Pedagodzy

szkoła baletowa poznań

Anna Niedźwiedź

prezes zarządu, dyrektor kreatywna

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, ukończyła studia wyższe na Wydziale Pedagogiki Baletu na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Tancerka Teatru Wielkiego i Muzycznego w Poznaniu. Od 1994 roku pedagog tańca klasycznego, choreograf. Przez 15 lat w założonej przez siebie Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź uczyła tańca klasycznego również dzieci niesłyszące. Założycielka pierwszej prywatnej szkoły baletowej w Poznaniu, która również jako pierwsza w regionie otworzyła profil niepubliczny realizujący podstawę ministerialną. Fundatorka i przewodnicząca rady nadzorczej Fundacji Artystyczno-Edukacyjnej oraz Teatru Cortiqué. Twórczyni ponad 30 spektakli baletowych. Jej poszukiwania unikatowych i nowatorskich środków wyrazu scenicznego zaowocowały zamiłowaniem do łączenia akrobatyki artystycznej i tańca klasycznego wraz z wieloma niszowymi dziedzinami sztuki. Inicjatorka “Festiwalu Bajek” w Poznaniu oraz współtwórczyni Poznańskich Spotkań Baletowych. Jej działalność na polu kultury została doceniona poprzez przyznanie nagrody Osobowość Roku 2017 za zajęcie pierwszego miejsca kategorii kultura w Województwie Wielkopolskim.

szkoła baletowa poznan

Magdalena Kossakowska

dyrektor profilu baletowego Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź; pedagog tańca klasycznego

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Po jej ukończeniu otrzymała angaż do Teatru Wielkiego w Poznaniu,  po trzech latach otrzymując stanowisko solistki baletu Teatru Wielkiego. Obecnie spełnia się w pracy choreografa i pedagoga  w technice tańca klasycznego, współczesnego oraz musicalowego.

szkoła baletowa poznan

Anna Süli

koordynator ds. edukacji akrobatycznej; pedagog tańca klasycznego i akrobatyki

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, staż w Studium Cyrkowym w Julinku. Ukończone  dwa kierunki: Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, Zarządzanie oświatą w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji. Pracowała m.in w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Circus Krone w Niemczech, Circuz Renz w Holandii. Laureatka Wielokrotnie nagradzana. Do najważniejszych osiągnięć należy chociażby  Nagroda Prezydenta Miasta Poznania za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i organizacyjnej; Nagroda Prezesa Pro Sinfoniki Alojzego Łuczaka; Nagroda i Wyróżnienie w 42. Turnieju Pro Sinfoniki pt.:”Ach, jak ten duch pięknie gra”. Choreograf i pedagog tańca klasycznego, akrobatyki, akrobatyki aerial, specjalistka w technice aerobiku.

szkoła baletowa poznan

Angelika Kaczmarek

pedagog tańca klasycznego

Tancerka, pedagog tańca, choreograf, instruktor pilates i barre au sol. Dwukrotna finalista Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego w Gdańsku w latach 1993 i 1995r. Ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołą Baletową im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Absolwentka studiów wyższych na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku pedagogika baletowa. Od 1995r. solistka w Teatrze Wielkim w Poznaniu, (główne role Odetta-Odylia w „Jeziorze Łabędzim” oraz Mirta w „Giselle”) Od 1997r. solistka w Polskim Teatrze Tańca (główne role w „Romeo i Julii” M. de Tourvel „Niebezpiecznych związkach”). Tancerka „The Broadway Phantasy Musical Gala” objazdowego musicalu z międzynarodową obsadą- trasa europejska, z którym występowała na scenach m.in. Niemiec, Holandii, Belgii i Szwajcarii.

szkoła baletowa poznan

Julia Korbańska

pedagog tańca klasycznego

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Laureatka II miejsca w XVII i finalistka XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego w Gdańsku. Otrzymała Wyróżnienie w IV Ogólnopolskich Spotkaniach Młodych Tancerzy (Warszawa 2009). Uczestniczka wielu konkursów, m.in. Classical Dance International Competition (Pekin 2012). Otrzymała Stypendium Ministra Kultury za osiągnięcia artystyczne, stypendium Fundacji Balet Szczecin dla najlepszych uczniów szkół baletowych, oraz nagrodę patronki szkoły dla najlepszej absolwentki. Podczas nauki (2006-2015) odbywała wiele praktyk scenicznych na scenie poznańskiego teatru, występując m.in. w spektaklach Dziadek do orzechów (jako Klara), Jezioro łabędzie, Kopciuszek, Legenda Bałtyku. Od 2015 roku pracuje w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu jako koryfejka.

