiedź, muz. Gabriel Kaczmarek):

Współtworzenie profesjonalnego spektaklu to wielka szansa na rozwój dla naszych uczniów – komentuje Anna Niedźwiedź, dyrektor szkoły – od lat obserwuję, ile dzieci zyskują podczas procesu przygotowywania widowiska. Nie wolno bowiem zapominać, że sceniczny efekt, to wprawdzie spektakularny finał, ale jednocześnie niejedyny cel naszej edukacji. Młodzi artyści zyskują równie wiele podczas codziennych zajęć czy prób przed spektaklami – mogą wspólnie z pedagogami pracować nie tylko nad wykonaniem, ale i tworzeniem choreografii – liczy się zindywidualizowana edukacja. Dzięki niej uczniowie dojrzewają artystycznie i osobowościowo.