ZAPISZ DZIECKO NA ZAJĘCIA AKROBATYCZNE! 

 

AKROBATYKA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

  • W zajęciach akrobatycznych mogą brać udział dzieci i młodzież od 6 do 16 lat.
  • Proponujemy zajęcia dostosowane do wieku, predyspozycji i poziomu umiejętności uczniów.
  • Predyspozycje kandydatów weryfikujemy podczas indywidualnych spotkań rekrutacyjnych – zapisz się na spotkanie! 
  • Czekamy również na wszystkich zainteresowanych, którzy posiadają już umiejętności gimnastyczno-sportowe i zainteresowani są kontynuacją edukacji i rozwojem w naszej szkole!

 

Zapisz dziecko na zajęcia akrobatyczne! 

akrobatyka poznań

W ramach zajęć akrobatycznych uczniowie poznają następujące techniki:

 

AKROBATYKA – to dziedzina gimnastyki sportowej, ruchu pokazującego niezwykłe ludzkie możliwości. Przede wszystkim rozwija umiejętność równowagi, zręczności i koordynacji ruchowej. Można ją znaleźć w wielu sztukach widowiskowych, sportach, teatrach oraz cyrkach.

AKROBATYKA ARTYSTYCZNA – przepiękny, pełen gracji ruch polegający na wykonywaniu układów akrobatyczno-taneczno-gimnastycznych bez lub z przyrządami (piłka, wstążka, skakanka, maczugi, obręcz). Akrobaci artystyczni oprócz ćwiczeń rozciągających i gibkościowych dla poprawy gracji i równowagi oraz koordynacji ruchowej i rytmicznej, ćwiczą taniec klasyczny. Akrobatyka artystyczna jest bowiem coraz częściej wykorzystywana nie tylko w spektaklach cyrkowych, ale także teatralnych. Akrobata musi więc umieć kunsztownie poruszać się po scenie, trafnie oceniać swoje położenie względem widowni i innych wykonawców. Lekcje tańca klasycznego są więc nieodzownym elementem edukacji akrobatycznej. Gwarantują doskonałą oprawę dla niebywałych akrobatycznych umiejętności.

ACRO DANCE – to styl tańca, który łączy technikę tańca jazzowego z precyzyjnymi akrobatycznymi elementami, a przede wszystkim z techniką gimnastyki contortion. Charakteryzuje go wyjątkowy charakter, unikalna choreografia, płynnie łącząca taniec i akrobacje.

AKROBATYKA AERIAL – akrobatyka powietrzna to unikatowe połączenie sztuki tańca, gibkości, niezwykłej siły i artyzmu. Uprawianie tej dyscypliny gwarantuje znakomity rozwój fizyczny poprzez wzmacnianie mięśni szkieletowych. Ze względu na stopień trudności i predyspozycje uprawiającego, do treningów wykorzystywane są rozmaite rekwizyty np. chusta wertykalna. W trakcie pokazu, artysta na dużej wysokości wchodzi na specjalnie przygotowaną konstrukcję, gdzie prezentuje szereg dynamicznych i widowiskowych ewolucji. Wszystkie figury wykonywane są bez żadnych zabezpieczeń. Warto zaznaczyć, że doskonale w tej dziedzinie radzą sobie osoby zaznajomione z techniką tańca klasycznego, która uczy świadomości ciała, koordynacji ruchowej oraz odpowiedniej prezencji na scenie.

TANIEC NA SZARFIE – to zajęcia, które łączą w sobie elementy tańca i gimnastyki w powietrzu. Lekcje na szarfach odbywają się na różnej wysokości, w zależności od stopnia zaawansowania uczestnika zajęć. Taniec na szarfie rozwija świadomość własnego ciała, doskonali koordynację ruchu, wzmacnia układ mięśniowy oraz rozwija predyspozycje, takie jak gibkość, elastyczność. Efektem ćwiczeń są m.in. sekwencje elementów, figur oraz spektakularne spady, które widzowie mogą podziwiać podczas spektakli, na scenie Teatru Cortiqué.

GIMNASTYKA CONTORTION – rozpoznawalna dla szerszej publiki pod potocznym określeniem „kobieta (dziewczynka)-guma”, głównie kojarzona jest ze sztuką cyrkową. Prawdą jest jednak, że już w czasach Czyngis-chana była ona ważnym elementem tradycyjnej kultury ludów środkowej Azji i cieszyła się dużym społecznym poważaniem. Widoczną uwagę zaczyna zdobywać również w Polsce, o czym świadczy chociażby popularność contortion w programach talent show. Przygotowaliśmy zatem zajęcia dla dzieci, na których mogą rozwijać się w tej spektakularnej, łatwo przykuwającej uwagę widzów, sztuce. Kto wie, może w murach naszej szkoły wykształcony zostanie kolejny znany szerokiej publice talent?