KLIKNIJ I ZAPISZ DZIECKO NA ZAJĘCIA AKROBATYCZNE!

AKROBATYKA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

W zajęciach akrobatycznych mogą brać udział dzieci i młodzież od 6 do 21 lat.

KLASY AKROBATYCZNE

Akro A
Akro B
Akro C
Akro D

• proponujemy zajęcia dostosowane do wieku, predyspozycji i poziomu umiejętności uczniów
  • dodatkowo szarfa

KLASY ARTYSTYCZNE

Art – klasa artystyczno – akrobatyczna:

• akrobatyka
  • taniec klasyczny
  • dodatkowo szarfa, koło i trapez

Akro Dance – klasa gimnastyczna:

• akrobatyka,
  • taniec klasyczny
  • dodatkowo szarfa

Chcesz, aby Twoje dziecko dołączyło do wybranej klasy?

Zapisz dziecko na zajęcia akrobatyczne!

Czekamy również na wszystkich zainteresowanych, którzy posiadają już umiejętności gimnastyczno-sportowe i zainteresowani są kontynuacją edukacji i rozwojem w naszej szkole!

akrobatyka poznań

AKROBATYKA – to dziedzina gimnastyki sportowej, ruchu pokazującego niezwykłe ludzkie możliwości. Przede wszystkim rozwija umiejętność równowagi, zręczności i koordynacji ruchowej. Można ją znaleźć w wielu sztukach widowiskowych, sportach, teatrach oraz cyrkach.

AKROBATYKA POWIETRZNA – to unikatowe połączenie sztuki tańca, gibkości, niezwykłej siły i artyzmu. Uprawianie tej dyscypliny gwarantuje znakomity rozwój fizyczny poprzez wzmacnianie mięśni szkieletowych. Ze względu na stopień trudności i predyspozycje uprawiającego, do treningów wykorzystywane są rozmaite rekwizyty np.

chusta wertykalna (szarfa)
koło
trapez

Warto zaznaczyć, że doskonale w tej dziedzinie radzą sobie osoby zaznajomione z techniką tańca klasycznego, która uczy świadomości ciała, koordynacji ruchowej oraz odpowiedniej prezencji na scenie. Zajęcia łączą w sobie elementy tańca i gimnastyki w powietrzu. Rekwizyty umiejscowione na różnej wysokości, w zależności od stopnia zaawansowania ucznia. Zajęcia rozwijają świadomość własnego ciała, doskonalą koordynację ruchu, wzmacniają układ mięśniowy oraz rozwijają predyspozycje, takie jak gibkość, elastyczność. Efektem ćwiczeń są m.in. sekwencje elementów, figur oraz spektakularne spady, które widzowie mogą podziwiać podczas spektakli, na scenie Teatru Cortiqué.

ACRO DANCE – to styl tańca, który łączy technikę tańca jazzowego z precyzyjnymi akrobatycznymi elementami, a przede wszystkim z techniką gimnastyki contortion. Charakteryzuje go wyjątkowy charakter, unikalna choreografia, płynnie łącząca taniec i akrobacje.