Akrobatyka dla dzieci i młodzieży

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Umów się na spotkanie rekrutacyjne! Kliknij TUTAJ

 

Zapraszamy do nas dzieci i młodzież od 6 do 16 lat. Proponujemy im zajęcia dostosowane do ich wieku, predyspozycji i poziomu umiejętności. Predyspozycje kandydatów weryfikujemy podczas indywidualnych spotkań rekrutacyjnych. Aby poznać specjalnie dla Państwa dziecka przygotowaną propozycję, zapraszamy do lektury zakładki Rekrutacja i wypełnienia formularza.

Czekamy również na wszystkich zainteresowanych, którzy posiadają już umiejętności gimnastyczno-sportowe i zainteresowani są kontynuacją edukacji i rozwojem w naszej placówce.

 

W ramach zajęć akrobatycznych uczniowie poznają następujące techniki:

AKROBATYKA – to dziedzina gimnastyki sportowej, ruchu pokazującego niezwykłe ludzkie możliwości. Przede wszystkim rozwija umiejętność równowagi, zręczności i koordynacji ruchowej. Można ją znaleźć w wielu sztukach widowiskowych, sportach, teatrach oraz cyrkach.

AKROBATYKA ARTYSTYCZNA – przepiękny, pełen gracji ruch polegający na wykonywaniu układów akrobatyczno-taneczno-gimnastycznych bez lub z przyrządami (piłka, wstążka, skakanka, maczugi, obręcz). Akrobaci artystyczni oprócz ćwiczeń rozciągających i gibkościowych dla poprawy gracji i równowagi oraz koordynacji ruchowej i rytmicznej, ćwiczą taniec klasyczny. Akrobatyka artystyczna jest bowiem coraz częściej wykorzystywana nie tylko w spektaklach cyrkowych, ale także teatralnych. Akrobata musi więc umieć kunsztownie poruszać się po scenie, trafnie oceniać swoje położenie względem widowni i innych wykonawców. Lekcje tańca klasycznego są więc nieodzownym elementem edukacji akrobatycznej. Gwarantują doskonałą oprawę dla niebywałych akrobatycznych umiejętności.

ACRO DANCE – to styl tańca, który łączy technikę tańca jazzowego z precyzyjnymi akrobatycznymi elementami, a przede wszystkim z techniką gimnastyki contortion. Charakteryzuje go wyjątkowy charakter, unikalna choreografia, płynnie łącząca taniec i akrobacje.

AKROBATYKA AERIAL – akrobatyka powietrzna to unikatowe połączenie sztuki tańca, gibkości, niezwykłej siły i artyzmu. Uprawianie tej dyscypliny gwarantuje znakomity rozwój fizyczny poprzez wzmacnianie mięśni szkieletowych. Ze względu na stopień trudności i predyspozycje uprawiającego, do treningów wykorzystywane są rozmaite rekwizyty – od chusty wertykalnej po koło, trapez, sześcian, pasy. W trakcie pokazu, artysta na dużej wysokości wchodzi na specjalnie przygotowaną konstrukcję, gdzie prezentuje szereg dynamicznych i widowiskowych ewolucji. Wszystkie figury wykonywane są bez żadnych zabezpieczeń. Warto zaznaczyć, że doskonale w tej dziedzinie radzą sobie osoby zaznajomione z techniką tańca klasycznego, która uczy świadomości ciała, koordynacji ruchowej oraz odpowiedniej prezencji na scenie.

GIMNASTYKA CONTORTION – rozpoznawalna dla szerszej publiki pod potocznym określeniem „kobieta (dziewczynka)-guma”, głównie kojarzona jest ze sztuką cyrkową. Prawdą jest jednak, że już w czasach Czyngis-chana była ona ważnym elementem tradycyjnej kultury ludów środkowej Azji i cieszyła się dużym społecznym poważaniem. Widoczną uwagę zaczyna zdobywać również w Polsce, o czym świadczy chociażby popularność contortion w programach talent show. Przygotowaliśmy zatem zajęcia dla dzieci, na których mogą rozwijać się w tej spektakularnej, łatwo przykuwającej uwagę widzów, sztuce. Kto wie, może w murach naszej szkoły wykształcony zostanie kolejny znany szerokiej publice talent?