Najważniejszy jest uczeń i jego rozwój

 

Idea – Szkoła Sztuk

 
W gmachu na Mansfelda 4 zapewniamy wielowymiarową edukację dostosowaną do potrzeb, predyspozycji i oczekiwań uczniów. Oferujemy naukę w trzech szkołach artystycznych oraz liczne zajęcia dodatkowe (śpiew, gra na instrumentach, literatura), które z naszej siedziby tworzą prawdziwą Szkołę Sztuk. Miejsce, gdzie każda artystyczna wrażliwość będzie mogła rozwijać się i wzrastać. Można zdecydować się na edukację w:

 • Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź (szkoła, która rozwija taneczną pasję i pozwala sprawdzić, czy balet pozostanie jedynie fascynacją, czy może przerodzi się w pomysł na życie i wykonywany zawód)
 • Niepublicznej Szkole Sztuki Tańca w Poznaniu (szkoła działa w trybie zawodowym i kształci profesjonalnych tancerzy. Jej absolwenci otrzymują dyplom poświadczający prawo do wykonywania zawodu tancerza)
 • Szkole Artystyczno-Akrobatycznej (szkoła edukuje akrobatów gotowych do występów na scenie)
 •  

  Realizacja – edukacja poprzez sztukę

   
  Wszystkie nasze szkoły realizują autorski program ich założycielki, Anny Niedźwiedź, który zakłada rozwój talentu uczniów poprzez praktykę sceniczną. W myśl tej zasady, nasi uczniowie, jako jedyni w Polsce mogą zdobywać doświadczenie na własnej, profesjonalnej scenie teatralnej (Teatr Cortiqué Anny Niedźwiedź), a także na deskach innych polskich teatrów (m.in. Teatr Wielki w Poznaniu). Ten model zainspirowany został amerykańskim trybem edukacji i jak pokazuje ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe twórczyni Szkół i Teatru – przynosi fantastyczne rezultaty.

   

  Efekty – wielowymiarowy talent

   

  Dzięki edukacji w Szkole Sztuk uczniowie rozwijają nie tylko swoje artystyczne kompetencje, ale także – a może przede wszystkim – osobowość. Praktyka sceniczna sprawia, że nie mają problemu z wystąpieniami publicznymi, są odważniejsi i bardziej otwarci, potrafią pracować w grupie. Codzienne ćwiczenia na salach akrobatycznych i baletowych uczą zaś wytrwałości, konsekwencji i pasji do własnych działań. Tak rodzą się samoświadomi artyści sceniczni, którzy zachwycają nie tylko perfekcją ruchu, ale także erudycją i dojrzałością.
   
  Dołącz do nas!

  Nabór na rok szkolny 2017/2018 – sprawdź