szkoła baletowa poznan

Wiera Szymańska

pedagog contortion

Ukończyła Szkołę Estradową w Moskwie. Przez wiele lat występowała jako artystka cyrkowa w Rosji. Pracowała m.in. w Filharmonii w Permie występując jako tzw. “kobieta-guma”, a także w numerach akrobatycznych i iluzjonistycznych. W Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź uczy jogi dla dorosłych. Potrafi nauczyć każdego, jak dbać o siebie, jak w pełni i świadomie kontrolować własne ciało, jak nie bać się ruchu i wysiłku.

nauczyciel akrobatyki poznan

Jagoda Buczkowska

pedagog tańca klasycznego

Instruktor gimnastyki artystycznej oraz pilatesu na matach. Ukończyła licencjat na kierunku pedagogika wczesnoszkolna
i przedszkolna na uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Brała udział w certyfikowanych przez Polski Związek Gimnastyczny szkoleniach tj.: stretching, rozgrzewka, trening motoryczny i siłowy w sportach gimnastycznych, trening motoryczny tancerzy level 1. oraz 2. Posiada klasę mistrzowską w gimnastyce artystycznej. Mistrzyni Polski w układzie z maczugami, wicemistrzyni Polski w układzie z obręczą, zdobywczyni trzeciego miejsca na mistrzostwach Polski w układzie z piłką. W latach 2011-2015 była członkinią kadry narodowej. Wielokrotna medalistka na arenie międzynarodowej. Obecnie artystyczne umiejętności prezentuje na scenie teatru Cortiqué

szkoła baletowa poznan

Łukasz Banach

pedagog akrobatyki/artysta cyrkowy

Akrobata, żongler, od siedemnastu lat trenuje gimnastykę sportową, wielokrotny finalista mistrzostw Polski w tej dziedzinie. Aktor Teatru Ludowego w Krakowie, współpracuje z Operą Krakowską. Jeździ na monocyklu, chodzi po linie, spaceruje na szczudłach, żongluje piłkami, obręczami, maczugami, kręci diabolo i flowerstickami, tańczy z ogniem. Wielokrotnie prowadził warsztaty teatralne, kuglarskie i akrobatyczne na terenie całej Polski oraz za granicą – dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. Przekonany do idei kultury otwartej, wychodzącej do ludzi, anektującej przestrzeń publiczną.

szkoła baletowa poznan

Kateryna Stasevych

pedagog tańca klasycznego

Dyplomowany choreograf. Absolwentka Wyższej Szkoły Kultury i Sztuki m. Dnipro. Specjalność “Сhoreografia ludowa, instruktor dziecięcych grup choreograficznych”. Absolwentka Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Kijowie, specjalność: „Сhoreografia”. Specjalista w zakresie klasyczna choreografia, współczesna choreografia, taniec ludowy. Pracowała w Teatrze Dramatu Muzycznego im. Lesi Ukrainki jako tancerka baletowa. Występowała zarówno na Ukrainie, jak i za granicą. Podczas pracy w teatrze wykładała w szkole baletowej przy teatrze. Jej uczennice zdobywały liczne nagrody w międzynarodowych konkursach choreograficznych. Kocha balet i klasyczną choreografię. Popularyzuje sztukę baletową i chce zaszczepić miłość do tańca klasycznego zarówno wśród dzieci, jak  i dorosłych.

balet dla dzieci poznan

Amalia Szmajda

pedagog tańca klasycznego

Absolwentka Szkoły baletowej Anny Niedźwiedź. Tancerka z wieloletnim stażem w zespole Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź prowadzonym przez pedagog Magdalenę Kossakowską. Uczestniczyła w spektaklach Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, wystawianych w Teatrze Wielkim w Poznaniu oraz w Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź: “Alicja w Krainie Czarów”, “Królowa Śniegu”, “Tropem Białej Sowy”, “Cylia”, “Ach te Koty!”. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku dietetyka ze specjalizacją dietetyka sportowa. Pasjonatka wszechstronnego rozwoju ruchowego – baletu, stretchingu, pilatesu i jogi.

Anna Harhoła

pedagog tańca klasycznego

Wieloletni pedagog, kształcący tancerzy i zespoły baletowe, solistka Opery Narodowej w Kijowie. Specjalizację pedagog baletu i choreograf zdobyła na Narodowym Pedagogicznym Uniwersytecie im. M.Drahomanowa w Kijowie. Pani Anna przez wiele lat występowała na renomowanych scenach Ukrainy i Chin, jednocześnie kształcąc innych tancerzy. Przez 12 lat posiadała własny zespół baletowy, a od 2019 roku własną szkołę baletową, prowadząc edukację taneczną w każdym przedziale wiekowym: od dzieci, poprzez tancerzy master class i dorosłych. Jej pasją jest też pilates. Jest certyfikowanym pedagogiem unikatowej techniki pilatesu dla tancerzy.