Pedagodzy

Anna Niedźwiedź

dyrektor Szkoły

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, ukończyła studia wyższe na Wydziale Pedagogiki Baletu na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Tancerka Teatru Wielkiego i Muzycznego w Poznaniu. Od 1994 roku pedagog tańca klasycznego, choreograf. Przez 15 lat w założonej przez siebie Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź uczyła tańca klasycznego również dzieci niesłyszące. Założycielka pierwszej prywatnej szkoły baletowej w Poznaniu, która również jako pierwsza w regionie otworzyłą profil niepubliczny realizujący podstawę ministerialną. Fundatorka i przewodnicząca rady nadzorczej Fundacji Artystyczno-Edukacyjnej oraz Teatru Cortiqué. Twórczyni ponad 30 spektakli baletowych. Jej poszukiwania unikatowych i nowatorskich środków wyrazu scenicznego zaowocowały zamiłowaniem do łączenia akrobatyki artystycznej i tańca klasycznego wraz z wieloma niszowymi dziedzinami sztuki. Inicjatorka “Festiwalu Bajek” w Poznaniu oraz współtwórczyni Poznańskich Spotkań Baletowych. Jej działalność na polu kultury została doceniona poprzez przyznanie nagrody Osobowość Roku 2017 za zajęcie pierwszego miejsca kategorii kultura w Województwie Wielkopolskim.

Anna Süli

koordynator ds. edukacji akrobatycznej; pedagog akrobatyki i akrobatyki aerial

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, staż w Studium Cyrkowym w Julinku. Ukończone  dwa kierunki: Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, Zarządzanie oświatą w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji. Pracowała m.in w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Circus Krone w Niemczech, Circuz Renz w Holandii. Laureatka Wielokrotnie nagradzana. Do najważniejszych osiągnięć należy chociażby  Nagroda Prezydenta Miasta Poznania za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i organizacyjnej; Nagroda Prezesa Pro Sinfoniki Alojzego Łuczaka; Nagroda i Wyróżnienie w 42. Turnieju Pro Sinfoniki pt.:”Ach, jak ten duch pięknie gra”. Choreograf i pedagog tańca klasycznego, akrobatyki, akrobatyki aerial, specjalistka w technice aerobiku.

Wiera Szymańska

pedagog contortion

Ukończyła Szkołę Estradową w Moskwie. Przez wiele lat występowała jako artystka cyrkowa w Rosji. Pracowała m.in. w Filharmonii w Permie występując jako tzw. “kobieta-guma”, a także w numerach akrobatycznych i iluzjonistycznych. W Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź uczy jogi dla dorosłych. Potrafi nauczyć każdego, jak dbać o siebie, jak w pełni i świadomie kontrolować własne ciało, jak nie bać się ruchu i wysiłku.

Nikodem Odlanicki-Poczbutt

pedagog akrobatyki

Wielokrotnie nagradzany zawodnik akrobatyki i lekkoatletyki. Skacząc o tyczce zdobył m.in. III miejsca podczas Mistrzostw Polski w Toruniu (2010), II miejsce podczas Halowych Mistrzostw Polski w Spale (2012), III miejsce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Krakowie (2012). Jako akrobata, skacząc na trampolinie zajął podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży organizowanej przez Dolny Śląsk I miejsce w kategoriach: indywidualnej, synchronicznej, drużynowej.

Jagoda Buczkowska

pedagog akrobatyki i acrodance

Posiada klasę mistrzowską w akrobatyce sportowej (mistrzyni Polski w układzie z maczugami, wicemistrzyni Polski w układzie z obręczą, zdobywczyni trzeciego miejsca na mistrzostwach Polski w układzie z piłką). W latach 2011-2015 była członkinią kadry narodowej (uczestniczyła w obozie kadry w ośrodku przygotowań olimpijskich), wielokrotna medalistka na arenie międzynarodowej.

Artystyczne umiejętności prezentuje na scenie Teatru Cortiqué w Poznaniu, gdzie można ją oglądać w spektaklu “Naturalion ku Słońcu” oraz “Cylia”.

Julia Bytniewska

pedagog akrobatyki

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (specjalizacje: trener gimnastyki artystycznej, trener przygotowania motorycznego, instruktor żeglarstwa). Przez 11 lat trenowała w Klubie “Dąbrówka” MKS w Poznaniu i brała udział w zawodach krajowych i międzynarodowych (posiada klasę mistrzowską jako zawodniczka). Jej pasję stanowi żeglarstwo, któremy poświęca każdą wolną chwilę (tej dyscypliny naucza także podczas obozów organizowanych przez Akademię Wychowania Fizycznego – posiada kwalifikacje wychowawcy kolonijnego, kierownika obozu oraz ratownika WOPR). Prowadzi także sekcję gimnastyki w klubie sportowym “Unia Swarzędz” (tworzy program nauczania oraz choreografię)

Anita Kubiak

pedagog akrobatyki

Gimastykę artystyczną trenowała przez 11 lat i jako juniorka była zawodniczką kadry narodowej. W 2002 oraz 2003 roku zdobyła II miejsce na międzynarodowym turnieju w gimnastyce artystycznej w Szamotułach. w 2006r III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorek w układach zbiorowych. w 2010 roku zdobyła klasę mistrzowską. Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku sport. Od pięciu lat prowadzi zajęcia gimnastyki artystycznej.