Pedagodzy

Anna Niedźwiedź

dyrektor Szkoły

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, ukończyła studia wyższe na Wydziale Pedagogiki Baletu na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Tancerka Teatru Wielkiego i Muzycznego w Poznaniu. Od 1994 roku pedagog tańca klasycznego, choreograf. Przez 15 lat w założonej przez siebie Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź uczyła tańca klasycznego również dzieci niesłyszące. Założycielka pierwszej prywatnej szkoły baletowej w Poznaniu, która również jako pierwsza w regionie otworzyła profil niepubliczny realizujący podstawę ministerialną. Fundatorka i przewodnicząca rady nadzorczej Fundacji Artystyczno-Edukacyjnej oraz Teatru Cortiqué. Twórczyni ponad 30 spektakli baletowych. Jej poszukiwania unikatowych i nowatorskich środków wyrazu scenicznego zaowocowały zamiłowaniem do łączenia akrobatyki artystycznej i tańca klasycznego wraz z wieloma niszowymi dziedzinami sztuki. Inicjatorka “Festiwalu Bajek” w Poznaniu oraz współtwórczyni Poznańskich Spotkań Baletowych. Jej działalność na polu kultury została doceniona poprzez przyznanie nagrody Osobowość Roku 2017 za zajęcie pierwszego miejsca kategorii kultura w Województwie Wielkopolskim.

Magdalena Kossakowska

koordynator ds. edukacji baletowej; pedagog baletu

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Po jej ukończeniu otrzymała angaż do Teatru Wielkiego w Poznaniu,  po trzech latach otrzymując stanowisko solistki baletu Teatru Wielkiego.Obecnie spełnia się w pracy choreografa i pedagoga  w technice tańca klasycznego, współczesnego oraz musicalowego.

Anna Süli

pedagog baletu i akrobatyki

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, staż w Studium Cyrkowym w Julinku. Ukończone  dwa kierunki: Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, Zarządzanie oświatą w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji. Pracowała m.in w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Circus Krone w Niemczech, Circuz Renz w Holandii. Laureatka Wielokrotnie nagradzana. Do najważniejszych osiągnięć należy chociażby  Nagroda Prezydenta Miasta Poznania za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i organizacyjnej; Nagroda Prezesa Pro Sinfoniki Alojzego Łuczaka; Nagroda i Wyróżnienie w 42. Turnieju Pro Sinfoniki pt.:”Ach, jak ten duch pięknie gra”. Choreograf i pedagog tańca klasycznego, akrobatyki, akrobatyki aerial, specjalistka w technice aerobiku.

Angelika Kaczmarek

pedagog baletu

Tancerka, pedagog tańca, choreograf, instruktor pilates i barre au sol. Dwukrotna finalista Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego w Gdańsku w latach 1993 i 1995r. Ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołą Baletową im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Absolwentka studiów wyższych na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku pedagogika baletowa. Od 1995r. solistka w Teatrze Wielkim w Poznaniu, (główne role Odetta-Odylia w „Jeziorze Łabędzim” oraz Mirta w „Giselle”) Od 1997r. solistka w Polskim Teatrze Tańca (główne role w „Romeo i Julii” M. de Tourvel „Niebezpiecznych związkach”). Tancerka „The Broadway Phantasy Musical Gala” objazdowego musicalu z międzynarodową obsadą- trasa europejska, z którym występowała na scenach m.in. Niemiec, Holandii, Belgii i Szwajcarii.

Dobrochna Figuła

pedagog baletu

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, tańczyła w spektaklach Teatru Wielkiego w Poznaniu („Dziadek do orzechów”, „Pan Twardowski”, „Faust”, „Romeo i Julia”). W spektaklu “Cylia” wystawianym w Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź kreowała tytułową postać Cylii.

Absolwentka politologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studentka pedagogiki baletu na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.

Julia Korbańska

pedagog baletu

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Laureatka II miejsca w XVII i finalistka XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego w Gdańsku. Otrzymała Wyróżnienie w IV Ogólnopolskich Spotkaniach Młodych Tancerzy (Warszawa 2009). Uczestniczka wielu konkursów, m.in. Classical Dance International Competition (Pekin 2012). Otrzymała Stypendium Ministra Kultury za osiągnięcia artystyczne, stypendium Fundacji Balet Szczecin dla najlepszych uczniów szkół baletowych, oraz nagrodę patronki szkoły dla najlepszej absolwentki. Podczas nauki (2006-2015) odbywała wiele praktyk scenicznych na scenie poznańskiego teatru, występując m.in. w spektaklach Dziadek do orzechów (jako Klara), Jezioro łabędzie, Kopciuszek, Legenda Bałtyku. Od 2015 roku pracuje w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu jako koryfejka.

Wiera Szymańska

pedagog contortion

Ukończyła Szkołę Estradową w Moskwie. Przez wiele lat występowała jako artystka cyrkowa w Rosji. Pracowała m.in. w Filharmonii w Permie występując jako tzw. “kobieta-guma”, a także w numerach akrobatycznych i iluzjonistycznych. W Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź uczy jogi dla dorosłych. Potrafi nauczyć każdego, jak dbać o siebie, jak w pełni i świadomie kontrolować własne ciało, jak nie bać się ruchu i wysiłku.

Łukasz Banach

pedagog akrobatyki/artysta cyrkowy

Akrobata, żongler, od siedemnastu lat trenuje gimnastykę sportową, wielokrotny finalista mistrzostw Polski w tej dziedzinie. Aktor Teatru Ludowego w Krakowie, współpracuje z Operą Krakowską. Jeździ na monocyklu, chodzi po linie, spaceruje na szczudłach, żongluje piłkami, obręczami, maczugami, kręci diabolo i flowerstickami, tańczy z ogniem. Wielokrotnie prowadził warsztaty teatralne, kuglarskie i akrobatyczne na terenie całej Polski oraz za granicą – dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. Przekonany do idei kultury otwartej, wychodzącej do ludzi, anektującej przestrzeń publiczną.

Kateryna Stasevych

pedagog tańca klasycznego

Dyplomowany choreograf. Absolwentka Wyższej Szkoły Kultury i Sztuki m. Dnipro. Specjalność “Сhoreografia ludowa, instruktor dziecięcych grup choreograficznych”. Absolwentka Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Kijowie, specjalność: „Сhoreografia”. Specjalista w zakresie klasyczna choreografia, współczesna choreografia, taniec ludowy. Pracowała w Teatrze Dramatu Muzycznego im. Lesi Ukrainki jako tancerka baletowa. Występowała zarówno na Ukrainie, jak i za granicą. Podczas pracy w teatrze wykładała w szkole baletowej przy teatrze. Jej uczennice zdobywały liczne nagrody w międzynarodowych konkursach choreograficznych. Kocha balet i klasyczną choreografię. Popularyzuje sztukę baletową i chce zaszczepić miłość do tańca klasycznego zarówno wśród dzieci, jak  i dorosłych.